کد خبر: ۱۴۶۸۸۶
زمان انتشار: ۱۸:۳۹     ۱۷ تير ۱۳۹۲
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس درباره بسیاری از مسائل صحبت کرد؛ از پورشه‌هایی که می‌گویند به آنها داده‌اند تا واکنش به صحبت‌های مدیرعامل استقلال.

جام ورزشی؛ می‌گفتند جزو «پورشه‌سواران» معروف باشگاه پرسپولیس است؛ همان پورشه‌هایی که می‌گفتند فصل قبل با قراردادش آن را گرفته است اما وقتی با خودروی پراید مشکی‌رنگ آمد، خیلی‌ها پیش خودشان گفتند شنیده بودیم بازیکنان هم مشکلات مالی دارند، اما نه در این حد! با محسن بنگر درباره مسائل مختلفی صحبت کردیم؛ از حضور 8ساله در سپاهان تا پرسپولیسی شدنش و صحبت‌های علی فتح‌الله‌زاده و البته تیم ملی و نساجی. گفتگوی تفصیلی با بنگر را در زیر می‌خوانید.

 

* از وضعیت امسال  شروع کنیم، اوضاع و احوال پرسپولیس چطور است؟

- امسال زودتر از بقیه تیم‌ها تمریناتمان را شروع کردیم و کم‌کم دوران بدنسازی هم تمام می‌شود، حدود 20 روز تا شروع لیگ وقت داریم و می‌توانیم کاملاً آماده شویم. امیدوارم فصل خوبی را پشت سر بگذاریم و حداقل یک جام بگیریم.

 

* پرسپولیس در این فصل برخلاف برخی تیم‌ها ستاره جذب نکرده است...

- ما کاری به دیگر تیمها نداریم، خودمان رقیب خودمان هستیم و خوشبختانه این فصل بر اساس سیستم تیم یارگیری کردیم.

 

* بازیکنان این فصل پرسپولیس می‌توانند انتظارات را بر‌آورده کنند؟

- پرسپولیس امسال برخلاف دیگر تیم‌ها و بر اساس نیاز‌هایش و با مشورت بازیکن گرفته، تیم ما به هافبک دفاعی و دفاع چپ خوب نیاز داشت که در این پست‌ها بازیکن جذب کردیم.

 

* فصل گذشته ستاره‌های زیادی به پرسپولیس آمدند اما تیم نتیجه نگرفت، چرا؟

- چون مربی نداشتیم و مدیرعامل یارگیری کرده بود و البته ژوزه هم هیچ شناختی از ایران نداشت. نیم فصل اول فصل گذشته را خیلی مفت از دست دادیم.

 

* ژوزه در عدم نتیجه گیری پرسپولیس چقدر مقصر بود؟

- ژوزه آدم خوبی بود و انصافا کارنامه خوبی هم داشت، اما تنها مشکل عدم شناخت بود و ضمن اینکه در یکی، 2 تا پست هم کمبود بازیکن داشتیم.

 

* ارتباط ژوزه و بازیکنان چطور بود؟

- ارتباط خوبی وجود داشت، ژوزه انسان مهربانی بود اما واقعا سیستم تمریناتش به فوتبال ما نمی‌خورد. اصلا تمریناتش باب میل ما نبود و فشار هم به بازیکنان نمی‌‌آمد. شاید اگر جایی دیگر مربیگری می‌کرد موفق بود اما در پرسپولیس جواب نداد.

 

* او در مقاطعی هم با چند بازیکن درگیری پیدا کرد.

- طبیعی بود، ژوزه اصلا مربی عصبی نبود اما همانطور که گفتم این اختلافات در هر تیمی طبیعی است. به نظر من ژوزه انتخاب بدی برای پرسپولیس بود.

 

* تیم ژوزه در نیم فصل دوم متحول شد و حتی در آستانه کسب جام هم پیش رفت...

- بله در این قضیه هم حضور رضا حقیقی هم بسیار موثر بود. رضا بازیکن قدرتمند و هم بازیکن تاثیرگذاری است. در نیم فصل اول بازیکنی در حد حقیقی در پست هافبک دفاعی نداشتیم، سوسا هم که مصدوم شد و عملا بدون هافبک دفاعی بازی می‌کردیم.

 

* حضور یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس چطور بود؟

- آقا یحیی خیلی خوب تمرین می‌داد و ارتباطش با بازیکنان بد نبود و می‌توانستیم یک جام هم بالای سر ببریم. بازی‌های زیادی را از دست دادیم وگرنه راحت می‌توانستیم سهمیه آسیا را در لیگ کسب کنیم.

 

* سال گذشته با حرف و حدیث از سپاهان به پرسپولیس آمدی.

- برای سپاهان بهترین عملکرد را در 8 سال داشتم و زمانی هم که خواستم از این تیم جدا شوم، در یک جلسه 2 دقیقه‌ای با آقای رحیمی بدون هیچ مقاومتی از سپاهان جدا شدم اما دوستان طور دیگری با این مسئله برخورد کردند و می‌خواستند من را مقابل هواداران سپاهان قرار بدهند و گفتند با بنگر 12 جلسه برگزار کردیم. از بچگی طرفدار سپاهان نبودم اما سال‌های خوبی را در اصفهان پشت سر گذاشتم. مهم این است که الان در پرسپولیس هستم.

 

* و فصل را بدون جام با پرسپولیس تمام کردی؟

- فصل گذشته هر کسی تیم ما را از بیرون می‌دید، می‌گفت پرسپولیس هفته بیستم قهرمان لیگ برتر است، اما خودمان می‌دانستیم تیم برای هماهنگی مشکل دارد. پرسپولیس پارسال بالانس نداشت.

 

* یعنی می‌دانستید جام نمی‌گیرید؟

- نه اینطور نیست، ما تمام تلاشمان را انجام دادیم و به فینال جام حذفی هم رسیدیم اما قسمت نبود قهرمان شویم.

 

* چرا پرسپولیس «کهکشانی» نتوانست جام بگیرد؟

- همین کلمه کهکشانی بیشترین ضربه را به پرسپولیس زد. اول فصل گفتند بازیکنان پرسپولیس بنز و پورشه گرفتند، اگر هرکسی از باشگاه پرسپولیس بنز و پورشه گرفته به ما هم بگوید. حتی در نانوایی هم به من می‌گفتند که این ماشینی است که فتح‌الله‌زاده گفته از پرسپولیس گرفتی، یا رویانیان این ماشین را داده آن هم در حالی که ماشین من پلاک اصفهان بود و من اتومبیل را از باشگاه سپاهان گرفته بودم.

 

* ولی با پورشه در تمرین پرسپولیس شرکت کردی.

- آن ماشین به خاطر طلبم،  یک ماه دستم امانت بود ولی حتی سایت ریاست جمهوری هم عکس من را با اتومبیلم منتشر کرد و گفت بازیکنان پرسپولیس پورشه گرفتند. همین مسائل به پرسپولیس ضربه زد، می‌گفتند بازیکنان پرسپولیس پول میلیاردی گرفتند، کدام پول؟ من تا امروز حتی یک ریال هم برای فصل جدید پول نگرفتم.

 

* پول فصل قبل را کامل گرفتی؟

- نه به خدا، ولی فصل قبل یا به خاطر بی تجربگی مدیرعامل و سرپرست، یا ترفند‌های تیم‌های رقیب، آن فشار به ما آمد. ما که می‌دانیم بازیکنان استقلال چقدر و چطور پول گرفتند یا از بازار مبل پول نقدی گرفتند اما آنها با طرح این مسائل فشار تماشاگرانشان را از روی دوششان برداشتند.

 

* حالا برای این فصل تجربه رویانیان بیشتر شده است...

- صددرصد، شما ببنید فصل قبل تیم‌های دیگر خرج کردند اما صدای کسی در نیامد، مگر سپاهان رایگان خلعتبری را جذب کرد یا جواد نکونام مفت به استقلال آمد؟ فصل گذشته به جای اینکه رویانیان جواب فتح‌الله زاده را بدهد به استقلال کمک می‌کرد، اما امسال این خبرها نیست.

 

* پس این صحبت اتومبیل‌ها چطور مطرح شد؟

- شاید خود باشگاه اتومبیل وارد می‌کرده و می‌فروخته و با آن پول بازیکنان را می‌داده، اصلا شاید هم ماشین را به عنوان بخشی از قرارداد بدهند؛ من واقعا نمی‌دانم.

 

* قرارداد سال گذشته‌ات با پرسپولیس چقدر بود؟

- 550 میلیون، امسال هم کمتر از آن قرارداد بستم. هیچ بندی هم در قراردادم با پرسپولیس وجود ندارد. آنقدر در مورد ماشین صحبت کردند که مجبور شدم با آژانس رفت‌و آمد کنم.

 

* فتح‌الله زاده گفته بود قاضی با پورشه‌های پرسپولیس به تمرین استقلال می‌آید.

- محمد قاضی چندین سال در این فوتبال بوده، یعنی نباید یک ماشین در این حد داشته باشد؟ مثل این می‌ماند که من بگویم مثلا چرا آرش برهانی با بنز به تمرین استقلال رفته است.

 

* فکر می‌کنی در این فصل چه عملکردی داشته باشید؟

- باید فکر کنیم که از لیگ یک به لیگ برتر آمدیم و می‌خواهیم بدون ادعا قهرمان شویم. تمرین کردن عار نیست، پس تمرین می‌کنیم و زحمت می‌کشیم تا طرفداران راضی باشند.

 

* فصل قبل این حس نبود؟

- شاید اگر فصل قبل ما به پرسپولیس نمی‌آمدیم همان نفرات که در جدول دوازدهم، سیزدهم بودند با برنامه ریزی دقیق موفق می‌شدند، برای موفقیت باید جنس تیم جور باشد. در اولین بازی فصل قبل ما نمی‌دانستیم باید با چه سیستمی بازی کنیم، یا اینکه در دور رفت و برای بازی با داماش من، نوری، مهدوی‌کیا و 2 نفر دیگر در لیست 18 نفره نبودیم اما هفته بعد برای دربی 3 نفرمان فیکس بازی کردیم؛ اگر ما بد بودیم چرا در دربی فیکس بازی کردیم؟

 

* شایعه شده بود که سید جلال حسینی و محسن بنگر با هماهنگی هم دیگر تیم آینده خود را انتخاب می‌کنند.

- اصلا چنین چیزی نیست، دیدید که این فصل من یک ماه زودتر از جلال قراردادم را ثبت کردم. اگر هم این قضیه وجود داشته باشد چه ایرادی دارد؟ این مسائل را آنهایی مطرح می‌کنند که دستشان به من و جلال نمی‌رسید.

 

* ارتباط خوبی با سید جلال حسینی داری، خیلی‌ها می‌گویند او با قرارداد میلیاردی به پرسپولیس آمده.

- فقط این را بگویم که قرارداد سید جلال با پرسپولیس خیلی کمتر از پولی است که تیم‌های دیگر به او می‌دهند.حتی بندهایی که در قرارداد جلال با سپاهان بود در پرسپولیس وجود ندارد.

 

* قبل از حضور در پرسپولیس با رویانیان آشنایی قبلی داشتی؟

- تا روزی که به پرسپولیس آمدم هیچ برخوردی با رویانیان نداشتم، فقط می‌دانستم بچه محل ماست و از قبل هم روی ایشان شناخت داشتم.

 

* به نظرت فصل قبل توانستی انتظارات را برآورده کنی؟

- نیم فصل اول و در 3، 4 بازی اول اشتباهات فراوانی داشتم و حتی 2، 3 پنالتی هم دادم که آن هم به خاطر آماده نبودن بدنم بود، البته بعد بهتر شدم و در نیم فصل دوم هم در هر بازی جزو 2، 3 نفر اول تیم بودم.

 

* بعد از آن بود که آن محرومیت پیش آمد.

- هنوز نمی‌دانم چرا محروم شدم، هم فحش خوردم، هم محروم شدم! نمی‌دانم چه دستی در کار بود که هواداران سپاهان محروم نشدند، متاسفانه این لطفی بود که از طرف باشگاه سپاهان نصیبم شد. هنوز 170 میلیون از سپاهان طلب دارم اما آنقدر معرفت دارم که در موردش تا حالا حرف نزدم، بعد باید فحشم بشنوم. واقعا از فرهنگ هواداران سپاهان تشکر می‌کنم.

 

* یعنی هنوز به آن حکم معترضی؟

- چرا نباشم؟ در تمام دنیا وقتی شعار نژادپرستانه شنیده می‌شود تیم‌ها محروم می‌شوند اما اینجا به دختر 6 ساله من فحاشی کردند بعد آقای حسن‌زاده می‌گویند باید شکایت می‌کردی تا هواداران سپاهان را محروم می‌کردیم. نکته جالب این است که همه آن شعارها را شنیدند و حتی خود آقای حسن‌زاده هم شعارها را شنیده بود اما می‌گفتند باید شکایت کنی!

 

* جواد کاظمیان هم آن حرکت را بعد از تو انجام داد اما فقط یک جلسه محروم شد.

- حتما کاظمیان از من پاک‌تر بوده، شاید وضو داشته و دستش طلا بوده! هنوز نمی‌دانم چرا من 3 جلسه محروم شدم و کاظمیان یک جلسه.

 

* در خصوص حضور علی دایی در پرسپولیس چه نظری داری؟

- به نظر من هرکسی که دایی را به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب کرده بزرگترین لطف را به پرسپولیس داشته است. دایی هم با بازیکنان رفاقت دارد و هم همه او ارا قبول دارند. من چه باشم و چه نباشم امیدوارم دایی موفق باشد.

 

* در این چند سال که در فوتبال حضور داشتی کدام مربی تاثیر بیشتری رو تو گذاشت؟

- کرانچار، لوکا بوناچیچ، میثاقیان، فرهاد کاظمی و... مربیانی بودند که من روزهای خوبی با آنها داشتم اما در آن 2 سالی که با قلعه‌نویی کار کردم خیلی چیزها یاد گرفتم. آن سال‌ها تنها سالی بود که من در آرامش مطلق به فوتبال، زندگی و تمرینم پرداختم، واقعا در زندگی فوتبالی و غیر فوتبالی من آن سال‌ها تاثیر فراوانی داشت. بهترین دوران را در دو سالی که با قلعه نویی کار کردم، پشت سر گذاشتم.

 

* امیر قلعه نویی چه ویژگی داشت که این صحبت‌ها را در موردش می‌کنی؟

- قلعه‌نویی حس برتری جویی را در ما ایجاد کرده بود، طوری که باعث شد ما الهلال را در خانه خودش شکست دادیم. قلعه‌نویی بارها با من حرف زد. چون در فوتبال بازیکن عصبی هستم حتی در تمرین و مسابقه دوستانه وقتی به عنوان کاپیتان صحبت می‌کردم سریع مرا از زمین بیرون می‌کشید یا می‌گفت دور زمین بدو.

 

* این مسئله باعث نمی‌شد ناراحت شوی؟

- بعضی اوقات ناراحت می‌شدم. قلعه نویی یک بار در جمع گفت اگر تو به اعصابت مسلط باشی من در 40 سالگی هم به تیم ملی دعوتت می‌کنم و فیکس بازی می‌کنی.

 

* رفاقت با قلعه‌نویی باعث نشد فکر کنی با این مربی به استقلال بروی؟

- اصلا، چون من از بچگی پرسپولیسی بودم و حتی به خاطر این موضوع از برادران استقلالی‌ام بارها کتک خوردم! همین مسئله باعث شد نسبت به استقلال عقده‌ای شوم و حتی فکر این را نکنم به استقلال بروم.

 

* اگر برخوردی که با قاضی در پرسپولیس شد و این بازیکن به استقلال رفت با تو می‌شد باز هم به استقلال نمی‌رفتی؟

- هیچ وقت به استقلال نمی‌روم و البته برخورد بدی با من در پرسپولیس نشد. شاید اگر سپاهان این فصل به من احتیاج داشت تصمیم دیگری می‌گرفتم؛ این را گفتم که بگویم هیچ وقت به استقلال نمی‌روم.

 

* چرا؟

- یادم نمی‌‌رود که در یک دربی که بزیک برای پرسپولیس گل زد و پرسپولیس برنده شد چه کتکی از برادران استقلالی‌ام خوردم.

 

* حالا که بازیکن پرسپولیس هستی در دربی برادرانت طرفداران چه تیمی هستند؟

- آنها تحت هر شرایطی استقلالی‌هستند.

 

* چرا زودتر به پرسپولیس نیامدی؟

- بزرگترین اشتباه دوران ورزشی‌ام این بود که 4 سال پیش پیشنهاد پرسپولیس را رد کردم، اگر آن موقع به پرسپولیس آمده بودم شاید می‌توانستم در اروپا بازی کنم. من در سپاهان به جام و قهرمانی دست پیدا کردم اما تمام موفقیت‌ها در حد لیگ ایران بود.

 

* لوکا واقعا مربی بداخلاقی بود؟

- نه! ولی از وقتی که به امارات رفت اخلاقش عوض شد و با همه دعوا می‌کرد. پس از این موضوع لوکا به همه بدبین شده بود و می‌گفت اطلاعات تیم را بیرون می‌برید، حتی به مجید بصیرت که از بزرگان سپاهان است می‌گفت اطلاعات تیم را بیرون می‌بری. لوکا به زمین و زمان گیر ‌می‌داد.

 

* چرا هیچ وقت نتوانستی به عنوان مدافع ثابت تیم ملی به میدان بروی؟

- این از بدشانسی من است که هر کجا که بازی کردم یک مدافع ثابت تیم ملی هم تیمی من بود. 7 سال کنار هادی عقیلی حضور داشتم، بعد هم که سید جلال آمد و 3 سال در کنار این 2 نفر به میدان رفتم. من آدم بد ذاتی نیستم و از موفقیت سید جلال در تیم ملی یا دیگر دوستانم خوشحال می‌شوم.

 

* حالا به تیم ملی فکر می‌کنی؟

- اگر امسال هم مثل فصل پیش باشم نمی‌توانم به تیم ملی فکر کنم اما اگر خوب باشم و شانس هم داشته باشم می‌توانم در جام جهانی حاضر باشم. البته اگر در تیم ملی نباشم هم حتما به برزیل می‌روم.

 

* درباره حرف و حدیث‌هایی که در مورد اوضاع مالی شما مطرح می‌شود چه صحبتی داری؟

- اگر وضع خوبی داشتم که بدهکار نبودم.

 

* اما عامه مردم نمی‌توانند قبول کنند که یک فوتبالیست در سطح تو بدهکار باشد، همه می‌گویند وضع فوتبالیست‌ها خوب است.

- اینطور نیست، تازه اگر وضعمان خوب باشد هم مسئله‌ای ندارد. عمر ورزشی فوتبالیست‌ها زیاد نیست و یکی مثل من هم که کاری جز فوتبال بلد نیستم باید بعد از فوتبال بروم و کنار پدرم که معمار ساختمان است، کار کنم.

 

* به مربیگری فکر نمی‌کنی؟

- آنقدر در این فوتبال دو رویی و ریا دیدم که بعد از پایان فوتبالم 5،6 سال دورش را خط بکشم و شاید حتی برای دیدن بازی‌ها به ورزشگاه هم نروم.

 

* این روزها بحث‌ برکناری محمد رویانیان از مدیر عاملی پرسپولیس هم مطرح است...

- این کار اشتباه بزرگی است، یک مدیر برای موفقیت به 10 سال زمان نیاز دارد هیچ ایرادی هم ندارد که در چند سال اول موفق نشود. رویانیان در مباحث اقتصادی و پایه کارهای بزرگی انجام داده و حتی جمع کردن آن همه ستاره در فصل گذشته کار هر کسی نبود. حالا که تیم در آرامش است رویانیان باید به کارش ادامه بدهد.

 

* در مورد صحبت‌های کامبوزیا چه نظری داری؟

- من ایشان را نمی‌شناسم و به خاطر همین در مورد صحبت‌هایش اظهار نظر نمی‌کنم، این مورد بحث بزرگان است و نباید کوچکترها اظهار نظر کنند. آقای کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج است و علی دایی را هم که که همه می‌شناسند.

 

* امسال در پرسپولیس خبری از مهدوی‌کیا و کریمی نیست.

- به نظر من شاید تنها مشکلی که برای ما در طول فصل پیش بیاید که امیدوارم اینطور نشود، نبود یک لیدر خوب در زمین است. یکی مثل این 2 نفر که همه قبولش داشته باشند. بزرگترین افتخار زندگی من این است که پشت مهدوی‌کیا و کریمی وارد زمین می‌شدم، این مسئله از تمام مدال‌هایم ارزش بیشتری داشت.

 

* هنوز هم خیلی‌ها آن مراسم خداحافظی مهدوی‌کیا را فراموش نکردند، چرا خبری از هیچ بازیکنی نبود؟

- معلوم است بازیکنی که تیمش در فینال باخته دوست ندارد فحش بخورد، بعد هم اصلا حواس کسی به آقا مهدی نبود. در آن جو وحشتناک رختکن، علی کریمی هم از فوتبال خداحافظی کرد و هیچ کسی نمی‌توانست باور کند که چه اتفاقاتی افتاد.

 

* و آن مراسم خداحافظی غریبانه...

- به نظر من اگر قرار بود مهدوی‌کیا 5 دقیقه در فینال بازی کند باید بین دونیمه بازی با کت و شلوار و به صورت رسمی از فوتبال خداحافظی می‌کرد یا در بازی قبل سپاهان 90 دقیقه با افتخار بازی می‌کرد.

 

* خودت به این مدل خداحافظی فکر می‌کنی؟

- نه، من بدون سر و صدا از فوتبال خداحافظی می‌کنم.

 

* چند بار به عنوان کاندیدای بهترین بازیکن سال آسیا انتخاب شدی چرا هیچ وقت جایزه را نگرفتی؟

- نمی‌دانم، شاید چون در آن مقطع تیمم بازی داشت یا در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشتم هیچ وقت بهترین بازیکن آسیا نشدم.

 

* هنوز به این عنوان فکر می‌کنی؟

- نه! جوان‌ها هستند و انشاالله آنها انتخاب می‌شوند.

 

* نکته جالب در مورد تو این است که فصل گذشته برای پرسپولیس گل نزدی.

- بله متاسفانه، هنوز هم حسرت آن توپ بازی با سپاهان را می‌خورم که به تیر دروازه زدم، آن توپ گل می‌شد حتی در زندگی شخصی من هم اثر می‌گذاشت و می‌توانستم با آن گل جواب فحاشی هواداران سپاهان را بدهم. قول می‌دهم امسال این مسئله را جبران می‌کنم.

 

* مصاحبه فتح‌الله زاده در خصوص پورشه و بنز پرسپولیسی‌ها هم کلی سرو صدا کرد. مدیر عامل استقلال می‌گوید پرسپولیسی‌ها 200 میلیارد بوجه گرفتند و استقلال 3 میلیارد.

- من که نه ماشینی دیدم و نه پولی! هرکسی که گرفته هم بگوید تا من هم بگیرم. در مورد بحث اقتصادی هم باشگاه ما قوی‌تر بوده و توانسته بیشتر در آمدزایی کند. من فتح‌الله زاده را دوست دارم اما معتقدم کارهای داخلی هر باشگاه به خودش مربوط است.

 

* و در شرایط بی پولی استقلالی‌ها به اردوی اوکراین می‌روند.

- این مسائل به خودشان مربوط است، اما خود من چندین چک برگشتی دارم و می‌دانم بقیه هم این شرایط را دارند. این را بگویم که من سال گذشته به خاطر فتح‌الله زاده نزدیک 300 میلیون ضرر کردم و ماشین 580 میلیونی را 300 میلیون فروختم، چون هر جا که می‌رفتیم می‌گفتند این همان ماشینی که فتح‌الله‌زاده می‌گوید.

 

* این صحبت‌ها از روی تعصب به پرسپولیس است؟

- نه بحث تعصب نیست، بحث دفاع از خودم است. استقلال به عنوان رقیب قابل احترام است. زمانی که در سپاهان بودم فکر می‌کردم همه تیم‌ها رقیب ما هستند اما از زمانی که به پرسپولیس آمدم متوجه شدم فقط یک رقیب داریم و آن هم استقلال است.

 

* کمی هم در مورد تیم ملی و صعود به جام جهانی صحبت کنیم.

- واقعا بچه‌های تیم ملی کاری کردند که باید نفری 50 میلیارد پاداش بگیرند. آن موقعی که من در استانبول استراحت می‌کردم بازیکنان تیم ملی در حال تمرین بودند. واقعا فکر می‌کردم نمی‌توانیم حتی قطر را ببریم اما خدا به ما عزت داد. با رفتن تیم ملی به جام جهانی یک نسل از فوتبال ما خوشبخت شد.

 

* فکر می‌کنی تیم ملی بتواند در جام جهانی کاری از پیش ببرد.

- امسال تیم خوبی داریم و این مسئله هم به گروه ما در جام جهانی بستگی دارد، اما باتوجه به این که تا شروع جام جهانی زمان زیادی مانده می‌توانیم به درخشش در این مسابقات خوش بین باشیم.

 

* به عنوان یک فوتبالیست مازندرانی، فکر می‌کنی چرا این استان در سطح اول فوتبال ایران نماینده‌ای ندارد؟

- همین الان در پرسپولیس 7 بازیکن مازندرانی هستند و وقتی وارد رختکن پرسپولیس می‌شوی انگار رختکن نساجی است چون همه مازندرانی صحبت می‌کنند. مازندران منابع مالی خوبی دارد، همین بندر نوشهر و کارخانه نکا چوب می‌توانند بوجه یک سال کشور را پرداخت کنند اما چون مدیران ورزشی نیستند، امید ابراهیمی باید فوتبالش را از بندرعباس شروع کند. مهمترین منابع طبیعی کشور در مازندران است بعد یک زمین چمن خوب در این استان وجود ندارد تازه زمین وطنی را هم چمن مصنوعی کردند. در هر تمرین این تیم 5 هزار هوادار می‌آید.

 

* چرا این مشکلات در مازندران وجود دارد؟

- چون کارخانه‌ها از فوتبال حمایت نمی‌کنند، من حاضرم نصف پرسپولیس از تیم شهرم پول بگیرم اما آنجا بازی کنم. 10 سال است نتوانستم درست و حسابی فامیل‌هایم را ببینم چون بیرون از استانم بازی می‌کنم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها