کد خبر: ۱۴۷۹۷۵
زمان انتشار: ۱۹:۱۵     ۲۱ تير ۱۳۹۲
بسیاری ازمردم اسرائیل و جهان نمی دانند که نتانیاهو تا چه حد در این زمینه حمله به ایران مصمم است، اما باید گفت که او به جد خواهان حمله به ایران بوده است.

598 به نقل از جام: روزنامه هاآرتص در خبری با عنوان "فرصت برای تحقق رویای نتانیاهو در مورد ایران گذشته است" تلویحا از منتفی شدن حمله اسرائیل به ایران خبر می دهد.

متن کامل یادداشت این روزنامه در ادامه می آید:

 

نتانیاهو زمانی در این فکر بود که برای امنیت و حفظ اسرائیل باید به ایران حمله کند.

 

 ماموریت نتایناهو این بود که هر نحوی به ایران حمله کند، اما اکنون این کار غیر ممکن شده و زمان تحقق این رویا سپری شده است. اکثر اسرائیلی ها نیز بر این باورند که نتانیاهو به ایران حمله نخواهد کرد و بسیاری نیز حتی بر این باورند که این حمله هرگز رخ نخواهد داد.

 

باید گفت بسیاری ازمردم اسرائیل و جهان نمی دانند که چه میزان نتانیاهو خواهان حمله نظامی به ایران است و این که او تا چه حد در این زمینه مصمم است، اما باید گفت نتانیاهو در این زمینه شعار نداده است و او به جد خواهان حمله به ایران بوده است.

 

به هر حال اوضاع منطقه در سال های اخیر تغییر یافته است و کشورهای منطقه ای مانند ترکیه و مصر و مراکش دستخوش تغییرات زیادی شده اند. گذشته از این، همانند سال های قبل که ما مجبور بودیم به سخنان احمدی نژاد گوش فرا دهیم اکنون نیز باید به حرف های رئیس جمهور جدید ایران که از اعتدال و دموکراسی سخن می گوید، گوش دهیم.

 

او در ایران طرفداران زیادی هم دارد و انتخاب روحانی این را نشان می دهد که مردم ایران خواهان زندگی و ادامه زندگی آرام در ایران هستند و آنها خواهان بمب اتم نیستند.

 

اکنون باید همانطور که مقامات اسرائیل اعلام کرده اند، برنامه و گزینه نظامی علیه ایران تا جایی که ممکن است به تعویق بیافتد. باید از تمامی گزینه ها استفاده شود و در صورت نا امید شدن از تمامی گزینه ها، از گزینه نظامی استفاده بشود.

 

باید این را به طور واضح گفت که تصمیم در مورد ایران، "تصمیم بین بمب اتم ایران و حمله نظامی به تاسیسات هسته ای ایران" نیست، بلکه تصمیم، "بین بمب اتم ایران و حمله نظامی به ایران که در نتیجه افزایش تنش ها و درگیری و جنگ گسترده در منطقه" خواهد بود.

 

در صورت جنگ با ایران باید دو پیش شرط محقق شود یکی اینکه ایران واقعا به دنبال سلاح اتمی باشد و دوم اینکه اسرائیل توانایی بلند مدت برای حمله نظامی به ایران را خواهد داشت یا نه؟

 

در شرایط کنونی همانطور که شاهد هستیم اسرائیل نتوانست به پاکستان حمله کند و همین امر نیز در ترکیه به وقوع پیوست  و این واضح است که اسرائیل نیز قادر نخواهد بود به ایران حمله کند مخصوصان زمانی که مردم ایران با انتخابات جدید، گزینه زندگی بدون تنش را انتخاب کرده اند.

 

به هر حال در این شرایط کسی نمی تواند به فرماندهان نظامی اسرائیل دستور حمله به ایران را بدهد چون هیچ عقلی پذیرش آن را ندارد زیرا این یک جنگ طولانی را می طلبد. بالاخره بعد از سال ها مذاکرات و نرم شدن سیاست های خارجه ایران با انتخاب روحانی، حمله نظامی به ایران نیز غیر ممکن خواهد شد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها