کد خبر: ۱۴۷۷۰۸
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۲۰ تير ۱۳۹۲
حکایت تکراری ارتباط ترویست ها با رسانه آل سعود
شبکه العربیه عربستان سعودی که پیش از این نیز فیلم های اختصاصی جنایت عبدالمالک ریگی را منتشر میکرد اینبار نیز به صورت اختصاصی با سخنگوی یک گروه تازه تاسیس که مسئولیت خادثه ناکام انتحاری دیروز مقر قرماندهی چهابهار بر عهده گرفته مصاحبه اختصاصی کرد.
به گزارش 598 به نقل از رجا، در حالی که هیچکدام از گروه های شناخته شده تروریستی در جنوب شرق مسئولیت این حادثه تا این لحظه بر عهده نگرفته بودند شبکه العربیه در گفتگوی اختصاصی با فردی به نام ابوفحص بلوچی به سخنگوی گروهی موسوم به انصار سنت ایران مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفت.

 

این شخص با بیان این ادعا که این اقدام در پاسخ به حمایت‌های ایران از نظام بشار اسد انجام شده است، مدعی شد که در این حمله انتحاری هفت تن از جمله دو افسر ایرانی کشته شده‌اند.


نکته قابل تامل اینکه پیش از این نیز یک گروه جدا شده از گروهک ریگی با نام انصار ایران نیز قعالیت های تروریستی خود را با صدور همچین هدفی آغاز کرد که چندی پیش فرمانده این گروه در پاکستان به هلاکت رسید و این گروه از هم پاشید.

 

در کارنامه این گروه که عملیات انتحاری ناموفق سال قبل مسجد امام حسین چابهار و شهادت یک دانشجو و یک دانش آموز می باشد بوسیله سرویس اطلاعاتی قطر حمایت مالی و نظامی دیده می شود.

 

در هر صورت شبکه العربیه یکبار دیگر با مصاحبه اختصاصی با سخنگوی یک گروه تروریستی در جنوب شرق ایران این سوال را در ذهن بوجود آورد که این ارتباطات رسانه ای از چه کانالی و با چه هدفی برگزار می شود؟

و چگونه خبرنگاران این شبکه به راحتی با ترویست ها ارتباط تلفنی و حتی موفق به دیدار در سنگرهای مخفی آنها می شوند؟

 

گفتنی است، شبکه العریه و الجزیره طی سالهای اخیر گروهک تروریستی ریگی بارها حمایت رسانه ای کرده و از این گروه به عنوان یک گروه سنی که در مقابل ظلم و تبعیض به اهل سنت ایران مبارزه می کنند معرفی میکردند.

لازم به ذکر است طی سالهای اخیر اعترافات برخی عوامل تروریستی از حمایت مالی و نظامی گسترده گروه های وهابی تروریست توسط برخی کشورهای عربی مخصوصا عربستان و قطر حکایت دارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها