کد خبر: ۱۴۸۰۵۴
زمان انتشار: ۱۲:۱۸     ۲۲ تير ۱۳۹۲
اگر چمران و قالیباف بتوانند درصد قابل توجهی از شاخص‌های تعیین شده را کسب کنند، قطعا شانس بیشتری در قیاس با سایر گزینه ها دارند.
به گزارش 598، پرویز سروری در گفت‌وگو با مثلث آنلاین، به جلسات غیررسمی اعضای چهارمین دوره شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: این نشست‌ها برای تسریع در اجرای اهداف و برنامه‌های آینده شورای شهر است.

وی مرزبندی سیاسی در شورای شهر را اقدامی آسیب رسان به اهداف خدمت رسانی در حوزه مدیریت شهری خواند و تأکید کرد: اعضای شورای شهر با هر سلیقه سیاسی باید بر ارتقا خدمات تخصصی و فنی به شهروندان تمرکز کنند و تصمیم گیری در این باره را فدای گرایشات جناحی نکنند.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هنوز منتخبان چهارمین دوره شورای شهر به موضوع بررسی گزینه ها برای مدیریت شهرداری کلانشهر تهران ورود نکردند.

وی با بیان اینکه تاکنون تلاش ها بر تعیین ملاک‌های یک شهردار کارآمد، متعهد، متخصص و توانا متمرکز بوده، افزود: این ملاک ها کمک خواهد کرد نامزدهایی که شایسته قرار گرفتن در این جایگاه‌ هستند بهتر شناسایی شوند.

قائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با اعلام اینکه در نشست‌‌های آتی منتخبان چهارمین دوره شورای شهر تهران فرآیند انتخاب رئیس این شورا و شهردار تهران بررسی می شود، تصریح کرد: تلاش خواهد شد تا قبل از آغاز نشست‌های رسمی، برای تعیین ریاست شورا و شهردار پایتخت به جمع‌بندی مناسب برسیم.

سروری با بیان اینکه چمران و قالیباف برای ریاست شورای شهر و شهرداری تهران در اولویت هستند، گفت: آنها کارنامه روشن و مناسبی دارند بنابراین بررسی عملکردشان بسیار آسان‌تر است.

این منتخب شورای شهر تهران با بیان اینکه انتخاب شهردار و رئیس شورای شهر تهران بعد از احصای ملاک ها و بررسی کارنامه نامزدها انجام می‌شود، افزود: اگر چمران و قالیباف بتوانند درصد قابل توجهی از شاخص‌های تعیین شده را کسب کنند، قطعا شانس بیشتری در قیاس با سایر گزینه ها دارند.

وی امکان انتخاب محسن هاشمی را برای تصدی مدیریت شهرداری تهران گمانه زنی خواند و تصریح کرد: بعیدمی‌دانم اصلاح طلبان به شهردارشدن محسن هاشمی رأی دهند.

نماینده ادوار مجلس درباره حضور احمد دنیا‌مالی،  احمد مسجد‌جامعی و مهدی حجت در کابینه دولت حسن روحانی، تصریح کرد: البته این خبر تأیید نشد اما امیدوارم هیچ فردی از جمع منتخبان دوره چهارم شورای شهر تهران خارج نشود.

سروری درباره قوت گرفتن احتمال ریاست مسجد‌جامعی بر شورای شهر البته در صورتی که او به دولت روحانی نرود، یادآور شد: تاکنون صحبتی در این باره مطرح نشده، اما این موضوع در جلسات آتی با حضور شخص او مطرح می‌شود.

این منتخب شورای شهر تهران درباره کاهش شانس ریاست چمران بر شورای شهر در صورت رفتن مسجدجامعی، دنیامالی و حجت به‌ دولت و آمدن سه عضو علی البدل شورا به جای آنها –که البته اصلاح طلب هستند-، گفت: این موضوع نخست به حضور این سه نفر در کابینه دولت منتخب بستگی دارد، از طرف دیگر باید دید که اعضای جدید شورای شهر تهران برای انتخاب رئیس این شورا نگاه سیاسی و جناحی را مد نظر قرار داده یا ملاک و کارنامه افراد را مورد توجه قرار می‌دهند
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها