کد خبر: ۱۲۴۴۳۶
زمان انتشار: ۱۹:۳۷     ۲۱ فروردين ۱۳۹۲
یک روزنامه لبنانی خبر داد القاعده قصد دارد با ترور شخصیت‌های سنی و متهم کردن شیعیان به این اقدام، لبنان را وارد جنگ مذهبی کند.

به گزارش598، به نقل از  خبرگزاری فارس، روزنامه الاخبار لبنان خبر داد که گروه القاعده فعالیت خود در لبنان را افزایش داده و به دنبال ایجاد فتنه طایفه‌ای در این کشور از طریق ترور شخصیت‌های سنی مذهب است.

بنا براین گزارش علمای سنی مذهبی که مخالف طرح‌های سلفی‌ها در لبنان هستند، هدف حملات خواهند بود و به این ترتیب امام مسجد القدس‌ «الشیخ ماهر حمود» در صدر لیست اهداف القاعده در لبنان قرار گرفته است.

نیروهای القاعده از یک ماه قبل از ترکیه به لبنان آمده‌اند و با علمای سلفی و رهبران سیاسی در این کشور که حامی جنگ در سوریه هستند، دیدار کردند.

از جمله رهبران القاعده‌ای سرشناس که به لبنان آمده‌اند: عابد المصری، مصعب العمری و جهاد المغامس است که فرد سوم هنوز برای دستگاه‌های اطلاعاتی کاملا شناسایی نشده است.

نیروهای القاعده به دنبال شناسایی شخصیت‌ها سیاسی و مذهبی طایفه سنی مرتبط با ایران و سوریه در لبنان است و تلاش دارند تا مذاهب سنی را با هم متحد کنند.

همچنین القاعده به دنبال تقویت همکاری‌ها و هماهنگی بین گروه‌های سلفی طرابلس و جبهه النصره سوریه است تا مانع افزایش قدرت تشیع در لبنان، عراق و سوریه شوند.

انتقال سلاح، ایجاد مراکز آموزش نظامی برای سلفی‌ها، اعزام جوانان فلسطینی از اردوگاه‌های آوارگان در اطراف بیروت به جنگ سوریه از دیگر اهداف القاعده در لبنان است.

همچنین القاعده قصد دارد با استفاده از جوانان سوری که در لبنان به عنوان آواره جنگی حضور دارند به مقابله با حزب‌الله بپردازد.

این اطلاعات را منابع سوری در اختیار روزنامه الاخبار قرار داده‌اند و  تاکید شده که القاعده در تلاش است تا از سواحل لبنان و از طریق دریای مدیترانه به بندر طرطوس در سوریه تجهیزات و نیرو ارسال کنند.

پیش از این نیز منابع خبری گزارش داده بودند که القاعده در طی ماه‌های اخیر فعالیت خود در لبنان را افزایش داده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها