کد خبر: ۱۵۹۱۸۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۶     ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
از زمان آغاز بحران سوریه در سال 1390 (2011 میلادی) مردم و كشور سوریه شاهد ورود گروه‌های مسلح تروریستی از كشورهای مختلف منطقه از جمله كشورهای همجوار سوریه به داخل این كشور بوده است.

از میان مهمترین گروه‌های تروریستی مسلحی كه تحت عنوان جهاد و در واقع برای براندازی نظام در سوریه وارد این كشور شدند، می‌توان به گروه‌های "جهادی تكفیری سلفی وهابی" اشاره كرد كه دارای گرایش های "القاعده‌ای" بودند و مهمترین آنها در گروه تروریستی و جهادی تكفیری "جبهة النصرة" نمود پیدا می‌كند كه شاخه سازمان تروریستی "القاعده" در سوریه به‌شمار می‌آید و چندی پیش بیعت خود را با سازمان القاعده و رهبر آن «ایمن الظواهری» اعلام كرد.

گروه‌های تروریستی فعال در سوریه خرداد سال گذشته در حمله‌ای جدی و خطرناک تلاش داشتند، تا با یك كامیون بمب‌گذاری شده حرم مطهر حضرت زینب(س) را منفجر كنند، اما این كامیون پیش از ورود به ترمینال خودروهای نزدیك به حرم مطهر منفجر شد و این عملیات انتحاری ناكام می‌ماند.

همچنین در 12 اردیبهشت ماه سال جاری این گروههای تکفیری با حمله به مزار "حجر بن عدی"، صحابه امام علی(ع) و نبش قبر این صحابه جلیل القدر  جنایت دیگری را رقم زدند

این درحالی است كه پیش از این هم شاهد تعدی و تجاوز این گروه‌ها به بارگاه حضرت سكینه(س) دخت حضرت امام حسین(ع) و تلاش برای تخریب و منهدم كردن این بارگاه و همچنین تلاش برای حمله به بارگاه مطهر حضرت زینب(س)، خواهر گرانقدر حضرت امام حسین(ع) بودیم.

در بحبوحه این خبرها خبری از سوی رسانه‌های منطقه‌ای منتشر شد كه نگاه‌ بسياري از جمله شيعيان منطقه را به خود جلب كرد:

گردان "ابوالفضل العباس" نیروی نظامی شیعی است كه سال گذشته و پس از تهدیدات عناصر تكفیری جبهة النصرة مبنی بر انهدام و تخریب این بارگاه مطهر حضرت زینب(س) با هدف حمایت و محافظت از این مرقد تأسیس شد.

در این ارتباط شماری از رسانه‌های منطقه‌ای از جمله رسانه‌های عراقی اظهار ‌كردند كه پایه‌گذار و تشكیل دهنده گردان "ابوالفضل العباس" نیروهایی موسوم به "گردان‌های حزب الله عراق" هستند كه بنابر ادعای این رسانه‌های رهبری این گردان‌ها را فردی به نام «ابو مهدی المهندس» برعهده دارد كه هم خود و هم اعضای تشكیل دهنده نیروهای موسوم به گردان‌های حزب‌الله از شیعیان عراقی هستند.

آنگونه كه اظهار شده است، تمام رزمندگان این گردان یا از اتباع عراقی هستند یا از اتباع لبنانی یا اینكه از اتباع عراقی ریف دمشق در جنوب هستند كه در سال 2006 پس از خشونت‌های طایفه‌ای و مذهبی مهاجرت كرده و راهی سوریه شده‌اند تا در این كشور اقامت كنند.

پس از تیپ حضرت ابوالفضل العباس، "تیپ ذوالفقار" دومین گروه مسلحی است که برای حفاظت از مراقد مطهر اهل بیت(ع) در سوریه تشکیل شده است. «ابوشهد» و «ابوهاجر» به ترتیب به عنوان فرمانده کل و معاون فرمانده، این تیپ را تشکیل داده اند.

ابوهاجر که از کشور عراق به سوریه رفته گفته است: ما در اینجا تیپ حضرت ابوالفضل العباس و تیپ ذوالفقار را تشکیل دادیم که متشکل از شیعیان عراق، سوریه و دیگر کشورهاست.

وی در ادامه می گوید: زمانی که مبارزات در منطقه ما آغاز شد، به همراه ارتش سوریه وارد عملیات نظامی شدیم تا مناطقی را که توسط شورشیان گرفته شده بود پاکسازی کنیم.

این شیعه عراقی افزود: گروه ما وظیفه مراقبت از حرم حضرت زینب(س) و مناطق شیعه نشین اطراف دمشق را برعهده دارد.

از این فرمانده گمنام اطلاعات و اخبار زیادی در دسترس نیست است؛ اما تصاویر زیر تاکنون از این مدافع حرم اهل بیت(ع) منتشر شده است: 

زیارت و احترام نظامی ابوهاجر به امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) در سفر زیارتی به مشهد و قم:

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۶
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
ارسال نظرات
lpln
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۵ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
۱۳
۲۶
روي دست اين آقا چه نقشي داره؟
پاسخ
قمی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۸ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
۳۱
۱۱
این عزیز اینهمه نقش زیباازحرم اهلبیت داره جنابعالی نرسیده نشستی روی دستش؟ دعای اهلبیت بهمراهتان.
پاسخ
قمی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۱۰ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
۲۲
۴
بااجازه سایت معظم 598و سایرکاربران عزیز حقیرنام امیر عباس به معنی امیر لشکر حضرت عباس علیه السلام را پیشنهاد میکنم.
پاسخ
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۴ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۲
۲۲
۳
درود خدا بر مجاهدان راه حق خوش به حالت دلاور کاش به عنوان سرباز کوچکی در کنارت بودم و به یاد کربلا بر خصم بد نهاد دین خدا می تاختیم مبارزه ات عبادت در راه خدا است زیارتت قبول
پاسخ
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۴۳ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۲
۹
۲
خدا حفظشان کند سعادتی است خدمت درجوار حرم اهل بیت
پاسخ
فرهنگی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۱ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۲
۹
۲
درودخدابرپیروان اهل بیت (ع) جانم فدای حضرت زینب سلام ا... الیها
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها