کد خبر: ۱۲۶۱۸۱
زمان انتشار: ۱۱:۴۳     ۲۹ فروردين ۱۳۹۲
پرویز مشرف رئیس‌جمهور سابق پاکستان پس از صدور فرمان دستگیری‌اش در دیوانعالی، از ساختمان دادگاه گریخت.

به گزارش 598، به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، پرویز مشرف صبح امروز پس از صدور حکم دستگیری‌اش در دیوانعالی اسلام‌آباد از ساختمان دادگاه گریخت.

دیوانعالی اسلام‌آباد امروز با لغو ضمانت پرویز مشرف دستور دستگیری وی در ساختمان دادگاه را صادر کرد.

«قاضی شوکت عزیز» مسئول پرونده مشرف اعلام کرد: برکنار کردن قضات و بازداشت خانگی آنان جرمی نابخشودنی و در زمره حمله تروریستی به قضات تلقی می‌شود.

بعد از صدور رأی دادگاه پلیس سعی کرد مشرف را دستگیر کند اما گفته می‌شود محافظ شخصی وی و نیروهای ویژه که بخشی از ارتش محسوب می‌شوند مشرف را از دادگاه فراری دادند.

ژنرال مشرف فرمانده سابق ارتش و رئیس جمهور سابق پاکستان در دوره زمامداری خود دستور برکناری 60 نفر از قضات کشور را صادر کرد و بسیاری از آنان از جمله «افتخار محمد چودری» رئیس فعلی دیوانعالی کشور را در بازداشت خانگی نگه داشت.

مشرف رئیس‌جمهور سابق پاکستان که در سال 1999 با کودتایی قدرت را در این کشور به‌دست گرفته بود  پس از 9 سال حکومت در تبعیدی خود خواسته پاکستان را ترک کرد.

وی چندی پیش و پس از چهار سال دوری از وطن، برای شرکت در انتخابات به کشورش بازگشت اما به محض ورود، دیوانعالی پاکستان وی را ممنوع‌الخروج کرد و پرونده‌های قدیمی وی را به جریان انداخت.

مشرف به‌خاطر اتهاماتی چون کوتاهی در مرگ «بی‌نظیر بوتو» نخست وزیر پیشین پاکستان در سال 2007 و نیز مرگ رهبر شورشیان بلوچ در سال 2006 و اخراج و دستگیری تعدادی از قضات در نوامبر 2007، به قید وثیقه آزاد بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها