کد خبر: ۱۰۶۰۷۶
زمان انتشار: ۱۵:۰۴     ۲۰ دی ۱۳۹۱
به گزارش پایگاه 598 به نقل از دبیرخانه همایش نیم قرن حضور، آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش نیم قرن حضور با آیت‌الله شبیری‌زنجانی با ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری این همایش اظهار کرد: از ابتدای تاسیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تا کنون 50 سال گذشته که طی این سال‌ها شخصیت‌هایی که در جامعه مدرسین حضور داشتند خدمات فراوانی برای اسلام و انقلاب انجام داده‌اند.

وی افزود: برگزاری همایش نیم قرن حضور بهانه‌ای خواهد بود که از تلاش‌های روحانیت در عرصه‌های مختلف قبل و بعد از انقلاب تجلیل به عمل آید.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: این همایش با حضور علما و شخصیت‌های برجسته حوزوی از سراسر کشور در دو روز 25 و 26 بهمن ماه سال جاری در شهر مقدس قم و در مدرسه امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

آیت‌الله مقتدایی نیز در این دیدار عنوان کرد: آیت‌الله شبیری زنجانی، جامعه مدرسین حوزه علمیه را به خوبی می‌شناسند و شخص ایشان از ارکان جامعه مدرسین بوده‌اند.

وی با بیان اینکه جامعه مدرسین حوزه علمیه منشأ خدمات فراوانی برای حوزه‌های علمیه و  انقلاب بوده است افزود: خدمات جامعه مدرسین باید برای مردم معرفی شود که برگزاری این همایش فرصت خوبی برای این کار است.

دبیر همایش نیم قرن حضور نیز با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای برگزاری این همایش اظهار کرد: فعالیت‌های دبیرخانه همایش در دو بعد علمی و اجرایی متمرکز شده است.

حجت الاسلام سید محسن صالح با اشاره به عناوین فراخوان مقالات این همایش اظهار کرد: تا کنون 65 عنوان مقاله در موضوعات مختلف به دبیرخانه همایش ارسال شده و پایان نامه‌های مرتبط با موضوعات فراخوان مقاله در حال جمع آوری است.

به گزارش فارس شورای سیاستگذاری همایش نیم قرن حضور در ادامه این دیدارها به ملاقات آیت‌الله صافی‌گلپایگانی خواهند رفت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها