کد خبر: ۱۲۷۱۲۵
زمان انتشار: ۱۲:۲۸     ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۲
باند دوم بزرگراه آبادان-ماهشهر و بهره‌برداری از ۲۲۰ کیلومتر بهسازی و احداث راه اصلی و فرعی و ۲۰۴ کیلومتر بهسازی و احداث راه روستایی در استان خوزستان، از پروژه‌هایی بود که با حضور احمدی‌نژاد و وزیر راه افتتاح شد.
به گزارش  فارس احمد صادقی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، در حاشیه این مراسم به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: مسیر آبادان ـ ماهشهر یکی از شریان‌های مهم و حیاتی کشور است و سه بندر اصلی و پالایشگاه نفتی آبادان را به یکدیگر متصل می‌کند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: مجتمع پالایشگاهی آبادان در بندر آبادان و اتصال آن به بندر امام خمینی(ره) و بندر ماهشهر حجم سنگینی از ترافیک خودروهای سنگین در این محور را کاهش می‌دهد.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه کرد: این مسیر تا پیش از این جاده‌ای با عرض کم بود که سوانح رانندگی زیادی در آن رخ می‌دهد. ضمن آنکه تردد بین این بنادر به کندی انجام می‌شد.
 
صادقی تصریح کرد: با احداث باند دوم این راه و تبدیل راه اصلی آبادان ـ ماهشهر به بزرگراه آبادان ـ ماهشهر به طول 75 کیلومتر، بار ترافیکی این مسیر همچنین میزان سوانح رانندگی، کاهش یافت.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل یادآور شد: این محور بزرگراهی از ابتدای سال زیر بار ترافیک رفت تا تردد بین بنادر مهم کشور به سهولت انجام ‌‌شود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: افتتاح این بزرگراه کمک قابل توجهی به توسعه اقتصادی و توسعه سه بندر اصلی آبادان، ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) و مجتمع عظیم پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) دارد.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اضافه کرد: توسعه، آبادانی و رشد اقتصادی در کنار افزایش اشتغال‌زایی از دیگر مزایای اجرای این بزرگراه است.
 
صادقی افزود: برای ساخت باند دوم در بزرگراه آبادان ـ ماهشهر که 75 کیلومتر طول دارد، حدود 600 میلیارد ریال هزینه شده است.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تصریح کرد: همچنین امروز با حضور رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی حدود 220 کیلومتر بهسازی و احداث راه اصلی و فرعی در استان خوزستان و 204 کیلومتر بهسازی و احداث راه روستایی بهره‌برداری شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها