کد خبر: ۱۰۷۴۵۴
زمان انتشار: ۱۱:۲۷     ۲۹ دی ۱۳۹۱
کاخ سفید بار دیگر مدعی شد تحریم‌های اقتصادی علیه ایران مؤثر بوده و راه برون‌رفت از آن زانو زدن ایران مقابل غرب در مسئله هسته‌ای است.

به گزارش 598 به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به‌نقل از خبرگزاری فرانسه، کاخ سفید دیروز (پنج‌شنبه) در واکنش به سخنان روز چهارشنبه رئیس جمهور ایران مدعی شد صحبت‌های احمدی نژاد نشان‌دهنده عمق تأثیر تحریم‌ها بر اقتصاد این کشور است.

«جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید علی‌رغم اذعان چندین باره مقامات آمریکایی و بین المللی به بی‌اثر بودن تحریم‌ها علیه ایران، تلاش‌های چندجانبه، بین المللی و پیچیده به‌منظور تحریم ایران را اثربخش ارزیابی کرد و در سخنانی بی‌اساس گفت: ایران تاکنون هزینه گزافی به‌علت عدم پایبندی به قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل پرداخته و بیش از این نیز خواهد پرداخت.

وی با ادعای اینکه ایران مسیر دیگری برای عبور از تحریم‌ها در اختیار داشت به برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت: اگر ایران اجازه بازرسی از تأسیسات هسته‌ای خود را که به‌زعم غرب برای ساخت سلاح اتمی طراحی شده است به بازرسان بین المللی بدهد، مسیر متفاوتی پیش روی این کشور باز خواهد شد.

گزافه‌گویی‌های سخنگوی کاخ سفید در حالی صورت می‌گیرد که ایران اعتقادی به ساخت سلاح اتمی نداشته و همچنین بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید و به سلامت اتمی آن اعتراف کرده‌اند.

احمدی نژاد چهارشنبه با حضور در خانه ملت در بهارستان، عدم وابستگی به اقتصاد نفتی را یکی از راه‌حل‌های دور زدن تحریم‌های اقتصادی علیه ایران برشمرده و تأکید کرده بود: ادامه روند کنونی اقتصاد فشار بیشتری را بر ملت تحمیل خواهد کرد.

غرب مدعی است بر اثر تحریم‌های اقتصادی ایران، میزان صادرات نفت و ارزش ریال کاهش یافته و در نتیجه فشار اقتصادی زیادی بر مردم تحمیل شده است.

این در حالی است که رئیس جمهور ایران هفته گذشته تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را بی‌اثر ارزیابی کرده و اطمینان داده بود کاهش فروش نفت هیچ‌گاه اقتصاد ایران را شبیه اقتصاد بحران‌زده غرب راکد نخواهد کرد.

تحریم‌های اقتصادی غرب علیه ایران با هدف به زانو درآوردن ایران در مسئله هسته‌ای و تعلیق غنی‌سازی اورانیوم صورت می‌گیرد، حال آنکه بر سراسر جهان آشکار است هدف از برنامه هسته‌ای ایران تأمین انرژی پاک و مصارف پزشکی، دارویی می‌باشد.

به‌اعتقاد تحلیل‌گران غربی و داخلی هدف غرب به‌سرکردگی آمریکا و اسرائیل از تحریم ایران، حفظ امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) و عدم پیشرفت علمی و قطع وابستگی ایران به کشورهای پیشرفته دنیاست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
morad
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۴۲ - ۲۹ دی ۱۳۹۱
۱۷
۱
راستی فکر کدید اگر به جای فرانسه ایران به مالی لشگر کشی نظامی کرده بود ؛ الآن در جامعه به اصطلاح حقوق بشر چه جنگی راه افتاده بود. قرآن مجید خطاب به مسلمانان می فرماید آنقدر خودتان را قوی کنید تا دشمنانتان به فکر حمله به شما نیفتند. آقای جی کارنی ما که رهبرمان گفته است یکسری از مشکلات مربوط به تحریم ها است و هیچ ادعایی هم نداریم . ولی دولت شما که نه مورد تحریم است ونه ..... چرا کسری بودجه آوردهاست و چرا بدهی خودش را به سازمان ملل که مربوط به تمامی مردم دنیا است را پرداخت نمیکند ؟ شهامت دارید این را پاسخ گوی من بی سواد باشید اگر دارید.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها