کد خبر: ۱۴۷۶۰۶
زمان انتشار: ۱۸:۳۹     ۱۹ تير ۱۳۹۲
روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونوت احتمال داد عربستان از طریق یکی از گروه‌های جهادی در پشت پرده انفجار روز گذشته در حومه بیروت دست داشته باشد.

به گزارش 598، به نقل از خبرگزاری فارس روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»،‌ احتمال داد که عربستان از طریق یکی از گروه‌های جهادی تندرو، پشت پرده انفجار خودروی بمب گذاری شده در حومه جنوبی بیروت بوده است.

این روزنامه افزود: باید به یاد داشته باشیم که معمولا پشت پرده اغلب انفجارها در لبنان و سوریه گروه‌های جهادی تندرو حضور دارند.

در ادامه این گزارش آمده است که معمولا گروه‌های تندرو که وظیفه آنها برچیدن گروه‌های شیعه در کشورهای عربی است، «بندر بن سلطان» سفیر سابق عربستان در ایالات متحده و رئیس سازمان اطلاعات این کشور را پدرخوانده خود می‌دانند.

یدیعوت آحارونوت تأکید کرد که معمولا درهای کشورهای غربی به روی بندر بن سلطان باز است و او از طریق سرمایه‌های عربستان می‌تواند آدم و سلاح بخرد و نفوذ خود را گسترش دهد.

این روزنامه یادآور شد که حمایت از گروه‌های سلفی در سوریه نیز از سوی ریاض صورت می‌گیرد و این گرو‌ه‌های تندرو خونبار ترین حملات را در سوریه انجام داده‌اند و دشمن اصلی حزب الله به شمار می‌آیند.

روز گذشته انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در پارکینگ نزدیک ساختمان همکاری اسلامی در منطقه «بئر العبد» در جنوب حومه بیروت منجر به زخمی شدن بیش از 53 نفر زخمی شدند و خسارت‌های مالی فراوانی به منطقه نیز وارد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها