کد خبر: ۱۲۶۲۹۱
زمان انتشار: ۰۳:۱۲     ۳۰ فروردين ۱۳۹۲
این دیپلمات آمریکایی که خود را با شنیدن این پیشنهاد "سردرگم" توصیف کرده در ارزیابی خود از اظهارات این شخصیت محافظه کار ایرانی ،می نویسد که ارزیابی های سیاسی طرف ایرانی بسیار ذهنی بوده و نباید قطعی در نظر گرفته شود.
بر اساس سندی که از سوی ویکی لیکس منتشر شده است ، در مارس سال 2007 ، پزشکی که خود را از نزدیکان علی اکبر ولایتی در ایران معرفی کرده با یک دیپلمات آمریکایی در دبی ملاقات کرده و از وی خواسته تا دولت آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 12 ژوئن 2009 (22خرداد 1388) در تعامل با ولایتی باشد.ولایتی

به گزارش عصر ایران به نقل از " المانیتور" اسپانیا در این سند ، خانم "جیلین برنز" مسئول میز ایران در کنسولگری آمریکا در دبی از ملاقات ماه مارس 2007 خود با این فرد که سابقه 15 سال زندگی در آمریکا داشته و خود را از چهره های محافظه کار طرفدار ولایتی خوانده ، به وزارت خارجه این کشور در واشنگتن گزارش می دهد.

در این گزارش دیپلمات آمریکایی خود را از شنیدن پیشنهاد حمایت  آمریکا از نامزدی ولایتی در انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1388 "سردرگم" می خواند.

بنا بر گزارش این دیپلمات آمریکایی، طرف ایرانی ملاقات کننده که خود را از نزدیکان و هواداران ولایتی معرفی کرده است به دولت آمریکا وعده داده   ولایتی پس از پیروزی در انتخابات اقدام به برقراری مجدد رابطه با آمریکا خواهد کرد.

خانم برنز در گزارش خود به نقل از این پزشک ایرانی می نویسد:" برنده شدن در انتخابات پول می خواهد و دکتر ولایتی به این پول نیاز دارد." سپس آنها در این باره با یکدیگر همفکری کرده اند.

 این دیپلمات آمریکایی در ارزیابی خود از اظهارات این شخصیت محافظه کار ایرانی که مدیر یک کلینیک نیز در ایران است ،می نویسد که ارزیابی های سیاسی طرف ایرانی بسیار ذهنی بوده و نباید قطعی در نظر گرفته شود.
 
نکته قابل توجه این که اسناد ویکی لیکس ، عمدتاً بر مبنای گزارش های تأیید نشده و مکاتبات و حتی محاورات داخلی دیپلمات ها تنظیم شده و تأیید صحت و سقم آنها بدون مستندات قابل اتکا میسر نیست.

 گفتنی است در انتخابات مورد اشاره ویکی لیکس ، هر چند ولایتی جزو کاندیداهای مطرح بود ولی نهایتاً کنار کشید و چند ماه بعد ، محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۴
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ایرانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۷ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲
۱
۰
حداد عادل : رئیس جمهور عدالت گستر
امنیت اقتصادی و امنیت اجتماعی و امنیت سیاسی و امنیت فرهنگی : فقط با رئیس جمهور فیلسوف عادل و دانا ؛ جناب آقای دکتر حداد عادل امکان پذیر است .
پاسخ
مسافر غریب
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۱۰ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲
۰
۱
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
امیدوارم این قضیه زودتر روشن بشه
و اصلا دوست ندارم حقیقت باشه!!!!
پاسخ
مردمي نژاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۲ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۲
۰
۰
در افتتاح « پت اسكن ن در بيمارستان مسيح دانشوري نامه ولايتي به بوش كه توسط عبدالعزيز حكيم برده شد لو رفت ولي اصول گرانماها سكوت كردند.
پاسخ
سرباز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۲۰ - ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲
۰
۰
آقای ولایتی و اصولا محافظه کاران راست سنتی! مرد میدانهای سخت نیستند.شک نکنید اگر حمایتهای حضرت آقا- سید علی عزیز- نبود همین جماعت با ژست عوامریبانه و توجیه و روایت و حدیث،حکم اعدام احمدی نژاد بخاطر سرسختی در مقابل آمریکا و اسرائیل را صادر می کردند اما خوشبختانه دفاع منصنفانه رهبری از او فضای انجام کار را فراهم کرد هرچند احمدی نژاد در عمل و نه حرف، قدر این حمایتهای را ندانست و نخواهد دانست الا روزی که دیگر رئیس جمهور نیست و بیشتر فرصت تامل و اندیشه در امور جدی را خواهد داشت!.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها