کد خبر: ۱۲۴۶۴۴
زمان انتشار: ۱۳:۰۷     ۲۲ فروردين ۱۳۹۲
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: باعهدی که با ائتلاف پنج نفره بسته‌ام پایبندم، هر چند که در نظر سنجی‌ها از دیگران در ائتلاف جلو‌تر هستم.
به گزارش 598 به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی، شامگاه چهارشنبه در گردهمایی مجمع طلاب و فضلای قمی که در حسینیه آیت الله مرعشی نجفی قم برگزار شد، در سخنانی با اشاره به اهتمام آحاد ملت و مسئولان برای تحقق شعار سال جاری که از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب این ظرفیت را در جامعه فعلی و کشور دیدند که سال جاری را به این نام مزین کردند.
 
وی گفت: رهبر معظم انقلاب برای اینکه کشور ما شرایط حساسی داشته و در حالت عادی قرار نداشت عنوان کردند که امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی است و در واقع حماسه در جایی معنا پیدا می‌کند که نیازمند شور و احساس و حرکت جهادی باشیم.
 
بیان اینکه "رهبری به شخص خاصی نظر دارد" مانع تحقق حماسه سیاسی خواهد بود
 
رئیس سازمان بازرسی کشور افزود: رهبری در سخنرانی اول سال خود در مشهد بر این نکته تأکید داشتند که هیچکس از رأی رهبری آگاهی ندارد و عنوان این مطلب که نظر رهبری بر شخص خاصی است را نفی کردند و امروز نیز هر کس این مسئله را در جامعه اشائه دهد مانع تحقق حماسه سیاسی خواهد شد.
 
در هیچ انتخاباتی به رای مردم خیانت نشد
 
وی با تاکید بر اینکه انتخابات در کشور ما هیچ‌گاه از پیش تعیین شده نبوده است، افزود: به جرات می‌توان گفت از ابتدای انقلاب تاکنون در هیچ انتخاباتی به رای مردم خیانت نشده و تاریخ انتخابات ایران و نفراتی که در انتخابات مختلف اعم از بنی صدر، آقای رجایی، مقام معظم رهبری، آقای هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد بر این مطلب گواهی می‌دهند چرا که این افراد از طیف‌ها و جریانات سیاسی مختلفی بودند.
 
حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: ممکن است در انتخابات تخلفاتی از سوی برخی از نامزد‌ها رخ دهد و در مبارزات انتخاباتی وعده‌های نادرست و اقدامات ناصحیح صورت گیرد اما نظام به رای مردم خیانت نکرده است.
 
وی با بیان اینکه وعده برخی از کاندیدا‌ها مبنی بر اینکه شرایط اقتصادی به سرعت بعد ازانتخاب آنها تغییر خواهد کرد وعده نادرستی است، افزود: امروز شرایط خاصی در عرصه اقتصادی بر کشور حاکم است و ما دارای بدهی‌های فراوانی هستیم و در سالهای اخیر صد هزار میلیارد تومان یارانه داده‌ایم که بخشی از تامین این منابع در اختیار ما نبوده است.
 
رئیس سازمان بازرسی کشور ادامه داد: دولت امروز به بانک مرکزی بدهی‌های زیادی دارد و بانک مرکزی نیز از سایر بانک‌ها مطالبات فراوانی دارد و پیمانکاران نیز از دولت طلبکارند، در حالی که شرایط تحریم همچنان کشور را اذیت می‌کند.
 
وی با بیان اینکه بعد از تحول داخلی در کشور نیازمند تحول و حماسه دیپلماتیک هم هستیم ابراز داشت: کشور دارای ظرفیت‌های فراوانی است که با وجود چنین شرایط نیز می‌تواند از پس مشکلات خود برآید منتها نیازمند زمان و تیم منسجم هستیم.
 
حماسه اقتصادی بدون مبارزه با فساد اقتصادی امکان پذیر نیست
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی که در خصوص فساد بانکی سه هزار میلیاردی از وی شد گفت: حادثه تخلف 3 هزار میلیاردی حادثه‌ای ناگوار برای کشور بود که فساد اقتصادی با فساد اداری عجین شده بود.
 
وی تصریح کرد: حماسه اقتصادی بدون مبارزه روشن، صریح و قاطع با فساد اقتصادی و اداری امکان پذیر نخواهد بود و قوی‌ترین دولت هم در چنین شرایطی امکان اداره کشور را نخواهد داشت.
 
بخشی اعظمی از جامعه ما مالیات نمی‌دهند
 
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه با انتقاد از عدم وجود شبکه سیستماتیک مالیاتی در کشور ابراز داشت: امروز بخشی اعظمی از جامعه ما مالیات نمی‌دهند و پول‌های انبوه و سرمایه‌های افسانه‌ای و برج‌های زیبای بانکی که در کشور به صورت قارچ گونه رشد می‌کنند از پول‌هایی است که مالیاتی از آن‌ها دریافت نمی‌شود که اگر از این سرمایه‌ها مالیات اخذ شود، تعادل در اقتصاد کشور ایجاد می‌شود.
 
رئیس سازمان بازرسی کشور عنوان کرد: سالانه ده‌ها هزار میلیارد تومان از دست مردم خارج می‌شود به دلیل اینکه سیستم و برنامه مالیاتی درستی در کشور وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه در بخش گمرک نیز چنین مشکلی وجود دارد افزود: دولت‌های مختلف در بعد از انقلاب در سیستماتیک کردن فعالیت‌های گمرکی توفیقی نداشتند و امروز نیز که گروهی از جوانان دانشگاهی و حزب اللهی می‌خواهند وارد این عرصه شوند و فعالیت کنند جلوی آن‌ها گرفته می‌شود و وقتی ما در حمایت از آن‌ها حرف می‌زنیم به ما می‌گویند فلانی عقده‌ای است و چون از دولت اخراج شده حرف‌هایش سیاسی است.
 
 
 
مطالب جلسه غیر علنی با نمایندگان در خصوص اختلاس بانکی را منتشر می‌کنم
 
حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به جلسه غیر علنی خود با نمایندگان در صحن مجلس در خصوص اختلاس بانکی اظهار داشت: در آن جلسه به نمایندگان گفتم که من برای آینده اقتصاد کشور احساس خطر می‌کنم که بعد از ماه‌ها از آن حادثه امروز شاهد این وضعیت اقتصادی در کشور هستیم.
 
وی افزود: من به زودی مطالبی که در صحن مجلس با نمایندگان به صورت غیر علنی در میان گذاشتم را علنی و منتشر خواهم کرد.
 
انحراف بزرگ پرداختن به موضوعاتی در خصوص ایران و بهار و پاییز است
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به وضعیت جریان انحرافی در کشور نیز ابراز داشت: من انحراف بزرگ را آن می‌دانم که جریان اجرایی کشور معطل مباحثی در مورد ایران و بهار و پاییز شده است و از سویی انحراف بزرگ را هرز منابع کشور می‌دانم.
 
در نظر سنجی‌ها در ائتلاف 5 نفره از دیگران جلو‌تر هستم
 
وی در خصوص حضور خود در صحنه انتخابات نیز ابراز داشت: افراد مختلفی از بین اصولگرایان وارد عرصه انتخابات شده‌اند و در این زمینه دو ائتلاف ایجاد شد که این امر می‌تواند به جامعه اصولگرایی کمک شایانی کند.
 
حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: در هر یک از این دو ائتلاف قرار شد یک نفر انتخاب و وارد رقابت شود و من نیز بر عهدی که با ائتلاف پنج نفره بسته‌ام پایبندم، هر چند که در نظر سنجی‌ها من از دیگران در ائتلاف جلو‌تر هستم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری، همچنین در خصوص برنامه‌های خود در صورت پیروزی در انتخابات برای عمران و آبادانی شهر قم ابراز داشت: قم بزرگ‌ترین تولید کننده است و تولید آن انقلاب اسلامی و تمدن ایران است که این مطلب باید به درستی درک شود.
 
رئیس سازمان بازرسی کشور ادامه داد: 55 درصد پول کشور در تهران جمع شده است وبا این وضعیت باید سنجید که آیا کاری که در تهران شده است خوب بوده یا نه و این در حالی است که سایر شهرهای کشور برای آسفالت خیابا‌ها وکوچه‌های خود مشکل دارند.
 
بیان نقاط ضعف و قوت دولت در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر
 
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص بیان نقاط ضعف و قوت دولت نیز ابراز داشت: این دولت برای خدمت به مردم و بخصوص محرومین تعلق خاطر دارد و جسور بودن در تصمیم گیری‌ها و پر تحرک بودن آن از نقاط قوت دولت به شمار می‌رود.
 
رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه بیان شعارهای عدالت طلبانه، رویکر تغییر مدیران از دیگر نقاط قوت دولت بوده است افزود: متاسفانه برخی از سخنان دولت در ادامه کار به شعار تبدیل شده است که امیدواریم در دولت آینده چنین مشکلی پیش نیاید.
 
وی اضافه کرد: در صورت پیروزی در انتخابات تیم خود را از مجموعه مدیران فعال، سالم و هوشمند و اصولگرا انتخاب خواهم کرد که این رویه در حوزه کاری من در بخش‌های مختلف به همین گونه بوده است.
 
حجت الاسلام پورمحمدی در خصوص مشکل خود با احمدی‌نژاد نیز ابراز داشت: مشکلات ما بر روی مسائل فرهنگی و نحوه برخورد‌ها آغاز شد و مسائل مدیریتی و بی‌ثباتی در مدیریت و حذف مدیران سالم نیز بخش دیگری از اختلافات ما بود.
 
رئیس سازمان بازرسی کشور، با بیان اینکه بنده قبل از وزارت کشور عضو دفتر مقام معظم رهبری بودم، افزود: بعد از آن دیگر عضو دفتر نبودم اما در جلسات شرکت می‌کردم.
 
وی عنوان کرد: پذیرش وزارت کشور نیز با نظر مقام معظم رهبری بود و در ادامه نیز با اینکه با آمدن در سازمان بازرسی کشور مخالف بودم اما وقتی مقام معظم رهبری دستور دادند، اطاعت امر کردم.
 
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه عنوان کرد: تجربه من در زمانی که آقایان هاشمی، خاتمی و احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند بیشتر بود که البته در این زمینه ادعای ندارم اما وقتی اقای احمدی‌نژاد استاندار بود من قائم مقام وزیر بودم.
 
چند روز آینده برنامه‌های خود را منتشر می‌کنم
 
رئیس سازمان بازرسی کشور با بیان اینکه در چند روز آینده برنامه‌های خود را در حوزه‌های مختلف به خصوص حوزه اقتصاد منتشر خواهم کرد افزود: بنده با تمام فعالان اقتصادی در استانهای مختلف جلسات متعددی داشتم و این برنامه‌های با نظرات کار‌شناسی آن‌ها تدوین شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها