جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده:
رئیس جمهور منتخب آمریکا تصریح کرد: کاش همه این‌ها یک خیال بود، اما به همین دلیل به همه شما و به توصیه هایتان احتیاج دارم. برای پاسخ دادن ما به این چالش‌ها باید دموکراسی خود را در خانه تقویت کنیم، ائتلاف‌ها و دموکراسی‌هایی را که در کنار آن‌ها هستیم تقویت کنیم و مردم آمریکا را برای رقابت و موفقیت در سیاست خارجی که منعکس کننده ارزش‌ها و نیاز‌های آن‌ها است موفق کنیم.
مهمترین اخبار انتخابات آمریکا:
جو بایدن 264 - ترامپ 214 / ادامه شمارش آرا/ جو بایدن: ما پیروزیم / ستاد ترامپ به دنبال شکایت
با نزدیک شدن قطار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به ایستگاه آخر و اعلام نتیجه قطعی، اعتراضات به رئیس جمهور کنونی آمریکا که در حال حاضر از رقیب دموکراتش عقب افتاده، به مقابل کاخ سفید کشیده شده است. معترضان شعارهایی در مخالفت با ادعاهای ترامپ درباره تقلب در انتخابات مطرح کردند.
آخرین اخبار از انتخابات آمریکا؛
ترامپ: می‌خواهند پیروزی را از ما به سرقت ببرند/ واکنش بایدن به اظهارات ترامپ/ وضعیت مبهم انتخابات آمریکا از دیدگاه خبرنگار آمریکایی
اخبار مربوط به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا میان «جو بایدن» و «دونالد ترامپ» را به صورت لحظه به لحظه در این گزارش بخوانید.
روابط ایران و فرانسه در گام اول و دوم انقلاب؛
بازبینی روابط به مناسبت حمایت رییس جمهور فرانسه از کاریکاتور توهین‌آمیز نسبت به آخرین پیامبر الهی
نخست وزیر فرانسه یک هفته بعد از تجاوز صدام (در 7 مهرماه سال 1359) از رژیم متجاوز صدام حمایت کرد: عراق کاری نمی‌کند جز باز پس‌گیری خاک خود. او با رد میانجگری میان رژیم بعث و دولت جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: فروش سلاح در چارچوب همکاری میان فرانسه و عراق صورت می‌گیرد و عراق برای به دست آورده سرزمین‌هایش طبق معاهده 1975 که ایران را تصرف کرده می‌جنگد.
حمله موفق سایبری اسرائیل را خاموش کرد؛
سپر سایبری اسرائیل پاره شد
حمله سایبری بی سابقه، اسرائیل را به قطع سراسری برق و خاموشی مطلق کشاند. اهمیت مضاعف این حمله به زیر ساخت‌های رژیم صهیونیستی، در این است که نه نقطه‌ای و محدود، بلکه سراسری، یک پارچه و همزمان بوده است.
واکنش ها به اظهارات ضداسلامی مکرون؛
خشم مقدس علیه مکرون/ از تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی تا سکوت روحانی نسبت به هتک حرمت رئیس جمهور فرانسه به صاحت مقدس نبی اسلام
امانوئل مکرون اواخر هفته گذشته و در مراسم یادبود ساموئل پاتی، معلم کشته شده فرانسوی که با حضور رئیس‌جمهوری فرانسه برگزار شد، به صراحت گفت: کشور فرانسه پرچم لائیک را بالا می‌کشد. وی افزود: ما از کاریکاتور کشیدن دست‌بردار نیستیم حتی اگر این موضوع باعث دلخوری بعضی‌ها شود.
خبرگزاری آمریکایی نوشت:
وخیم شدن وضعیت ترامپ/ تصویری‌از مرگ ترامپ به سبک سیمپسونها!
خبرگزاری آمریکایی «هیل» نوشت: ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از مثبت شدن تست کرونا و انتقال وی به بیمارستان نظامی به علت تب و تنگی نفس تحت تزریق «رمدسویر» و چند نوع پادتن دیگر که هنوز به بازار عرضه نشده را قرار گرفت.
دیکتاتوریسم آمریکایی؛
ترامپ: حتی پیروز هم نشوم از ریاست‌جمهوری کناره‌گیری نمی‌کنم!
طی یک مصاحبه جنجالی روز چهارشنبه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که حتی اگر در انتخابات هم پیروز نشود از سمت ریاست جمهوری ایالات متحده کناره گیری نخواهد کرد. وی افزود: با نتیجه رای گیری کاری ندارد و باید دیوان عالی آمریکا دستور بدهد که کناره‌گیری کند.
شیخ عبدالله دقاق:
هر گونه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است
حجت الاسلام والمسلمین دقاق گفت: همه عالم بدانند که ما با اسرائیل روابطی برقرار نخواهیم کرد، اگر کسی شراب و گوشت خوک بخورد حرام است، به همین صورت هم ارتباط با اسرائیل حرام است و این ارتباط معنایی ندارد.
بازخوانی حمله آمریکای متجاوز به افغانستان مظلوم؛
حادثه 20 شهریور (11 سپتامبر) بهانه‌ای برای جنگ و تجاوز آمریکا/ حمله و اشغال افغانستان و پیامدهای آن
نوزده سال پیش در چنین روزی، در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، ساختمان‌های تجارت جهانی در منطقه «منهتن» جنوبی شهر نیویورک شاهد اتفاقاتی بود که بهانه‌ای برای حمله نظامی آمریکا به عراق و افغانستان گردید؛ و سپس آمریکایی‌ها فصل جدیدی را در سیاست خارجی خود در روابط بین‌المللی دیگر به وجود آوردند.
حسن هانی زاده در گفت‌وگو با پایگاه 598 مطرح کرد:
نقش پررنگ اسرائیل در انفجار بندر بیروت با استفاده از سلاح های لیزری و جنگ الکترونیک/ محور عبری-عربی-غربی به دنبال خلع سلاح حزب الله هستند
این کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار داشت: با توجه به اینکه اسرائیل به خوبی از محل وجود 2750 تن آمونیوم نیترات در بندر بیروت اطلاع داشته توانسته با استفاده از جنگ الکترونیک و لیزرهای همراه با حرارت بالا این مواد را منفجر کند.
رای‌گیری مجازی بر سر قطعنامه ضدایرانی؛
شکست قطعنامه ضد ایرانی آمریکا با رأی منفی چین و روسیه/ آمریکا: مکانیسم ماشه را اجرایی میکنیم/ کارشناسان: اجرای مکانیسم ماشه مصادف است با مرگ برجام
خبرنگار سی‌بی‌اس در سازمان ملل گزارش داده قطعنامه آمریکا با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق و ۲ رأی مخالف به تصویب نرسیده است. آمریکا و جمهوری دومینیک به این قطعنامه رأی مثبت دادند، چین و روسیه به آن رأی مخالف دادند و بقیه اعضا رأی ممتنع دادند.
سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق در جمع فاطمیون:
مقاومت عراق، تکبر آمریکا را به ذلت کشاند/ انتقام خون حاج قاسم و ابومهدی را می گیریم
سخنگوی مقاومت اسلامی نجباء عراق با اشاره به اینکه مسیر جهاد و شهادت متوقف نمی شود، تاکید کرد: نابودی کامل اسرائیل و اخراج آمریکا و مزدورانش از همه منطقه و کشورهای اسلامی، انتقام جنایتی است که تروریست دوران، ترامپ جنایتکار مرتکب شد که همان ترور بزدلانه فرماندهان مقاومت و در رأس آن ها حاج قاسم سلیمانی است.
اخبار کوتاه