کد خبر: ۱۴۶۹۰۷
زمان انتشار: ۱۹:۰۳     ۱۷ تير ۱۳۹۲
کشور قطر به عنوان بزرگترین حامی گروه اخوان المسلمین مصر خشونت‌های صورت گرفته در قاهره در جریان تظاهرات هواداران محمد مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر را محکوم کرد.

به گزارش598، فارس به نقل از خبرگزاری قطر، یک مسئول وزارت خارجه قطر گفت: قطر به شدت این اقدامات تاسف بار را محکوم می‌کند؛ اقداماتی که باعث جان باختن افراد بی‌گناه و برهم خوردن امنیت و ثبات و ارعاب شهروندان غیرنظامی می‌شود.

وی از مصری‌ها خواست تا در این مرحله حساس خویشتنداری به هرج دهند زیرا این مرحله همراهی و حمایت از وحدت ملی و ایجاد راه‌حل‌های سریع بعد از رسیدگی به هرگونه اختلافی بین آنها از طریق گفت‌وگو را - در راستای حفاظت از امنیت و سلامت و ثبات کشورشان و محافظت از شهروندان – ایجاب می‌کند.

وی همچنین خواهان محافظت از تظاهرات کنندگان مسالمت جو و حق آنها در آزادی بیان و مواضع خود و پرهیز از هرگونه خشونت و جستجو برای یافتن راهکاری سیاسی و ملی شد که حقوق اساسی و مدنی را برای آنها به همراه محافظت از دستاوردهای انقلاب 25 ژانویه را تضمین کند.

دولت قطر در جریان روی کار بودن گروه اخوان المسلمین آشکارا از این گروه حمایت مالی، سیاسی و رسانه‌ای کرد و برخی مطبوعات غربی نوشتند که قطر در طول یکسال اخیر هشت میلیارد دلار به انواع مختلف به دولت مرسی کمک کرد.

واکنش قطر به تصمیم ارتش برای برکناری مرسی از قدرت نیز منفعلانه بود.

قطر در حمایت از گروه اخوان المسلمین تا این لحظه از شبکه‌های اقماری تلویزیونی الجزیره به عنوان بازوی رسانه‌ای خود بهره برداری کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها