کد خبر: ۱۲۳۳۹۳
زمان انتشار: ۱۳:۵۸     ۱۸ فروردين ۱۳۹۲
وزیر علوم:
وزیر علوم درباره انتشار نامه رئیس جمهور مبنی بر عزل تعدادی از رؤسای دانشگاه‌‌های تهران گفت: اینجانب نامه مذکور را 58 روز قبل از انتشار آن، دریافت کردم و همان زمان توضیحات مورد نظر را به رئیس‌جمهور ارایه دادم و تاکنون دستور جدیدی در این رابطه ابلاغ نشده است.
مکدر شدن رئیس‌جمهور از رسانه‌ای کردن نامه عزل رؤسای دانشگاه‌ها/ارایه توضیحات لازم به احمدی‌نژاد

به گزارش 598 به نقل از «خبرنامه دانشجويان ايران»، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار نوروزی با جمعی از رؤسا و هیئت رئیسه دانشگاه‌های تهران در پایان این دیدار با اشاره به خبرها و تحلیل‌های مختلفی که در رسانه‌ها درباره انتشار نامه رئیس جمهور منعکس شده است، اظهار داشت: اینجانب نامه مذکور را اول بهمن 1391 یعنی 58 روز قبل از انتشار آن، در حاشیه جلسه هیئت دولت دریافت کردم و در همان زمان در دیداری صمیمانه با ریاست جمهوری، توضیحات مورد نظر را به استحضار ایشان رساندم و پس از آن تاکنون دستور جدیدی اعم از کتبی یا شفاهی در این رابطه ابلاغ نشده است. بدیهی است در چنین مواردی نظرات تبیین می‌شود اما تصمیم نهایی بر اساس رعایت موازین و سلسله مراتب با رئیس جمهور است و اوامر صادره اجرا می‌شود.

وی افزود: طبق اظهار مشاور ارشد ریاست جمهوری، رئیس جمهور از رسانه‌ای‌شدن موضوع مکدرشده و به مسئولین ذیربط تذکر داده است.

وزیر علوم همچنین در توضیح اظهار عدم اطلاع مدیرکل حوزه وزارتی از ابلاغ چنین نامه‌ای بیان داشت: با توجه به گفتگوی حضوری با رئیس جمهور و اینکه نامه دریافتی از طریق دبیرخانه و سیستم پیام دولت وصول نشده بوده بنابراین مطلب ایشان مبنی بر عدم دریافت نامه در آن زمان صحیح است.

28 اسفند سال 91 پایگاه خبری شبکه ایران مدعی شد محمود احمدی نژاد در نامه ای به وزیر علوم خواستار برکناری رئیس دانشگاه تهران و تربیت مدرس شده است. احمدی نژاد در قسمتی از این نامه آورده است: متاسفانه و بر اساس اطلاعات دقیق در دو دانشگاه مهم ، دانشگاه تهران که مادر دانشگاه های کشور و پرافتخار ترین آن است و دانشگاه تربیت مدرس که تنها مرکز رسمی تربیت مدرسین کشور است فضای عمومی به گونه ی دیگری مدیریت میشود که نه تنها سازنده نیست ، بلکه تا حدودی در نقطه مقابل حرکت عمومی ملت و شئون دانشگاه و دانشگاهیان است .

طبق بررسی های انجام شده توسط اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، در این خصوص مشخص شد هماهنگی و همکاری بين وزير علوم و احمدي نژاد وجود نداشته و وزیر علوم نسبت به این خواسته رئیس جمهور مقاومت کرده است.

دانشجويان در تحليل هاي مختلف خود گفته بودند هرچند نسبت به روساي دانشگاه هاي تهران انتقاداتي دارند اما تصيم رئيس جمهور در اين باره و رسانه اي شدن آن را يك تصميم سياسي مي دانند(تحليل دانشجويان در اين باره را بخوايند:: اتحاديه مستقل؛‌ جنبش عدالتخواه؛‌ بيانيه مشترك 3 اتحاديه دانشجويي)

از اين جهت برخي گمانه ها حكايت از تغيير وزير علوم توسط رئيس جمهور مي كرد اما وي تا كنون همچنان بر مسند وزارت علوم باقي است تا اينكه امروز نيز ابلاغيه جديد احمدي نژاد صادر شد و اكنون از سوي كامران دانشجو گفته شده كه رئیس جمهور از رسانه‌ای‌شدن موضوع مکدرشده و به مسئولین ذیربط تذکر داده است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها