کد خبر: ۱۴۶۹۴۹
زمان انتشار: ۲۱:۱۵     ۱۷ تير ۱۳۹۲

در حال حاضر، شهر مونیخ آلمان میزبان سبزترین ساختمان اداری جهان محسوب می شود. "نوآفیس” (NuOffice) در معیارهای مختلف پایداری گواهینامه پلاتینی طراحی سبز که در سطح بین المللی به نام "رهبری در انرژی و طراحی زیست محیطی” (LEED) شناخته می شود را کسب کرده است. در طراحی و ساخت این ساختمان فوق سبز، دانشمندان موسسه فرانهوفر و پروژه پژوهشی "دیرکشن” اروپا حضور داشته که امیدوار هستند نوآفیس به عنوان الگویی برای ساخت و ساز در آینده مورد توجه قرار بگیرد.

برای افزایش بهره‌وری انرژی در این ساختمان، به حداکثر رساندن استفاده از انرژی منفعل، کاهش استفاده از انرژی و استفاده از منابع تجدیدپذیر به عنوان منبع اصلی تامین انرژی در دستور کار قرار گرفته است. روی بام نوآفیس پنل‌های خورشیدی نصب شده‌اند. سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی نوآفیس به یک سیستم گرمایشی پیچیده در زیرزمین ساختمان متصل هستند که به خنک نگه داشتن آب در تابستان، مصرف انرژی پایین و افزایش راحتی داخلی کمک می کنند.

حیاط داخلی نوآفیس نه تنها برای ایجاد یک فضای سبز طراحی شده، بلکه جریان نسیم طبیعی و نفوذ مناسب نور روز به محیط‌های داخلی و خارجی این ساختمان را نیز فراهم می کند. دیوارهای خارجی عایق و پنجره‌های سه جداره شرایط آب و هوایی داخلی را در سطح مناسبی حفظ می کنند.
مصرف انرژی این ساختمان به دقت زیر نظارت و ثبت قرار دارد. تیم سازنده امیدوار است تا پایان سال جاری میلادی مصرف انرژی سالانه نوآفیس تنها ۳۰ کیلووات ساعت در هر متر مربع باشد که در مقایسه با میانگین ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلووات ساعتی در فضاهای اداری استاندارد، رقم قابل توجه و فوق العاده پایینی محسوب می شود.
13730301631 سبزترین ساختمان اداری جهان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها