کد خبر: ۱۲۸۴۹۰
زمان انتشار: ۱۱:۳۷     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۲
معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: از 26 طرح با 22 هزار و 720 میلیارد ریال اعتبار با حضور رئیس‌جمهور در استان بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش 598، محمد اشرف‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: این طرح‌ها در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف راه و شهرسازی، صنعت و معدن، توسعه و امور زیربنایی، آب و گردشگری است که عمدتا جزو مصوبات سه سفر قبلی هیئت دولت به استان و یا از پروژه‌های مهر ماندگار هستند.

وی از تحویل کلید نزدیک به 37 هزار واحد مسکونی طرح مسکن مهر به عنوان یکی برنامه‌های سفر رئیس‌جمهور اشاره کرد و افزود: این تعداد مسکن مهر در چهار بخش شهرهای بالای 25 هزار خانوار، شهرهای زیر 25 هزار خانوار، بافت فرسوده و شهر جدید سهند در 58 شهر آذربایجان‌شرقی تحویل متقاضیان آنها می‌شود.

اشرف‌نیا 17 کیلومتر از آزاد راه تبریز – تهران با 440 میلیارد ریال اعتبار، راه اصلی میانه- چاروایماق به طول 92 کیلومتر با 420 میلیارد ریال اعتبار و کنارگذر غربی را از طرح‌های حوزه راه که فردا به بهره‌برداری می‌رسد عنوان کرد.

این مقام بخش عمرانی آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: بهره‌برداری از چهار طرح صنعتی در تبریز، شهرک شهید سلیمی، تیکمه‌داش و بستان‌آباد با 3 هزار میلیارد ریال هزینه، بهره‌برداری از پایاب سد با بیش از 18هکتار در 8 شهر از جمله تبریز، جلفا، میانه، هشترود، عجب شیر از دیگر طرح‌هایی است که افتتاح می‌شود.

به گفته اشرف‌نیا بهره‌برداری از چهار هتل با 160 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با میراث فرهنگی و بخش خصوصی در 4 شهر و تحویل بیش از 13 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله‌زده از دیگر برنامه‌های رئیس‌جمهور برای بریدن روبان در آذربایجان شرقی است.

وی یادآور شد: با حضور رئیس‌جمهور در کارگروه‌های توسعه بخش کشاورزی و صنعت و معدن، این حوزه‌ها مورد ارزیابی و کنکاش قرار می‌گیرند همچنین در جلسه پایانی هیئت دولت مصوبات سه سفر قبلی خود در آذربایجان‌شرقی را بررسی می‌کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها