دین و فرهنگ - فرهنگی
چرا احترام به نمادهای منتسب به وطن ضروری است؟
یادداشت |

چرا احترام به نمادهای منتسب به وطن ضروری است؟

سید حسن محمدی طباطبایی
اغتشاش و سکوت دو لبه یک قیچی
یادداشت|

اغتشاش و سکوت دو لبه یک قیچی

حجت الاسلام محمدجواد قائمی

خانه فرهنگ و هنر ملل میزبان هفته‌های فرهنگی کشورهای مختلف می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان اینکه خانه فرهنگ و هنر ملل (فهم) با هدف میزبانی فرهنگی از مخاطبان بین‌المللی برپا شده است، گفت: آداب و رسوم و برنامه‌ها فرهنگی اقوام مختلف در خانه فرهنگ و هنر ملل معرفی می‌شود و هفته‌های فرهنگی و هنری دیگر کشورها در این مجموعه برپا خواهد شد.

معرفی صنایع دستی قم در خانه فرهنگ و هنر ملل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با اشاره به آغاز به کار فعالیت خانه فرهنگ و هنر ملل و برپایی هفته‌های فرهنگی در قم، گفت: راه‌اندازی این مجموعه فرهنگی علاوه بر اینکه زمینه‌ساز تعامل قم و دیگر کشورهاست، ظرفیت 60 رشته هنری صنایع دستی قم را به مخاطبان بین‌المللی معرفی می‌کند.

ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران در خانه «فهم» به مخاطبان بین‌المللی معرفی می‌شود

مدیر خانه فرهنگ و هنر ملل یکی از اهداف راه‌اندازی این مرکز را معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران به مخاطبان بین‌المللی دانست و گفت: برگزاری هفته فرهنگ و هنر استان قم و جشنواره بین‌المللی «فهم» از نخستین برنامه‌های این مجموعه است.

خانه فرهنگ و هنر ملل به مرکزی پویا و سرآمد برای مخاطبان بین‌الملل تبدیل می‌شود

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز به کار خانه فرهنگ و هنر ملل (فهم) در قم، گفت: این مجموعه باید با برنامه‌ریزی دقیق و پیوسته، خوش سلیقه و ایده‌های متفاوت به معنای واقعی یک خانه پویا و سرآمد برای فرهنگ و هنر ملل باشد تا هر کسی خواست به یک کار تازه و مؤثر بین المللی اشاره کند اینجا را نشان دهد.

پوستر جشنواره بین‌المللی «فهم» در قم رونمایی شد

پوستر نخستین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری ملل با عنوان «فهم» طی مراسمی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر قم رونمایی شد.

هفته فرهنگ و هنر قم در خانه «فهم» آغاز به کار کرد

هفته فرهنگ و هنر قم طی مراسمی با حضور مخاطبان بین‌المللی و همچنین معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار قم و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در خانه فرهنگ و هنر ملل (فهم) آغاز به کار کرد.

خانه فرهنگ و هنر ملل در قم افتتاح شد

خانه فرهنگ و هنر ملل (فهم) به‌منظور توسعه و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری ایران در عرصه بین‌المللی و همچنین میزبانی از رویدادهای فرهنگی بین‌المللی طی مراسمی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قم افتتاح شد.
آیت الله جوادی آملی: شعار «زن، زندگی، آزادی» را ما هم قبول داریم/ اگر این دو اصل روشن شود که چه کسی ما را آفرید و بعد به کجا می‌رویم، تمام غائله اخیر می‌خوابد
آیا می‌پوسیم یا از پوست به در می‌آییم؟

آیت الله جوادی آملی: شعار «زن، زندگی، آزادی» را ما هم قبول داریم/ اگر این دو اصل روشن شود که چه کسی ما را آفرید و بعد به کجا می‌رویم، تمام غائله اخیر می‌خوابد

استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: شعار «زن، زندگی، آزادی» را ما هم قبول داریم؛ اما دو چیز است که اساس کار بوده و از یادها رفته است. اگر این دو اصل روشن بشود که چه کسی ما را آفرید؟ و بعد هم به کجا میرویم؟
جدیدترین اخبار پربازدید ها