کد خبر: ۱۴۸۸۸۹
زمان انتشار: ۰۴:۰۰     ۲۵ تير ۱۳۹۲
همراهی برخی چهره‌های سیاسی و اقتصادی با رئیس‌جمهور منتخب در دیدار از مجلس این احتمال را تقویت کرده که شماری از آنها به عنوان وزیر به مجلس معرفی خواهند شد یا احتمالا در دیگر بخش‌های کابینه یازدهم به کار گماشته خواهند شد.
در جریان دیدار روز یکشنبه دکتر روحانی با نمایندگان مجلس، شماری از چهره‌های سیاسی و اقتصادی و از جمله محمد شریعتمداری، محمدباقر نوبخت، اکبر ترکان، محمدرضا نعمت‌زاده، محمود واعظی، محمد فروزنده و اسحاق جهانگیری وی را همراهی کردند. حسین فریدون، علی ربیعی، محمدجواد ظریف، حسام‌الدین آشنا، محمد نهاوندیان، علی یونسی، مرتضی بانک، امیرحسین زمانی‌نیا، علی عسکری، سیدمحمود علوی و محمدرضا صادق از دیگر مشاوران همراه روحانی در این دیدار بودند.
این در حالی است که بنا بر برخی گزارش‌ها 3 کمیته سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اجتماعی شامل 13 کارگروه مشغول فهرست کردن نامزدهای احتمالی تصدی وزارت و معاونت هستند که توسط افرادی مانند یونسی، مسجدجامعی، توفیقی، نهاوندیان، صالحی، ربیعی، واعظی و ترکان مدیریت می‌شود.
به گفته علی عسکری مشاور پارلمانی دکتر روحانی، پانصد نفر در زیرمجموعه کارگروه‌ها مشغول فعالیت می‌باشند.
در همین حال حسین-ن رئیس کمیته اطلاع‌رسانی حزب منحله جبهه مشارکت که در خارج از کشور اقامت دارد در مصاحبه با بی‌بی‌سی و در پاسخ به این سؤال که اصلاح‌طلبان از روحانی درباره ترکیب کابینه چی می‌خواهند؟ افزود: اصلاح‌طلبان سهم نمی‌خواهند اما مطالبه دارند.
وی خاطرنشان کرد: آقای روحانی تیم‌های نسبتا خوبی را برای وزرا انتخاب کردند و مشورت‌های خوبی می‌گیرند اما اینکه در نهایت چی بیرون خواهد آمد همه منتظر هستیم ببینیم.
این چهره فعال در فتنه 88 در عین حال بدون اشاره به نقش حزب متبوع خویش در تبدیل فضای سیاسی به فضای ضدامنیتی گفته است: یکی از آسیب‌های جدی که ما و به خصوص چهار سال گذشته با آن مواجه بودیم سایه امنیتی است که بر حوزه‌های مختلف کشور سنگینی می‌کند و روحانی باید این فضای امنیتی را برطرف کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها