کد خبر: ۱۴۷۴۱۵
زمان انتشار: ۱۱:۳۶     ۱۹ تير ۱۳۹۲
رهبر جدید مخالفان سوری، دیروز در آنکارا با وزیر خارجه ترکیه دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری «آناتولی»، «احمد عاصی الجربا» رئیس جدید مخالفان سوری و هیئت همراه وی، بعدازظهر دیروز در آنکارا و در ساختمان مرکزی وزارت امور خارجه ترکیه، با «احمد داوود اوغلو» وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

کردپرس نیز با اعلام این خبر نوشت: داوود اوغلو در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت انتخاب شدن جربا به عنوان رئیس جدید ائتلاف مخالفان سوری،ابراز امیدواری کرد که در ماه مبارک رمضان، درگیری‌ها در سوریه متوقف شود.

جربا نیز در این دیدار اعلام کرد:«جمهوری ترکیه از آغاز بحران سوریه تاکنون حامی ما بوده است. ما ضمن اعلام قدردانی از زحمات شما می خواهیم در این روزهای سخت و دشوار، مواضع سیاسی خود درباره آینده سوریه را خیلی قاطعانه و شفاف بیان کنید.»

داوود اوغلو در پاسخ به این سخنان جربا گفت:«هیچ چیزی از این طبیعی تر نیست که یک برادر، درخواستهای خود را به برادر خود حواله دهد.»

این دیدار در حالی صورت گرفته که مخالفان سوری خواهان توقف درگیریها در حمص هستند و گروه‌هایی دیگر، در شهر حلب، ماه مبارک رمضان را به عنوان ماه جهاد و پیروزی نامگذاری کرده و خواهان افزایش درگیری ها با نظامیان دولتی شده‌اند.

از آغاز بحران سوریه تاکنون، داوود اوغلو پذیرای سرکرده‌های مخالفان سوری بوده و افرادی نظیر «برهان غلیون»، «عبدالباسط سیدا»، «احمد معاذالخطیب» و «غسان هیتو» نیز پیش تر چنین دیدارهایی با وزیر امور خارجه ترکیه برگزار کرده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها