کد خبر: ۱۴۸۴۱۲
زمان انتشار: ۱۴:۳۲     ۲۳ تير ۱۳۹۲
مقامات رژیم صهیونیستی شلیک توپ برای اعلام زمان افطار در قدس شریف را ممنوع کردند.
به گزارش خبرگزاری رسا، یکی از آیین هایی که از گذشته در سرتاسر دنیای عرب مرسوم بوده، شلیک توپ در وقت افطار در ماه مبارک رمضان است که پایان روزه داری یک روز و زمان افطار را اعلام می کند.

 

این سنت قدیمی هنوز هم در کشورهای مختلف اسلامی اجرا می شود، اما مسلمانان قدس شریف که سال ها این سنت دیرینه را در زمان افطار انجام می دادند، از سوی رژیم صهیونیستی از اجرای این سنت دیرینه محروم شده اند.

 

"رجائی صندوقه" که از یک ربع قرن تاکنون مسؤولیت شلیک گلوله های توپ برای اعلام زمان افطار در قدس را به عهده دارد، در این باره می گوید: شلیک توپ افطار در ماه مبارک رمضان سنتی دیرینه است که از صدها سال تاکنون در جهان عرب رواج دارد.

 

وی افزود: این امر مسؤولیتی بزرگ است که خانواده من از 120 سال پیش تاکنون آن را به عهده دارند و من اینک پسرم را برای این مسؤولیت آماده می کنم تا پس از من این کار را ادامه دهد. خانواده من به این مسؤولیت که از آبا و اجدادمان به ارث رسیده، افتخار می کنند، اما با اقدام صهیونیست ها در منع شلیک توپ افطار، خانواده من از این افتخار محروم خواهند شد.

 
مسلمانان قدس شریف از مقامات رژیم صهیونیستی خواسته اند تا در تصمیم خود مبنی بر منع شلیک توپ افطار در ماه مبارک رمضان تجدید نظر کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها