کد خبر: ۲۰۹۸۱
زمان انتشار: ۰۰:۱۱     ۰۱ مهر ۱۳۹۰
سخنرانی رئیس جمهور ایران در شصت‌وششمین مجمع عمومی سازمان ملل با بازتاب گسترده‌ رسانه‌های بین‌المللی مواجه شد.
به گزارش 598 به نقل از  فارس، سخنرانی "محمود احمدی‌نژاد" رئیس جمهور ایران در رسانه‌های بین المللی با بازتاب‌های متفاوتی همراه بود و بیشتر رسانه‌های غربی تلاش کردند که حاشیه‌های سخنرانی وی را پررنگ کنند.
 
-        خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" طی خبری به پوشش بخش‌هایی از سخنان رئیس جمهور ایران پرداخت و نوشت که محمود احمدی‌نژاد سخنرانی ضد آمریکایی تندی را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد کرد و در این سخنرانی به آمریکا به عنوان قدرتی متکبر که توسط انسان‌های حریص رهبری می‌شود، حمله کرد.
 
-        خبرگزاری رویترز با پوشش بخش های از سخنان رئیس جمهور ایران نوشت: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور ایران در سخنات خود در مجمع عمومی سازمان ملل قدرتهای غربی را مورد حمله قرار داد.
 
رویترز نوشت: احمدی‌نژاد گفت که قدرت‌های متکبر هر کسی را که درباره هولوکاست و حملات 11 سپتامبر علیه آمریکا صحبت کند با تحریم‌ها و اقدامات نظامی تهدید می‌کند.
 
این خبرگزاری انگلیسی به اقدام هیئت آمریکایی و برخی از کشورهای غربی دیگر به ترک سالن در زمان سخنرانی محمود احمدی‌نژاد اشاره کرد.
 
-        خبرگزاری فرانسه نیز در خبر خود درباره سخنرانی رئیس جمهور ایران سعی کرد که خروج هیئت آمریکایی و برخی دیگراز کشورهای غربی در هنگام سخنرانی محمود احمدی‌نژاد را پررنگ کند.
 
این خبرگزاری با انتشار بخش‌های از سخنان محمود احمدی‌نژاد نوشت که وی گفت: "به جای تشکیل کمیته حقیقت یاب 11 سپتامبر، متهم اصلی [اسامه بن‌لادن] را که از مدتها قبل تحت نظر آنان بود کشتند و به دریا انداختند.
آیا نمی‌بایست با محاکمه علنی متهم اصلی، عوامل تامین کننده فضای امن برای هواپیماهای مهاجم به برجها، شناسایی و معرفی می‌شدند."
 
-        روزنامه آمریکایی "نیویورک‌تایمز" نیز بخش‌هایی از سخنان رئیس جمهور ایران را منتشر کرد.
این روزنامه نوشت زمانی که رئیس جمهور ایران اعلام کرد که ایالات متحده حملات 11 سپتامبر را دستاویزی برای هجوم به افغانستان و عراق کرد، هیئت‌های آمریکایی و تعدادی از کشورهای اروپایی، سالن مجمع عمومی سازمان را ترک کردند.
 
-        روزنامه انگلیسی گاردین نیز متن کامل سخنرانی رئیس جمهور ایران را بر روی خروجی سایت اینترنتی خود قرار داد.
 
این روزنامه نوشت که رئیس جمهور ایران اعلام کرد: " مثل روز روشن است که همان برده‌داران و استعمارگران و مسببان جنگ اول و دوم و نابسامانی‌های پس از آن تا به امروز با تغییر چهره بر شورای امنیت و مراکز اصلی اقتصادی و سیاسی جهان سیطره پیدا کرده‌اند."
 
 
-        شبکه خبری "سی‌ان‌ان" نیز طی خبری به بخش‌هایی از سخنان رئیس جمهور ایران در شصت‌وششمین مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و نوشت: رئیس جمهور ایران وقایع 11 سپتامبر را حادثه‌ای اسرار‌آمیز توصیف کرد.
 
-        روزنامه انگلیسی "دیلی میل" نیز بخش‌های از سخنان رئیس جمهور ایران در نشست مجمع عمومی سازمان ملل را منتشر کرد.
 
این روزنامه نوشت که احمدی‌نژاد در سخنان خود گفت: " با استفاده از شبکه استعماری رسانه‌ای در برابر سئوال از هلوکاست، سئوال کننده را مورد هجمه و تهدید قرار می‌دهند و در برابر سئوال از 11 سپتامبر تهدید به تحریم و حمله نظامی می‌کنند."
 
 
-        روزنامه صهیونیستی "جروزالم‌پست" نیز بخش‌هایی از سخنان امشب رئیس جمهور ایران را منتشر کرد.
جروزالم پست نوشت که احمدی‌نژاد در سخنان خود گفت: " آیا گُل دموکراسی و آزادی از موشکها و بمبهای نیروهای ناتو شکوفا خواهد شد."
 
-        روزنامه صهیونیستی "یدیعوت‌آحارونوت" نیز بخش‌هایی از سخنان رئیس جمهور ایران در شصت‌وششمین مجمع عمومی سازمان ملل را منتشر کرد.
 
این روزنامه نوشت که احمدی‌نژاد در سخنرانی خود گفت: " اگر برخی کشورهای اروپایی به بهانه هلوکاست پس از شش دهه همچنان به صهیونیست‌ها جریمه میپردازند، آیا مسببان برده‌داری و استعمار نباید به ملتهای خسارت دیده، جریمه بپردازند.
اگر خسارات دوران برده‌داری و استعمار پرداخت شود، وضعیت ابر سرمایه‌داران پشت صحنه دولتهای امریکا و اروپایی چه خواهد شد. آیا فاصله‌ای بین شمال و جنوب باقی میماند."
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها