کد خبر: ۱۴۹۲۶۳
زمان انتشار: ۱۴:۴۶     ۲۶ تير ۱۳۹۲
خادم امام خمینی با بیان خاطراتی از امام راحل گفت: رهبری آیت‌الله خامنه‌ای نظر امام بود.

به گزارش 598، حاج عیسی جعفری خادم امام خمینی (ره) در گفتکو با فارس از زوایای زندگی امام سخن گفت. مشروح این گفت‌و‌گو را با هم می‌خوانیم.

از اظهار نظر امام راحل در مورد رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چیزی به خاطر دارید؟

زمانی که حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رئیس جمهور ایران برای سخنرانی به سازمان ملل رفته بودند، حاج احمد آقا به بنده گفت که امام تمام سخنان آیت‌الله خامنه‌ای را در سازمان ملل گوش داده و فرموده‌اند که آیت‌الله خامنه‌ای برای رهبری مناسب است.

حاج احمد آقا که همواره گوش به فرمان امام راحل بود و از فرمان ایشان سرپیچی نمی‌کرد این موضوع را زمانی که امام راحل در بستر بیماری به سر می‌بردند به آیت‌الله خامنه‌ای انتقال داد که آیت‌الله خامنه‌ای نپذیرفتند، اما بعد از ارتحال ملکوتی امام راحل پس از اصرار فراوان حاج احمد آقا و با رأی مجلس خبرگان آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبری انقلاب انتخاب شدند یعنی تنها مخالف رهبری آیت‌الله خامنه‌ای خود معظم‌له بودند.

در مورد پیش‌بینی‌های امام راحل که تحقق یافته بگویید. خاطره‌ای از زمانی که ایشان فرمودند «ما انقلابمان را به تمام دنیا صادر می‌کنیم» به خاطر دارید؟

به خاطر دارم روزی حاج احمد آقا با امام راحل قدم می‌زد و در مورد ابرقدرت‌های جهان با ایشان صحبت می‌کرد که امام در پاسخ به صحبت‌های حاج احمد آقا فرمودند ما هم ابرقدرت هستیم.

منظور امام (ره) از این حرف، امروز ایران بود و ایشان با این سخن خود ابرقدرت شدن ایران در سطح جهان را پیش‌بینی کردند.

همچنین ایشان در یکی دیگر از سخنان خود فرمودند که ما انقلاب جهانی کردیم و همه مردم باید این چنین انقلاب کرده و دین اسلام را حفظ کنند که این سخن امام راحل نیز پیش‌بینی ایشان از فراگیر شدن بیداری اسلامی در سطح جهان که امروز شاهد آن هستیم، بود.

خداوند متعال امام خمینی (ره) را مأمور کرد تا قدرت چند صد ساله طاغوت را در ایران برهم بپیچد و امروز ما باید قدر این انقلاب را بدانیم، زیرا اگر امام قیام نکرده بود و جمهوری اسلامی ایران شکل نمی‌گرفت، الان ملت ایران در وضعیت بسیار نامناسبی به سر می‌بردند و از اسلام نیز نام و نشانی باقی نمانده بود.

زیرا در دوران قبل از انقلاب فساد و بی‌عفتی به حدی در کشور رواج پیدا کرده بود که نشانه‌های دین مبین اسلام در این کشور کم رنگ شده و رو به نابودی می‌رفت.

امروز وظیفه همه ماست که در راهی که امام راحل به همه ما نشان داده گام برداریم و از این راه منحرف نشویم، زیرا دنیا در گذر است و آنچه باقی می‌ماند آخرت و اعمال ما انسان‌هاست.

در آخرت است که همه اعضا و جوارح انسان به سخن می‌آیند و به آنچه مرتکب شده‌اند گواهی می‌دهند بنابراین حواسمان باید جمع باشد تا در چنین روزی شرمنده نباشیم.

امام راحل فرمودند «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی وارد نشود» اما می‌بینیم که پس از امام (ره) افرادی بودند که به مخالفت با رهبری و برخی از اصول انقلاب پرداختند، امام راحل در این زمینه چه توصیه‌هایی کردند؟

امام خمینی (ره) در همه موارد روی مردم بسیار تأکید می‌کردند و می‌فرمودند که مردم انقلاب کردند و این انقلاب مال مردم است.

وظیفه همه ما و مسئولان این است که از انقلاب محافظت کرده و انقلاب را نگهداریم، زیرا اگر از اصول انقلاب تخطی کنیم هم خودمان از بین می‌رویم و هم به انقلاب لطمه می‌زنیم.

از ملاقات‌های امام راحل در دوران اوج گرفتن بیماری ایشان و بستری شدنشان خاطره‌ای به یاد دارید؟

در شرایطی که ایشان بیمار شده و در بیمارستان بستری بودند برخی از علمای قم به دیدار ایشان آمدند که ایشان وقتی آنها را دیدند از آنها خواستند بیش از پیش برای تحصیل علم و عبادت تلاش کنند.

برای امام دلتنگ نمی‌شوید؟

مگر ممکن است برای کسی که این همه محبت نسبت به من داشت و بیشتر ساعت‌های روز را با وی بودم دلتنگ نشود.

وابستگی و علاقه‌ام به امام راحل به حدی بود که وقتی امام خمینی (ره) رحلت کردند، حاج احمد آقا گفتند حاج عیسی چهل روز بیشتر از امام (ره) زنده نیست.

در خواب امام راحل را می‌بینید؟

من برادرزاده‌ای داشتم که به دست نیروهای شاه به شهادت رسید و در یکی از روستاهای قم دفنش کردیم تا جنازه‌اش به دست گاردی‌های شاه نیفتد.

بعد از رحلت امام (ره) یک شب خواب دیدم که امام (ره) سر قبر این شهید هستند و من به محض اینکه ایشان را دیدم نزدیک شدم و دستشان را بوسیدم؛ این نخستین باری بود که بعد از رحلت امام راحل در خواب ایشان را دیدم.

آخرین باری هم که خواب امام راحل را دیدم چند وقت پیش قبل از اوضاع کنونی سوریه بود که در خواب دیدم با حضرت امام (ره) به سوریه رفته‌ام.

شیرین‌ترین و تلخ‌ترین خاطره‌ای که با امام خمینی (ره) داشتید چه بود؟

تمام لحظاتی که با امام راحل سپری کردم و در خدمت ایشان بودم شیرین‌ترین خاطره زندگیم است و دوران بیماری و رحلت ایشان هم تلخ‌ترین خاطره‌ای است که به خاطر دارم.

یک توصیه به جوانان بفرمایید.

جوانان بدانند که اگر امام انقلاب نکرده بود، الان کشور در شرایط بسیار بدی قرار داشت.

کسانی هم که از رفتار ناشایست خود اجتناب نمی‌کنند باید به قرآن ارجاع داده شوند و در آیات قرآن کریم تأمل کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها