گمشده های مان پیدا شدند؛
بچه ها بالاخره پیدا شدند. یکی در پاکستان و دیگری نزد اقوامی که به ناکجاآبادی رفته بودند و حالا که محرم شده برای حضور در هیئت باشکوه، بی‌نظیر و عجیب پاکستانی ها به آنجا برگشته اند. ما به سبک و شیوه مادران ایرانی بچه از دست داده، سخت ترین و تلخ ترین احتمال را می دادیم، اما لطف خدا شامل آنها و ما شد و حالا هیچ کودک گم شده ای در ماجرای تخریب خانه های پاکستانی های شهرری وجود ندارد.
گزارش تشییع باشکوه شهیدان؛
وداع با 135 شهید گلگون کفن در ایام سوگواری سیدالشهدا (ع)/ مردم باحضورشان چهره شهر را تغییر دادند
مراسم تشییع پیکرهای پاک و مطهر ۱۳۵ شـهید گمنام تازه تفحص شده ایام دفاع مقدس، صـبح امروز پنـج شــنبه (22 شهریورماه) مصـادف با سـوم محـرم الحـرام در تهران از سـاعت 9 صبح از مقابل دانشگاه تهران تا معراج شــهدا برگزار شد.
استاندارد دوگانه سلبریتی ها در برخورد با دزدان و جنابتگران:
از اعتراض سلبریتی ها به محاکمه سارق مسلح تا درخواست برای برخورد با دزدان و جنایتگران/ سلبریتی هایی که هیچوقت سازشان با قانون کوک نمی شود
نمایش «رویای شب تابستان» مشتی است نمونه خروار، کم نیستند برنامه‌هایی که در طول سال با مضامین ضدفرهنگی تولید می‌شوند و به نمایش درمی‌آیند؛ وزارت فرهنگ و ارشاد به عنوان متولی امر فرهنگ می‌بایست ممیزی‌های تعریف‌شده را در مورد این‌گونه برنامه‌ها اِعمال کند.
نقدی بر مدخل امام خمینی در دایره المعارف تشیع؛
تحریف شخصیت امام خمینی توسط اعضای بیت منتظری/ چرا موسسه نشر آثار امام خمینی در برابر تحریف شخصیت ایشان سکوت کرده است؟
مدخل امام خمینی در دایره المعارف تشیع به قلم عمادالدین باقی(نویسنده و سیاستمدار نزدیک به نهضت آزادی، از فعالان رسانه ای رادیکال اصلاح طلب و عضو ارشد بیت آیت الله منتظری) تالیف شده است. واسپاری تالیف متنی تخصصی درباره امام خمینی(ره)، به نویسنده ای که طبیعتا مخالف اندیشه سیاسی امام بوده و سابقه سوگیری های مشخص سیاسی دارد، خطایی بزرگ بوده و سیاسی کاری حاکم بر دایره المعارف تشیع را نشان می دهد.
«مصرف و فرهنگ کالایی»؛
مصرف‌گرایی ایرانی به شوی‌فشن کودکان رسید/ سن لاکچریسم زیر ۵سال
فرایند نمایشگری در جامعه نمایش ایرانی حد و مرزی ندارد، حالا پای معصومیت و جذابیت کودکان را هم به میان کشیده و از آن ابزار یا «کالایی» ساخته است که می‌توان با آن بیشتر و بهتر فروخت! نفس «مد» و «مدگرایی» که از منظری پدیدارشناسانه کارکردی هماهنگ‌کننده و یکسان‌ساز دارد، از اساس آدمی را مجبور به پذیرش تغییرات می‌کند!
بررسی داوری! ابهام برانگیز جشنوراه مطبوعات قم؛
سوت داوران جشنواره مطبوعات قم، به نفع جریان رسانه‌ای خاص!
روزنامه سراسری 19دی که از یاران اصلی دولت در قم می‌باشد، با کسب 9 جایزه از هیئت داوران به ارزش بیش از 11 میلیون تومان در حالی در صدر دریافت‌کنندگان جوایز جشنواره مطبوعات قم است که تعداد قابل توجهی از آثار منتخب از سوی هیئت داوران، فاقد شاخصه‌های بیان شده در ضوابط اعلام شده در فراخوان جشنواره می‌باشد.
گزارشی از ابتذال در تئاتر شهر تهران:
ولنگاری فرهنگی طبقه اشراف در شرایط نابسمان اقتصادی ایران/ رقص بانوان در وزارت ارشاد آزاد شد!! / +تکمیلی
به عنوان نمونه تشدید ولنگرانی فرهنگی قشر مرفه و اشرافی جامعه در سایه تمرکز توجهات به مسائل اقتصادی کشور از این گونه اقدامات می باشد. که در جدید ترین آن انجمن هنرهای نمایشی استان تهران که زیر نظر وزارت ارشاد به فعالیت می پردازد کمدی را در تالار شهر دایر به نمایش گذاشته است که اولیات شرع و اخلاق در آن رعایت نمی گردد.
چند نکته درباره مستند «سینما انقلاب»؛
مواضع رهبر معظم انقلاب درباره هنر/ تصاویری که پیش از این ندیده اید
حمید شعبانی کارگردان مستند «سینما انقلاب» درباره این مستند و روایت آن از مواضع رهبر انقلاب نسبت به هنر و سینما توضیحاتی را ارایه کرد. وی درباره زمان و چگونگی ساخت این اثر بیان کرد: شروع کار ما برای پژوهش و تحقیق از اردیبهشت سال گذشته بود و با تیمی که داشتیم به ساختار مورد نظر برای ایده خود دست پیدا کردیم.
لیلای جوان چگونه اول راه دچار حاشیه شد؛
صداوسیما چگونه از بستر حجاب و عفاف، مانکن های سینمایی ریاکار پرورش می دهد!؟
ریحانه پارسا، جوانی است که قطعاً بدون قصد و نیت این اقدام را کرده و دلیلش صرفاً کم‌تجربگی بوده است اما آیا مدیران تلویزیون هم 18ساله‌اند؟ وقتش نرسیده برای معرفی چهره‌ها، قراردادی با آن‌ها منعقد شود که لااقل تا چند ماه پس از پخش سریال‌شان، به لحاظ رسانه‌ای مدیریت شوند؟ مورد پارسا و غافلگیری مخاطب تمام می‌شود اما اگر این جریان بازنگری نشود قطعاً موارد دیگری در آینده رخ خواهد داد.
اوحدی خبر داد:
۸ درصد بودجه‌مان برای امور فرهنگی است
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می‌گوید که تاکنون تنها هشت درصد از بودجه تخصیص یافته به این نهاد بزرگ فرهنگی در سال جاری برای امور فرهنگی صرف شده است.
درخشنده مطرح کرد؛
«ملت عشق» شبیخون فرهنگی است/«نقد داستان ملت عشق» چاپ می‌شود
ابوالفضل درخشنده ضمن اعلام خبر چاپ کتاب «نقد داستان ملت عشق» گفت: رمان الف شفق یکی از مصادیق بارز شبیخون فرهنگی است.
#من_و_سانسورچی!
شورش ژوله و دوستان با «حجم گوش» بازیگران زن!
بزرگترین مداح اصلاحات، با پولی که از سیما گرفت، وفاداری به جریان اصلاحات را فروخت و در سیمای ملی این جریان سیاسی را در قالب سریال پاورچین هجو کرد.
در جمع دانشجویان مطرح شد:
رحیم‌پور ازغدی: فضاسازی اخیر یک کار رسانه‌ای بود که از تهران هدایت و در قم اجرا شد
حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دوره معرفت رضوی دانشگاه آزاد اسلامی در جمع دانشجویان، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه، « شما گفتید ریشه سکولاریسم در حوزه است، آیا با مواضع برخی مراجع نظر شما تغییر کرده است؟» گفت: سخنی که از آقایان نقل شد با آنچه من گفتم منافاتی نداشت. یعنی مربوط به یک مطلب نبود.
ادعای عجیبی که دیروز منتشر شد؛
الهام چرخنده پاسخ خواهران منصوریان را داد
دیروز خبری از خواهران منصوریان و الهام چرخنده در فضای مجازی دست به دست می چرخید. ماجرا از این قرار بود که خواهران منصوریان در مصاحبه با یکی از رسانه ها مدعی شدند، الهام چرخنده به آنها گفته اگر چادری بشوند، به آنها پول، ماشین و ... می دهد. حال امروز الهام چرخنده در فضای مجازی متنی را منتشر کرده و به این ادعا پاسخ داده است.
مرتضي‌ركن‌آبادي، برادر سفير پيشين ايران در لبنان مطرح کرد؛
جزييات عجیب شهادت سفير پيشين‌ ايران در لبنان: شهيد ركن آبادي بعد از فاجعه منا زنده بوده/ به او آمپول اعتراف زدند و مغزش را خارج كردند
وقتي مقام معظم رهبري در دانشگاه بهشهر آن سخنان محكم و تاريخي را بيان كردند سعودي ها حساب كار دست‌شان آمد ونسبت به استرداد پيكر شهدا اقدام كردند اما اينكه چرا دولت براي ادامه مسير اقدامي نكرده اجازه بدهيد حرفي نزنم.
نخستین جلسه دادگاه اخلالگران بازار ارز؛
لطمه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی ۱۹ متهم به نظام ارزی کشور/ خرید صوری ۲۱ میلیون دلار توسط دو پسر ۲۷ ساله
افراد اصلی با در اختیار گرفتن کارت‌های ملی اشخاص متعدد و با ثبت ارز در سامانه سنا، مبالغ هنگفت را به نام این متهمان ثبت کردند. اظهارات متهمان نشان از آن دارد صرافی‌هایی که با آنان همکاری داشتند، با بانک تماس گرفته و مشخصات افراد را در سامانه سنا ثبت کرده‌اند و به حساب شرکت تضامنی صرافی واریز و مابقی نیز به حساب ...
اخبار کوتاه