رهبر انقلاب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی:
رهبر انقلاب در جمع تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی اظهار داشتند: هم دوستان و هم دشمنان بدانند؛ ما در عرصه‌ جنگ نظامی و سیاسی و امنیتی دشمن را عقب زدیم.
گزارش؛
پیش‌بینی رهبر انقلاب از نقشه براندازی ۹۸ چه بود؟ / پروژه ایران ۲۰۲۰ چیست؟ + عکس
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در آذرماه سال ۶۸ خبر از تشکیل سمیناری با عنوان اسلام و تشیع توسط رژیم صهیونیستی و جلساتی توسط اندیشمندان و سیاستمداران امریکایی برای براندازی جمهوری اسلامی در برنامه‌ای ۳۰ ساله، دادند.
تدبیر سوخته؛
جمشید پژویان: مردم هزینه مدیریت اشتباه دولت را می‌پردازند
دولت باید به‌گونه‌ای سیاست‌گذاری کند که بار از روی دوش مردم برداشته شود. هزینه‌هایی که مردم می‌پردازند ناشی از مدیریت و سیاست‌گذاری اشتباه دولت است. درآمدی که از طریق هدفمندی یارانه‌ها حاصل می‌شود باید درست مصرف شود. باید دهک‌های نیازمند شناسایی شوند و از آنها حمایت بیشتری به عمل آید.
درباره‌ی تصمیم اشتباه ولی قانونی حسن روحانی؛
خسارت سنگین دولت روحانی بر اعتماد عمومی و سرمایه های اجتماعی انقلاب/ برای جبران آسیب های تصمیم غلط دولت در شیوه اجرای طرح سهمیه بندی بنزین چه باید کرد؟
یقیناً بزرگترین خسارت این تصمیم شتاب زده دولت، آتش زدن بانک ها و حجم تخریب اماکن عمومی نیست بلکه افزایش بی‌اعتمادی مردم و بخصوص اقشار مستضعف جامعه به حکومت و کم شدن این سرمایه اجتماعی مهم انقلاب می باشد که متاسفانه در سال های گذشته به واسطه خلف وعده های متعدد، خلاف واقع گویی و عدم صداقت دولت حسن روحانی آسیب های بسیاری دیده است.
محمد صادق شهبازی:
فتنه بنزینی، سهمیه‌بندی ضروری، کار غلط دولت و سردرگمی‌ها و سوءاستفاده ها
دولت در یک استراتژی خاص سکوت کرد و هزینه تصمیم خود را به گردن نظام و در نهایت رهبری انداخت. جوری که فضای مجازی و رسانه ها و حتی در هواپیماها هم صوت حمایت رهبری از سهمیه بندی بنزین در دهه هشتاد پخش شد و سکوت دولت فضا را ملتهب کرد و نظام را مسئول تصمیم غلط دولت کرد.
در جلسه شورای عالی قوه قضائیه:
انتقاد رئیس قوه قضائیه از شیوه اجرای طرح بنزینی دولت/ نگرانی مردم ناشی از عدم اقناع افکار عمومی است/ مجازات سخت برای اخلالگران
رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه امروز صف مردم از صف اخلالگران در امنیت جدا است گفت: تخریب اموال عمومی و خصوصی، آتش زدن بانک ها و اماکن مختلف، آسیب رساندن به آرامش روانی مردم و لرزاندن دل زنان و کودکان با هر نیت و هدفی، مجازات سختی را به دنبال خواهد داشت.
آخرین وضعیت کشور پس از سهمیه‌بندی بنزین:
آرامش نسبی پس از یک شب پر تنش/ مردم از اشرار فاصله گرفتند/ آرامش کامل در تهران/ شهادت مظلومانه یک بسیجی +عکس
با مدارای نیروهای انتظامی و امنیتی در دو روز اول و سوء استفاده افراد فرصت‌طلب و وابسته به گروهک‌های برانداز، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای امنیتی نسبت به ادامه آشوب و تعرض به امنیت مردم، هشدار دادند.
دولت به سیم آر زده!
۵ نکته درباره اشتباه دولت روحانی در شیوه سهمیه بندی بنزین/ چرا مردم به مجریان این طرح بی اعتمادند؟
سوگمندانه دولت روحانی نشان داده است که توان و اراده‌ای برای اتخاذ و استمرار یک استراتژی محکم و مقتدرانه را برای حفاظت از منافع ملی را ندارد و با هر بار برخورد چکشی غرب با منافع ایران این ملت ایران بوده است که باید هزینه‌اش را پرداخت کند.
در جلسه هیات دولت؛
روحانی: پرداخت کمک‌های معیشتی از دوشنبه آغاز می‌شود/ اعتراض حق مردم است اما حساب اعتراض از اغتشاش جداست
حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به حوادث 3 روز گذشته تاکید کرد: اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است که در شرایط تحریم اقتصادی، به لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. رئیس جمهور دستور داد که سازمان برنامه و بودجه پرداخت کمک‌های معیشتی را از روز دوشنبه آغاز کند.
سخنان رهبر انقلاب درخصوص طرح افزایش قیمت بنزین:
مسئولان دقت کنند تا مشکلات طرح مدیریت سوخت برای مردم کم شود/ افزایش قیمت بنزین به گرانی کالا منجر نشود/ مردم از افرادی که تخریب می‌کنند فاصله بگیرند
رهبر معظّم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، صبح امروز در درس خارج فقه خود با اشاره به تصمیم دولت برای مدیریت مصرف سوخت، گفتند: در این کار سررشته ندارم و نظرات کارشناسان نیز متفاوت است، اما گفته بودم اگر سران سه قوّه تصمیم بگیرند، حمایت خواهم کرد.
واکنش آیت الله العظمی جوادی آملی به حوادث اخیر کشور؛
آتش زدن مشکلی را حل نمیکند جز آشوب/ بعضی فقط بدرد دعای کمیل می خوردند، واقعا صلاحیت برای مملکت ندارند!
مسئولین ما واقعاً، شرعاً و عقلاً موظف‏ اند که امور را ارزیابی کنند، دقیق بفهمند که فعلاً مصلحت مملکت چیست؟ و اگر در این خصوص کوتاهی یا اشتباهی کنند واقعاً شرعاً ضامن هستند، این وظیفه آنهاست.
جزئیات نشست غیرعلنی امروز مجلس:
مابه‌التفاوت افزایش قیمت بنزین به حساب مردم واریز میشود/ طرح‌های بنزینی نمایندگان منتفی شد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید منابعی که به عنوان مابه‌التفاوت از محل افزایش قیمت بنزین در نظر گرفته شده باید در اسرع وقت به حساب مردم واریز کنند و با این کار نشان دهد پای عهدش ایستاده است.
عاقبت لجبازی با دولت قبل؛
محاکمه زنگنه به خاطر هدر رفت ۶۶/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ تومان
متاسفانه دولت و تیم زنگنه صرفاً از سر لجبازی با دولت قبل و تداوم دو قطبی‌های عوام فریبانه، کارت سوخت را حذف و موجب بازگشت قاچاق در شش سال اخیر شدند. برای مقابله با مصیبت قاچاق، می‌شد بدون افزایش قیمت بنزین، کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین را احیا کرد و مصرف مازاد سهمیه (مثلاً ۶۰ یا ۹۰ لیتری) را حتی با قیمت ۳ هزار تومان یا بالاتر حساب کرد.
افزایش خشونت در برخی استانها؛
آخرین وضعیت اعتراضات بنزینی در کشور + فیلم و عکس
با اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین و سهمیه بندی آن اعتراضاتی در نقاط مختلف کشور انجام شد. این اعتراضات در اغلب موارد با حضور مسؤولان و گفت‌وگوی ماموران ناجا با مردم به شکل مسالمت‌آمیز برگزار شد و در برخی موارد نیز با تحریک عده ای به اغتشاش کشیده شد.
از کانال خبری بی‌بی‌سی تا ایران اینترنشنال و من‌وتو؛
کدام رسانه‌ها مطالبات مردم را به آشوب می‌کشند؟ +عکس
اعتراض مردم به گرانی بنزین توسط دولت با ورود شبکه‌های خارجی و آموزش اغتشاش از سوی آن‌ها، باعث شده مطالبه‌های مردمی به سمت آشوب برود.
بیانیه آیت الله العظمی مکارم دربارۀ گرانی بنزین؛
آیا بهتر نیست دولت دلائل خود را برای این کار بیان کنند
آیا بهتر نیست دولت یا رؤسای قوای سه گانه دلائل خود را برای این کار بیان کنند و افکار عمومی را به مدد طلبند و اگر بعد از شنیدن آن دلائل، افکار عمومی هماهنگ شد، اقدام نمایند و اگر دولت مشکلی دارد ـ که قطعا دارد ـ آیا آن مشکل را با راه حل دیگری غیر از این راه نمی توان حل کرد؟!
آخرین اخبار