کد خبر: ۱۴۸۶۶۷
زمان انتشار: ۱۲:۰۶     ۲۴ تير ۱۳۹۲
خارج کردن سیم نیم متری از ریه یک بیمار؛
وجود سیم نیم متری در ریه یک بیمار در قم پزشکان را شگفت‌زده کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آقایی 38 ساله با عارضه عفونت مکرر تنفسی به بیمارستان شهید بهشتی قم مراجعه کرده و تحت درمان قرار می‌گیرد.این بیمار در اظهارات خود با بیان اینکه بارها در مراکز مختلف درمانی تحت درمان قرار گرفته و بارها بستری شده است افزود: با وجود تمام اقدامات انجام گرفته بیماری‌اش بهبود نیافته و عفونت ریوی و ناراحتی‌های تنفسی‌اش تشدید شده است.

ابوالفضل مظفری فوق تخصص ریه بیمارستان شهید بهشتی قم گفت: پس از ویزیت اولیه بیمار و عکسبرداری از قفسه سینه و انجام سی تی اسکن به وجود جسم خارجی در ریه این فرد مشکوک شدیم.

وی افزود: پس از تشخیص، بیمار برای انجام برونکوسکوپی آماده شد که به دلیل سرفه‌های مکرر و وجود عفونت‌های بسیار مجبور شدیم برای شستشوی ریه و خارج کردن کلاف سیمی از ریه بیمار را بیهوش کنیم.

این فوق تخصص ریه بیمارستان شهید بهشتی قم اظهار داشت: این کلاف سیمی حدود نیم متر که در ریه راست بیمار قرار داشت در دو نوبت از ریه بیمار خارج شد.

مظفری با بیان اینکه وجود چنین جسم خارجی در ریه یک بیمار بسیار نادر است افزود: در صورتیکه جسم خارجی با عمل برونکوسکوپی خارج نمی‌شد، بیمار باید به تهران منتقل و تحت عمل برونکوسکوپی سفت و سخت (Rigid Bronchoscopy ) قرار می گرفت.

این بیمار در حال حاضر با حال عمومی مناسب و بهبود وضعیت تنفسی از بیمارستان ترخیص و مورد مراقبت‌های بعدی پزشک قرار گرفت.

گفتنی است این بیمار که یکی از کشاورزان زحمت‌کش در استان همدان بود از نحوه ورود این سیم نیم متری به ریه‌های خود ابراز بی‌اطلاعی کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها