کد خبر: ۹۹۷۷۵
زمان انتشار: ۱۱:۳۶     ۲۴ آذر ۱۳۹۱
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور گفت: فتنه‌گران می‌خواهند با طرح شعار انتخابات آزاد همه جریان‌هایی که نسبت به نظام موضع دارند را وارد انتخابات کنند تا با طرح دولت وحدت ملی به آنها امتیاز دهند.

به گزارش 598، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات موسوی‌خوئینی‌ها مبنی بر طرح شعار «انتخابات آزاد»، اظهار داشت: جریان‌های مخالف نظام برای اقدام علیه نظام و تاثیر‌گذاری بر حضور مردم در انتخابات و مخدوش کردن فضای انتخابات هر بار یک کلیدواژه‌ای را انتخاب می‌کنند.

وی بابیان اینکه در انتخابات سال 88 کلید واژه فتنه‌گران شعار «تقلب» بود افزود: این شعار 13 ماه قبل از برگزاری انتخابات  یعنی اردیبهشت سال 87، از سوی اپوزیسیون با حضور عزت‌الله سحابی و بعضی از نیروهای امنیتی آمریکا طراحی شد.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: در همین راستا سه ماه بعد از آن جلسه‌ای با نام  کمیته صیانت از آرا تشکیل دادند که این کمیته برای جلوگیری از تقلب بود و در تمام طول دوران فتنه 88 بحث تقلب کلید اصلی تحرکات بود.

ذالنور تاکید کرد: امروز فتنه‌گران برای انتخابات 92 می‌خواهند با مطرح کردن انتخابات آزاد همه جریان‌هایی که نسبت به نظام موضع دارند را وارد کارزار انتخابات کنند و در نهایت با مطرح کردن دولت وحدت ملی به همه جریان‌های مخالف نظام امتیاز دهند.

وی ادامه داد: اصلاح‌طلبان امروز بر این باورند حالا که انتخابات را نمی‌توان تحریم کنیم پس بهتر است بحث انتخابات آزاد را مطرح کنیم چرا که می‌دانند اگر انتخابات را تحریم کنند برای همیشه با قدرت وداع کردند و سابقه انقلاب اسلامی ایران نیز بخوبی بیان‌گر این است که هرکسی انتخابات را تحریم کرد مردم مهری را با نام ضدانقلاب به پیشانی‌شان می زنند.

جانشین سابق نماینده ولی فقیه در سپاه بابیان اینکه اصلاح طلبان با پرونده سیاه سال 88 قدرت دستیابی به قدرت را ندارند؛ سخنان موسوی‌خوئینی‌ها را دور از انتظار ندانست و اظهار داشت: موسوی‌خوئینی‌ها یا همان مرد خاکستری از محورهای فتنه محسوب می‌شود که در پشت پرده و در اتاق فرمان فتنه حضور داشته است.

وی استیصال، سردرگمی، تضاد و پارادوکس را برداشت خود از اظهارات اخیر موسوی‌خوئینی‌ها دانست و گفت: اظهارات موسوی‌خوئینی‌ها از این جهت ‌پارادوکس است که وی از یک طرف می‌گوید چرا باید اعلام برائت کنیم و از طرف دیگر می‌گوید به ما برچسب فتنه چسبانده‌اند؛ اگر برچسب فتنه زده‌اند پس شما فتنه را محکوم کنید تا این برچسب از شما کنده شود ولی وقتی می‌گوید ما نباید اعلام برائت کنیم و بر همان مواضع قبلیتان هستید این به معنی پذیرش اتهام است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آدم‌های سیاسی حیاتشان به رای مردم است، خاطرنشان کرد: عناصر فتنه‌گر حالا که می‌دانند مردم با آن‌ها نیستند برای فرافکنی و جور دیگر جلوه دادن این مسائل، دچار تضادهایی شده‌اند که این تضادها در موضع‌گیری اخیر موسوی خوئینی‌ها مشهود است.

ذالنور در ادامه به شخصیت سید‌محمد خاتمی پرداخت و در مورد سکوت خاتمی در برابر سخنان اخیر موسوی‌‌خوئینی‌ها گفت: آقای خاتمی از نظر شخصیتی جایگاه رهبری جریانی مثل جریان اصلاحات را ندارد و اصلاح‌طلبان شاخص نیز خود اظهار دارند که دوم خرداد به وجود آمده توسط خاتمی نبود بلکه خاتمی محصول این جریان بود، بنابراین آقای خاتمی را به اتفاق اجماع به عنوان رهبری این جریان نیز قبول ندارند.

وی با بیان اینکه جریانات متعددی از خاتمی دل خورند، تصریح کرد: بعضی از جریان‌های اصلاح‌طلب که توقع داشتند خاتمی در مقابل نظام بایستند ولی خاتمی به دو دلیل نخواستن و یا نتوانستن، نتوانست خواسته آنان را برآورده کند آن‌ها خاتمی را مردود می‌دانند.

وی اضافه کرد: بعضی‌ها خاتمی را فردی می‌دیدند که نتوانسته مطالبات اصلاح‌طلب را برآورده کند و دین‌داران آن جریان احساس کردند خاتمی دستمایه برخی افراد قرار گرفته و مواضع وی متاثر از افراطیون است.

ذوالنور همچنین در پایان گفت: خاتمی اگر بخواهد موضع خود را به نفع اصلاح‌طلب شفاف بگوید دیگر نمی‌تواند ژست با نظام بودن را بگیرد و اگر خاتمی بخواهد نظر مردم و نظام را تامین کند ریزش جدی در طرفدارانش دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها