کد خبر: ۱۵۹۶۳۰
زمان انتشار: ۱۸:۲۶     ۳۱ مرداد ۱۳۹۲
 به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، محمد دلبری به همراه جمعی از شهرداران و معاونین شهرداری قم از برخی از پروژه‌های کلان شهری بازدید کرده و از نزدیک عملکرد پیمانکاران در پروژه‌های مختلف را بررسی کردند.

بازدید از پروژه سه سطحه نهم دی آغاز شد و شهردار قم از اجرای زیر گذر و سطح صفر این طرح بزرگ بازدید کرد و ضمن بررسی دقیق نحوه عملکرد پیمانکاران انتقاداتی را در خصوص کارهای انجام شده مطرح و رفع نواقص آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خواستار شد.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بازگشایی کامل این پروژه مشکلات ترافیکی زائران و مجاوران حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) را کاهش خواهد داد از معاونین شهرداری خواست که مراحل باقی مانده از اجرای تونل و سطح صفر پروژه 9 دی ظرف یک ماه آینده تکمیل شود تا این طرح عظیم در سالروز ولادت امام رضا (ع) به بهره برداری کامل برسد.

بلوار پیامبر اعظم (ص) مقصد دیگر دلبری و هیئت همراه بود. این بلوار بزرگ معنوی در نیمه شعبان سال جاری و پس از همت جهادی مجموعه شهرداری قم با حضور ریاست دولت دهم به بهره برداری رسیده بود.

شهردار قم پس از بازدید کامل از این بلوار دستورات لازم برای رفع نواقص بلوار و مسائل مختلف ترافیکی، عمرانی و فضای سبز اطراف آن را به معاونین و شهرداران مربوطه صادر کرد.

در ادامه بازدید، شهردار کلانشهر قم با حضور در محل اجرای پروژه باغ راه بهار به بررسی دقیق نحوه اجرای این پروژه پرداخت و در خصوص مسائل مختلف آن نکاتی را به پیمانکار و معاونین مربوطه یادآور شد و در نهایت نیز تسریع در اجرای این پروژه را خواستار شد.

گفتنی است پروژه باغ راه که حدفاصل حرم مطهر تا خیابان حجتیه در حال اجرا است، پاسخی شایسته به نیاز اساسی زائران کریمه اهل بیت (س) است که برای رسیدن به حرم شریف در محیطی زیبا و متناسب با فرهنگ اسلامی ـ ایرانی گام برداشته و از فضایی دل‌انگیز عبور کنند.

دلبری در این بازدید از معاونین و شهردار منطقه خواست تا مشکلات و موانع موجود در این نقطه را برای پیمانکاران رفع کنند تا این پروژه هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری رسد و در اختیار زائران و مجاوران حضرت معصومه (س) قرار گیرد.

شهردار کلانشهر قم در ادامه به پیمانکار این پروژه تاکید کرد تا با اضافه کردن یک شیفت دیگر زمینه را برای سرعت بخشیدن به احداث این باغ راه آماده کنند.

یکی از نکاتی که دلبری در این بازدید بارها بر روی آن تاکید کرد حفظ، نگهداری و توجه به درختان و فضای سبز اطراف محل اجرای این پروژه بود و از معاون فضای سبز و پارک‌های شهرداری قم خواست تا  نظارت بیشتری بر این مسئله داشته باشد.

وی همچنین دستور ایجاد بستر استفاده مردم از اینترنت را در این طرح صادر کرد.

بازدید از بلوار زائر و در نهایت اجرای طرح ادامه خیابان شکروی آخرین برنامه بازدید شهردار قم بود. شهردار قم و هیئت همراه مسیر احداث شده را به صورت کامل بازدید کرده و در نهایت دستورات لازم برای پیگیری سریع‌تر اجرای این پروژه صادر شد.

بلوار شهیدان شکروی با هدف کاهش بار ترافیکی خیابان بلوار امین و تسهیل در تردد و دسترسی شهروندان به منطقه پردیسان قم طراحی شده که عملیات اجرایی آن آذرماه سال گذشته با حضور پدر شهیدان شکروی و جمعی از مدیران استان آغاز شده است.

دلبری طی بازدید و نظارت بر روند اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری قم بر ضرورت تسریع در اجرای این پروژه‌های زیربنایی در شهر قم تاکید کرد و از معاونین و شهرداران خواست تا عملیات اجرای این پروژه‌ها با شتاب بیشتر و کیفیت بالاتری اجرا گردد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها