کد خبر: ۱۴۹۳۳۷
زمان انتشار: ۲۳:۳۹     ۲۶ تير ۱۳۹۲
افسران سیاه پوست کنگره آمریکا در اعتراض به برخوردهای تبعیض آمیز علیه آنها در محیط کاری‌شان تظاهرات و علیه این نهاد در دادگاه فدرال طرح دعوی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست»، گروهی به نمایندگی از افسران سیاه پوست پلیس کنگره آمریکا روز گذشته (سه شنبه) در اعتراض به تبعیض های نژادی و برخوردهای خصمانه پلیس کنگره علیه خود در محیط کار تظاهرات کردند.

بر اساس این خبر، انجمن پلیس سیاه پوست کنگره آمریکا هفته گذشته شکایتی را علیه پلیس کنگره در دادگاه فدرال طرح کرد و مدعی شد که مقامات ارشد این نهاد، کارمندان سیاه پوست این انجمن را اذیت و در آنها ارعاب ایجاد می کنند.

در این طرح دعوی تا حد زیادی به بیان اتهاماتی پرداخته شده است که در شکایت سال 2001 میلادی نیز مطرح شد و در سال 2009 میلادی به دادگاه تجدید نظر فدرال فرستاده شد اما یک دادگاه بدوی از بررسی این طرح دعوی خودداری کرد.

طرح دعوی اخیر انجمن پلیس سیاه پوست کنگره آمریکا شامل 300 شاکی است.

در این طرح دعوی آمده است که افسران پلیس سیاه پوست به نفع افسران سفید پوستی که صلاحیت کمتری دارند، جهت گرفتن ارتقاء کنار زده می شوند و علاوه بر این، این افسران سیاه پوست به طور علنی تحقیر می شوند و در معرض القاب و توهین های نژادپرستانه قرار دارند.

در ادامه این خبر آمده است که پلیس کنگره آمریکا هر گونه رفتار تبعیض آمیز علیه شاکیان خود را رد کرده است.

«کیم دینه» رئیس پلیس کنگره آمریکا روز گذشته اعلام کرد که این نهاد سیاستی دارد که صراحتا اعلام می کند که تبعیض نژادی و آزاد و اذیت قابل تحمل نیست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها