کد خبر: ۱۴۷۹۵۵
زمان انتشار: ۱۷:۰۰     ۲۱ تير ۱۳۹۲
امام جمعه مشهد نسبت به بی‌توجهی رسانه‌ها به روز عفاف و حجاب انتقاد کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه مشهد با اشاره به نامگذاری 21 تیرماه روز عفاف و حجاب اظهارکرد: از چند سال قبل بر حسب پیشنهاد وزارت فرهنگ و  ارشاد اسلامی و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی این روز یعنی 21 تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه 21 تیرماه مصادف با شهادت شهدای مسجد گوهرشاد است ادامه داد: در تیرماه سال 1314 از روز 18 و 19 تیرماه مردم مشهد به عنوان مقابله با کشف حجاب و دفاع از علما و روحانیون در مسجد گوهرشاد اجتماع کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد در ان زمان نیروهای نظامی با مردم درگیر شدند و 20 نفر از مردم و نیروهای نظامی در آن درگیری کشته شدند، پس از آن درگیری ارتش مداخله کرد که در آن زمان یکی از فرماندهان ارشد ارتشی که حکم تیر داشت به جای آنکه مردم  بیگناه را تیرباران کند خودش را کشت.

وی افزود: اما با دخالت دستگاه‌های فرماندهان نظامی از تهران ارتش ماموریت سرکوبی مردم را گرفت. 21 تیرماه آن سال درب‌های مسجد گوهرشاد را بستند و از بالای پشت بام مردم حاضر در مسجد را به گلوله بستند که 5 هزار نفر از مردم بی‌دفاع در این مسجد به خاک و خون کشیده شدند.

علم‌الهدی خطاب به نمازگزاران مشهدی‌ها گفت: مشهدی‌ها باید به خود ببالید زیرا شما مشهدی‌ها میراث‌بر چنین مردمان غیوری هستید که در مقام حفظ حجاب و ناموس خود به مقابله با دشمن پرداختند و از حجاب و عفت ناموسان دفاع کردند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: امروز در دنیای بی‌دین‌سازی جامعه را از مقابله با حجاب انجام می‌دهند. دشمن نمی‌تواند در این مرحله به این صورت وارد شود و ا زطریق دیگر وارد عمل شده است. مسئله بی‌حجابی امروز مبارزه سریع با ارزش‌های دین است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: امروز باید این واقعیت‌ها را به وسیله جریان‌های فرهنگی خودمان توجه دهیم و آن روزی که ما می‌گوییم باید با بی‌حجابی مقابله کنید می گویند که خشونت درست نیست و باید در مقابل بی‌حجابی کار فرهنگی کرد. خوب چه کار فرهنگی تاکنون کرده‌اید.

وی با اشاره به 21 تیرماه روز عفاف و حجاب تاکید کرد: امروز که روز عفاف و حجاب است در رسانه‌ها و به ویژه رسانه ملی هیچ اسمی از آن برده نشد. حداقل بگویید که 75 سال پیش 5 هزار نفر را به خاطر عفاف و حجاب کشتند. انگار نه انگار که هیچ حادثه‌ای رخ داده.

وی خطاب به نمازگزاران و مردم گفت: مردم خودتان به فکر باشید. اگر ویروس  وبا در این کشور بیاید و دستگاه‌های بهداشتی کار نکنند آیا شما خودتان دفاع نمی‌کنید؟ مسئله بی‌حجابی در مسئله ایمان فرزندان شما قرار دارد و اگر بی‌حجابی وجود داشته باشد زندگی را متلاشی و پیمانها را می‌شکند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: بی‌حجابی اساس خانواده‌ها را از بین می‌برد. آیا شما به قائمه زندگی خود علاقه‌مند نیستید؟ حالا که دستگاه‌ها هیچ اقدامی نمی‌کنند خودتان وارد عمل شوید و دفاع کنید.

علم‌الهدی تصریح کرد: بدون فحش،دعوا ، بد و بیراه فقط با تذکر لسانی به افراد بی‌حجاب تذکر دهید که خواهر من موی خودت را بپوشان و این لباسی که پوشیده‌ای برازنده تو نیست.

وی افزود: در ماه رمضان و نزدیک حرم مطهر رضوی زن بدحجاب و با لباس نامناسب ظاهر می‌‌شود و هیچ کس به او اعتراض نمی‌کند. باید انتظار داشت که پلیس وارد عمل شود بلکه شما مردم خودتان وارد عمل شوید و به آنها تذکر دهید.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: این آفت ریشه دین و زندگی ما را می‌سوزاند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها