کد خبر: ۱۴۶۶۹۳
زمان انتشار: ۰۰:۱۷     ۱۷ تير ۱۳۹۲
رئیس‌ جمهور در پایان مراسم ثبت جهانی کاخ گلستان خطاب به حضار اعلام کرد: "محمود احمدی‌نژاد به عنوان آخرین میراث فرهنگی ایرانیان ثبت جهانی شد".
به‌ گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، آئین ثبت جهانی کاخ گلستان عصر (یکشنبه) با حضور محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، در محل این کاخ واقع در خیابان 15 خرداد در محدوده بازار تهران برگزار شد.

این همایش که علاوه بر رئیس جمهور، اسفندیار رحیم‌مشایی و سیدمجتبی ثمره‌هاشمی مشاور ارشد و دستیار ویژه او، محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی، غلامحسین الهام سخنگوی دولت و برخی اعضای کابینه دهم در آن حضور داشتند، حاشیه‌هایی داشت که برخی از‌ آنها در پی می‌آید:

* پیش از سخنرانی احمدی‌نژاد، گروه موسیقی اشتیاق به اجرای موسیقی زنده ایرانی پرداخت.

* مؤمنی از مسئولان میراث فرهنگی پیش از سخنرانی رئیس جمهور به ارائه گزارشی از روند ثبت مقتدرانه جهانی آثار ملی کشورمان پرداخت که احمدی‌نژاد در واکنش به سخنان او گفت: "ما در این یک ساعت که زیر آفتاب بودیم، فهمیدیم که ثبت این آثار مقتدرانه است!".

* احمدی‌نژاد در آغاز سخنرانی خود گفت: "وقایعی در جلسه گذشت که برای تلطیف فضا به آنها اشاره می‌کنم؛ مجری برنامه گفت که قسمت VIP در آفتاب قرار دارد که باید بگویم این هم از عدالت‌طلبی دولت نهم و دهم است".

* رئیس جمهور در پایان این مراسم از اقدامات مشایی، ملک‌زاده و بقایی در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری تشکر و قدردانی کرد.

* پس از آنکه تابلوی نفیسی منقش به آیه شریفه «وَ اِن‌ یکاد» از سوی سازمان میراث فرهنگی به رئیس‌ جمهور اهداء شد، وی دوباره پشت میکروفن رفت و خطاب به حضار اعلام کرد‌: "احمدی‌نژاد به عنوان آخرین میراث فرهنگی ایرانیان ثبت جهانی شد".

*حضور برخی بازیگران و سفرای کشورهای خارجی نیز از دیگر حاشیه‌های این مراسم بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها