کد خبر: ۱۲۵۴۶۳
زمان انتشار: ۲۰:۳۰     ۲۶ فروردين ۱۳۹۲
عوامل مختلفی هستند که در کنار هم باعث به وجود امدن خروپف در هنگام خواب می شوند. هر کدام از این عوامل را ابتدا باید شناخته و سپس آن ها را رفع کنید تا دیگر خروپف به سرا شما نیاید.
به گزارش 598، به نقل از گروه خواندنی های مشرق، صدای هایی که شب به صورت ناخودآگاه به وجود می آید شاید از دست شما خارج باشد و کنترلی روی آن ها نداشته باشید اما دیژران بسیار اذیت می شوند و نمی توانند شب را به راحتی سپری کنند.

این مشکل در میان تمامی مردم دنیا وجود دارد و تنها 90 میلیون نفر در آمریکا شب ها خروپف می کنند. خروپف به دلایل مختلفی مانند خوردن غذای چرب، د بودن جای سر و ... به وجود می آید اما اگر واقعا از گلایه های دیگران خسته شده اید و دوست دارید به این مشکل پایان دهید بهتر است راه های زیر را امتحان کنید.

** کاهش وزن

در گام اول باید به میزان وزن خودتان دقت داشته باشید چرا که تحقیقات نشان می دهد افراد چاق بیش از دیگران خروپف می کنند. این افراد دارای معده ای بزرگ هستند و خارج شدن این معده از فرم باعث به وجود آمدن خروپف های مختلف می شود. اگر اضافه وزن دارید باید حداق 10 درصد از وزنتان را کاهش دهید. همچنین سعی کنید بر روی شانه چپ بخوابید تا زبانتان راه تنفس را مسدود نکند.

** مشکلات دهان و دندان

گاهی اوقات شما بدون آنکه بدانید و یا نشانه ای را ببیند دچار مشکلات دهان و دندان شده اید و همین امر باعث می شود تا خروپف های شما بسیار بیشتر شود. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که مشکلات دهان ودندان می تواند تا 90 درصد در صدای خروپف شما تاثیر داشته باشد. اگر زیاد سروصدا می کنید حتما به یک دندان پزشک مراجعه کنید تا مشکلات شما برطرف شود.

** ویتامین مصرف کنید

به غیر از اضافه وزن خوراکی هایی که می خورید نیز می توانند باعث به وجود آمدن سروصداهای زیادی شوند. دقت داشته باشید که قبل از خواب می توانید از میوه و سبزی های تازه استفاده کنید تا معده شما سبک تر باشد و کار آسانی برای هضم آن ها داشته باشد. این باعث می شود تا فشار کمتری به آن در هنگام خواب وارد شده و خروپف شما از بین می رود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها