کد خبر: ۱۲۴۵۱۹
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۲۲ فروردين ۱۳۹۲
به دنبال انتشار اخبار تمایل جماعت اخوان المسلمین مصر برای نامزد کردن یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین، برای تصدی عنوان شیخ الازهر، فعالان مصری شبکه های اجتماعی، وی را مفتی ناتو و شیخ الازهر را خط قرمز توصیف کردند.
598: به دنبال انتشار اخبار تمایل جماعت اخوان المسلمین مصر برای نامزد کردن یوسف قرضاوی رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین، برای تصدی عنوان شیخ الازهر، فعالان مصری شبکه های اجتماعی، وی را مفتی ناتو و شیخ الازهر را خط قرمز توصیف کردند.

به گزارش سرویس بین الملل بی باک، "نه اخوان نه سلفی...الازهر مشروع است"، "با روح و جان از شیخ الازهر دفاع می کنیم"، "یوسف قرضاوی، مفتی ناتو، باید کنار برود"، "شیخ الازهر خط قرمز است"، برخی از جملاتی است که کاربران مصری شبکه های اجتماعی در مخالفت با این رویکرد اخوان المسلمین، در صفحه خود نوشته اند.

پیشتر "هانی صلاح" سخنگوی اطلاع رسانی اخوان المسلمین تصریح کرده بود احمد الطیب، شیخ الازهر از بازماندگان نظام سابق مصر می باشد و در این شرایط قرضاوی شایسته ترین گزینه برای پاکسازی الازهر است.

کاربران مصری شبکه های اجتماعی این سخنان را به باد تمسخر گرفتند و مطالب تمسخرآمیز فراوانی درباره آن نوشتند؛ آنها خاطرنشان کردند که اخوان المسلمین می خواهند یوسف قرضاوی را جایگزین احمد الطیب شیخ کنونی الازهر کنند.

برخی تاکید کردند که قرضاویِ اخوانی، کلید سیطره اخوان المسلمین بر الازهر خواهد بود.

کاربران مصری افزودند که به قدرت رسیدن اخوان المسلمین در این کشور، آنها را وادار کرده است که در صدد دستیابی به تریبون الازهر باشند تا به این طریق به استادی جهان که از زمان تاسیس اخوان المسلمین رویای آن را در سر می پرورانند، برسند.

فعالان مصری در ادامه، تلاش های تکراری اخوان المسلمین را برای دخالت در الازهر، اخوانی کردن آن و انتخاب شیخ قرضاوی به جای احمد  الطیب، محکوم کردند و یکی از آنها نوشت: اگر این امر محقق گردد نخستین فتوای قرضاوی قتل انقلابیون مصر خواهد بود.

در همین حال برخی دیگر از کاربران شبکه های اجتماعی نوشتند که قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین، خبر نامزدی خود را برای منصب شیخ الازهر تکذیب کرده است.
آنها تاکید کردند که وی این خبر را کذب محض دانسته و گفته است که در قطر آسوده خاطر زندگی می کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که این شیخ مصری به ملعبه دست حکام امیرنشین قطر تبدیل شده و به دستور آنها فتوای قتل و کشتار و تکفیر را صادر می کند و به نظر می رسد در اواخر عمر چندان هم از شیخ الازهر بودن بدش نمی آید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها