کد خبر: ۲۱۵۷۹
زمان انتشار: ۰۹:۴۳     ۰۷ مهر ۱۳۹۰

به گزارش سرویس حوزه و مراجع پایگاه 598 به نقل از خبرگزاري ها، حضرت آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، امروز در دیدار اعضای شورای هماهنگی جشن‌های رضوی با تبریک این ایام، اظهار داشت: دهه کرامت بسیار با عظمت است و باید این ایام را بیش از پیش گرامی داشت و به تکریم و تعظیم شعائر مذهبی پرداخت.

وی بزرگداشت دهه کرامت را احیای امر اهل بیت علیهم السلام دانست و افزود: احیای امر اهل بیت علیهم السلام از عبادات بزرگ و احیای اسلام، دین، توحید و قرآن است و هرکس در این راه گام بردارد به یقین رضایت حضرت ولی عصر(عج) را به همراه خواهد داشت.

این مرجع تقلید، توسل به ائمه اطهار را تنها راه نجات بشریت و هدایت انسان‌ها یاد کرد و اظهار داشت: توسل و توجه به اهل بیت علیهم السلام تنها راه رهایی از وابستگی‌ها به دنیا است و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام انسان را از گمراهی نجات می‌دهد.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی تصریح کرد: امروز جهان بشریت مدیون هدایت‌های ائمه اطهار علیهم السلام است؛ زیرا به وسیله اهل بیت و محدثان بزرگ اسلام است که معارف به مردم می‌رسد و راه درست را می‌یابند و به وسیله آن از گمراهی نجات می‌یابند؛ بنابراین همه بشریت باید قدر این هدایت‌ها را بدانند.

وی تاکید کرد: امروز هر چقدر فضائل و مناقب حضرات معصومین علیهم السلام را بگوییم باز هم اندک است و باید مشاهد مشرفه ائمه اطهار علیهم السلام بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، همچنین این مشاهد تکریم و تعظیم شوند.

این مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم افزود: حیات معنوی، اخلاق، معرفت و نجات بشریت به معرفت اهل بیت علیهم السلام است و برنامه‌های دهه کرامت نیز باید در همین راستا تنظیم و تبیین شود تا مردم به خوبی از این برنامه‌ها درس بگیرند.

وی با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم و حرم ملکوتی حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: اعتبار این شهر مقدس به حرم کریمه اهل بیت علیهم السلام است و به شهر قم اعتبار خاصی بخشید و از برخی جهات این اعتبار تنها مخصوص شهر قم است.

این مرجع تقلید گفت: اگر شهر مقدس قم نبود، نصف معالم دین در اختیار مردم قرار نمی‌گرفت، وجود محدثان، بزرگان دین و علمای گرانقدر در این شهر جهت ترویج و تکریم و تبیین معارف اسلام سبب شد که دین در اختیار مردم قرار بگیرد و از معارف اهل بیت علیهم السلام بهره بگیرند.

وی ادامه داد: از گذشته تا به حال نوابغ زیادی در شهر مقدس قم وجود داشته که همگی از بزرگان علم و دین بوده‌اند و آن‌ها سبب ماندگاری دین و معرفت مردم به معارف دینی شده‌اند، باید قدر آن‌ها را دانست و به آن‌ها احترام گذاشت.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی یادآور شد: تشریف فرمایی حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر مقدس قم، این افتخار را برای همیشه در این شهر باقی گذاشت تا این شهر نسبت به دیگر شهرها متمایز شود و امروز ما هر چه داریم از برکت وجود بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه السلام و روضه منوره حضرت فاطمه معصومه(س) در شهر مقدس قم است.

وی افزود: حضور کریمه اهل بیت علیهم السلام در شهر قم سبب شد مدرسه‌ای برای بشریت گشایش یابد و معارف دینی به مردم بازگو شود تا حقایق را بفهمند و از آیات الهی بهره بگیرند.

این مرجع تقلید همچنین در بخش دیگری از سخنان خویش، وجود امامزادگان را در ایران اسلامی بسیار با عظمت و با برکت و آن‌ها را واجب التعظیم دانست و گفت: باید در دهه کرامت برنامه‌ها در راستای امامت شناسی و معرفت به سوی معارف الهی باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز افتخار حوزه علمیه، بزرگان دین در شهر مقدس قم در سایه عَلَم حضرت معصومه سلام الله علیها و روضه منوره و مقدس آن حضرت است و باید همگان هر بیشتر در مقام تکریم و تعظیم خواهر امام رضا علیه السلام باشند و هر چه در توان داریم برای معارف و مکتب اهل بیت علیهم السلام خرج کنیم.

مدرس خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان این که برگزاری جشنواره‌های رضوی از اهمیت خاصی برخوردار است، افزود: باید این جشنواره‌ها به گونه‌ای برگزار شود که با گناه آلوده نشود تا سبب غضب الهی قرار گیرد، سعی کنید برنامه‌های خود را همراه با تسبیح و ذکر صلوات کنید تا خدای نکرده از یاد خدا غافل نشوید.

وی تأکید کرد: باید برنامه‌های شما با تعبد، بندگی، تقدس و اخلاق اسلامی همراه باشد و از همه رشته‌ها و شیوه‌های درست برای تبیین این شعائر بهره بگیرید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها