کد خبر: ۱۴۹۰۰۵
زمان انتشار: ۱۶:۵۰     ۲۵ تير ۱۳۹۲
علیرضا علیپور و فرهاد کاظمی در برنامه "چهل تیکه" يك دوئل زنده را به نمايش گذاشتند تا جايي كه حتي کاظمی گفت: «آقای علیپور دادگاهی‌ات می کنم.»

به گزارش 598 به نقل از جام ورزشي؛ علیرضا علیپور، دبیر هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای یکشنبه شب در برنامه تلویزیونی چهل تیکه که از شبکه ورزش پخش می شد تبدیل این هیات به کمیته اخلاق را منوط به برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دانست.

‌او ابهام اینکه چطور همه اتفاقات پلید در لیگ یک در یک گروه اتفاق افتاد و گروه دیگر از هر اتهامی مبرا بود این طور پاسخ داد: گزارشاتی از گروه دیگر هم به دست ما رسیده است. در حال ارزیابی آن هستیم. این شاید منجر به محرومیت باشگاهی از حضور در لیگ برتر یا لیگ یک نشود اما در سرنوشت اشخاص در آتی تاثیر گذار خواهد بود. محکومیت این ها هم متناسب با ماده 41 آ ئین نامه انضباطی صادر می شود.


علیرضا علیپور این بار به ضرس قاطع اعلام کرد که مربی منشوری داریم و گفت: اگر فصل گذشته اعلام شد که مربی منشوری نداریم به این دلیل بود که فدراسیون فوتبال می خواست یک سال به این دسته از مربیان فرصت دهد که خود را اصلاح کنند اما برخی بر تخلفات خود اصرار ورزیدند و این یعنی اینکه برای فصل جدید مربی منشوری خواهیم داشت.


دبیر هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای در خصوص کسانی که در پرونده تبانی در لیگ یک تبرئه شده اند، گفت: این گونه نیست آنهایی که تبرئه شده اند احکام صادره علیه آنها از سوی کمیته انضباطی بی دلیل بوده و هیچ مدرکی علیه آنها وجود نداشته باشد. مدارک هست اما قضات کمیته استیناف برای محرومیت آنها به اجماع نرسیدند که این دیدگاه قابل احترام است. مضاف بر اینکه همان موقع اعلام شد پرونده مفتوح است و شاید در ماه های آتی آرای جدیدی در این ارتباط صادر گردد. این را هم باید توجه داشت صدور آراء فعلا موقتا بر عهده کمیته انضباطی است و با تشکیل کمیته اخلاق این وظیفه به دیوان حکمیت محول می شود.


بحث کشید به ممانعت هیات رسیدگی از حضور فرهاد کاظمی در باشگاه پیکان و این سوال که اگر فرهاد نمی تواند در پیکان مربیگری کند چگونه چند صباح پیش هدایت تیم ذوب آهن را در لیگ برتر برعهده داشت؟ علیرضا علیپور در پاسخ به این سوال گفت: در تاریخ 26 اسفند سال گذشته با حضور نبی، آیت الهی، حسن زاده، تاج، بهروان، رئیس حراست فدراسیون فوتبال و... جلسه اضطراری برگزار شد. در این جلسه در خصوص عدم صدور مجور برای چند مربی مطرح صحبت شد. شکایتی از سوی هیات فوتبال استان اصفهان و هم چنین باشگاه ذوب آهن به دست ما رسیده که برای رسیدگی به آن کارگروهی تشکیل داده ایم. اکنون 5 مربی معروف تر و سرشناس تر هستند که هنوز پاسخ استعلامشان صادر نشده است اما هیچ کدام از این مربیان اعتراض نکرده اند و باشگاه ها خواهان بیانیه نداده اند...


صحبت ها در خصوص استعلام و اینکه پاسخ استعلام را هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای صادر نمی کند و همه ارگان ها هسته گزینش دارند و مربیان جزء مشاغل خاص به حساب می آیند و باید استعلام بگیرند، که شد فرهاد کاظمی روی خط آمد و این ها را گفت:« برای من پاپوش درست کرده اند. من از وزارت اطلاعات مجوز برای کار دارم. بحث ذوب و استعلام نیست. چهار سال است که من را آزار می دهند و اذیت می کنند. لطفا بحث آبروی من را نکنید. آبرویی که قرار بود حفظ شود در این چهار سال ریخته شده و آقای علیپور نمی خواهد حرمت این ماه عزیز را حفظ کنید و من از شما خواهش می کنم هر چه می دانید مطرح کنید.


چطور استعلام محمود یاوری نیم ساعته می آید. 7 من از ذوب آهن می روم و 7:30 او سرمربی می شود. یا مربی خارجی که یک روزه می شود مربی باشگاهی در لیگ برتر...


بعد از اصرار فرهاد کاظمی ، دبیر هیات رسیدگی از محدودیت های اخلاقی برای طرح برخی گفته ها حرف زد اما گفت: خدا می داند که من نیت شخصی در برخورد با افراد ندارم و اتفاقا به فرهاد کاظمی علاقمند هستم. اما در این 8 سال گذشته مسا ئلی مطرح بوده، چطور دروازه بانی که در طول فصل 8 گل می خورد در بازی با پیکان به یک باره 7 بار دروازه اش باز می شود؟ منظور من اسدی دروازه بان پیام مخابرات در بازی با پیکان است. یا مسا ئلی که در بازی این تیم به صنعت ساری رخ داد با مربیگری فرد مشخص. چرا به فرهاد کاظمی فصل گذشته در ابتدای فصل اجازه ندادیم در شروع لیگ برتر یا لیگ یک تیم بگیرد؟به این خاطر که در بازار نقل و انتقالات فعال نباشد. اکنون در خصوص حضور این مربی در تیم ذوب آهن هم مسائلی مطرح است که من فعلا آنها را تایید نمی کنم. بازیکنانی با صلاحدید کاظمی به ذوب آهن رفته اند که حتی یک دقیقه هم بازی نکرده اند. این ها زیر سوال هستند حتی مبالغ دریافتی اشان. مدیریت باشگاه در این باره به صراحت نامه نوشته است. برای ظابط مالی این باشگاه جای سوال وجود داشت که چرا فرهاد کاظمی اصرار داشت 40 سکه ای که باشگاه برای پیروزی در برابر داماش در نظر گرفته بود حتما باید دست او می رسید و او تقسیم می کرد...چرا مهندس شیعی، مدیر عامل وقت باشگاه پیکان تعهد خود را پس گرفت و استعفاء داد؟


فرهاد کاظمی دوباره روی خط آمد و با عصبانیت گفت: علیپور باید این حرف ها را ثابت کند. من او و همه آدم هایی که این حرف ها را می زنند می کشم دادگاه...


برنامه تمام شد... اما اخبار هم چنان ادامه دارد. فرهاد کاظمی مدرک مربیگری هم ندارد. 17 مربی ممنوع الکار شدند. لیگ سیزدهم مربی منشوری ندارد.آدم سرگیجه می گیرد. به نظر می رسد پرونده های هیات رسیدگی به تخلفات حرفه ای پیچیده تر از پرونده های هسته ای است...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها