کد خبر: ۲۱۶۸۰
زمان انتشار: ۱۲:۲۵     ۰۹ مهر ۱۳۹۰
آمریکا به سخنان احمدی نژاد درباره امکان توقف غنی سازی 20 درصدی اورانیوم واکنش نشان داد.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، "محمود احمدی نژاد" رئیس‌جمهوری ایران هفته گذشته به روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز اعلام کرد که کشور ایران پیشنهاد داده است به شرط آنکه غرب به ایران مواد هسته‌ای دهد، ایران غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم خود را متوقف می‌کند.

علیرغم اظهارات احمدی‌نژاد، "ویکتوریا نولاند" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: احمدی‌نژاد، وعده‌های غیر واقعی می دهد. او دقیقاً می‌داند چه چیزی قرار است رخ دهد. اگر ایران یک پیشنهاد جدی داشت به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه می‌داد.

نولاند اینگونه ادامه داد: دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل یا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و آمریکا می‌تواند اظهارات احمدی‌نژاد را مورد بررسی قرار دهد و سپس ما می‌توانیم واکنش نشان دهیم اما چشم‌انداز کنونی ما این است که اظهارات احمدی‌نژاد از موضوع واقعی منحرف است.

اورانیوم ایران با درصد غنای 20 درصد برای رآکتور پزشکی است که این رآکتور برای درمان سرطان، ایزوتوپ تولید می‌کند.

علی‌رغم صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران، کشورهای غربی ایران را متهم کردند که به دنبال سلاح‌های هسته‌ای است و به همین دلیل چندین دوره تحریم‌هایی را علیه تهران تحمیل کرده‌اند؛ اما ایران بارها تمامی این اتهامات را رد کرده و تصریح کرده است که برنامه هسته‌ای ایران کاملا صلح‌آمیز است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها