کد خبر: ۱۲۴۳۶۷
زمان انتشار: ۱۴:۲۰     ۲۱ فروردين ۱۳۹۲
برای نخستین بار و در اقدامی جالب کمتر از چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری در ایران سنای امریکا اعلام کرده است که تصمیم دارد تحریم هایی جدید علیه ایران وضع کند که یکی از بهانه های آن موضوع «انتخابات آزاد» در ایران است.

به گزارش 598 به نقل از ایران هسته ای، برای نخستین بار و در اقدامی جالب کمتر از چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری در ایران سنای امریکا اعلام کرده است که تصمیم دارد تحریم هایی جدید علیه ایران وضع کند که یکی از بهانه های آن موضوع «انتخابات آزاد» در ایران است.

اگرچه حدس زده می شد که دولت امریکا و بقیه دولت های غربی حامی به زودی به مسئله انتخابات ریاست جمهور در ایران ورود خواهند کرد، اما ورودی از این نوع، یعنی اشاره صریح به موضوع انتخابات آزاد و پیوند دادن آن با تحریم های یک جانبه کنگره امریکا علیه ایران، اقدامی است که در نوع خود بسیار جالب توجه محسوب می شود.

تلویزیون بلومبرگ روز 20 فروردین 1392 (10 آوریل 2013) در گزارشی نوشت که سنای امریکا قصد دارد به زودی قانونی علیه ایران تصویب کند که به ایران اجازه می دهد درآمد نفت خود را تنها در ازای واردات غذا و دارو هزینه کند.

این پیشنهاد که بلومبرگ گفته است که ظرف یک ماه آینده –یعنی دقیقا تا شب انتخابات ایران- نهایی خواهد شد شرکت هایی را که با ایران وارد تجارت با ایران یا بیمه محموله های ایران شود مورد تحریم قرار می دهد.

بلومبرگ نوشته است: «در این پیش نویس از جمهوری اسلامی ایران خواسته شده است همه زندانیان سیاسی را آزاد کند، به حقوق زنان و اقلیت ها احترام بگذاردو به سمت تشکیل یک دولت آزاد که بر اساس انتخابات کاملا دموکراتیک انتخاب شده باشد، حرکت کند تا شرکت های دولتی از فهرست سیاه آمریکا خارج شوند».

نکته بسیار قابل توجه در این گزارش این است که لغو تحریم ها در ایران مشروط به برگزاری انتخابات آزاد در ایران شده است.

انتخابات آزاد شعاری است که نخست از سوی سرویس های اطلاعاتی غربی به اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور در نشست محرمانه پراگ ابلاغ شد و سپس به سرعت از طریق کانال هایی شناخته شده وارد کشور شد و افراد شاخص دو جریان فتنه وانحراف بارها از این کلید واژه استفاده کردند. این شعار قرار است

اکنون اقدام کنگره امریکا نشان می دهد که کل این پروژه در واقع زمینه سازی برای آغاز اعمال درو جدیدی از فشارها به ملت ایران بوده است و جریان فتنه –این بار با همراهی جریان انحراف-همچون گذشته هیچ کاری جز زمینه سازی برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ملت ایران نکرده است.

اکنون و با این اقدام سنای امریکا منادیان انتخابات آزد باید پاسخ بدهند که آیا کاری جز مشارکت در پروژه امریکا و صهیونیست های کنگره برای وراد کردن فشار جدید تحریمی به ملت ایران انجام داده اند؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها