کد خبر: ۲۱۸۹۳
زمان انتشار: ۲۰:۰۹     ۱۰ مهر ۱۳۹۰

به گزارش 598، سيد حسن نصرالله ـ دبيركل حزب الله لبنان ـ در بخش‌هايي اين پيام كه متن آن از سوي ابراهيم ـ نماينده سيد حسن نصرالله ـ در اختيار خبرنگار ايسنا قرار گرفت، اعلام كرد: طرح سلطه‌جويي استعماري در منطقه بر سه مساله اصلي متمركز است: نخست اشغال‌گري مستقيم و غيرمستقيم و تسلط امنيتي و اقتصادي بر اكثر كشورهاي منطقه از سوي كشورهاي استعماري و در راس آن آمريكا، دوم اشغالگري بين‌المللي از طريق اشغال فلسطين و بيت‌المقدس از سوي صهيونيست‌ها و سوم منظومه ديكتاتوريسم در منطقه.

دبيركل حزب الله لبنان تصريح كرد: هر گونه پيروزي بر هر حلقه ديكتاتوريسم بايد گامي باشد در جهت حفظ وحدت امت‌هاي اسلامي و عربي و جنبش‌هاي آزادي بخش و مقاومت و كشورهاي مبارز و چنين مساله‌اي در لزوم ادامه مبارزه ملي با زمان دستيابي به استقلال و آزادي كامل و سقوط قدرت‌هاي سركش تجلي پيدا مي‌كند.

او عنوان كرد: در اين راستا ايران تحولي عظيم را رقم زد و دستاوردي بزرگ را در نابودي اين منظومه ديكتاتورها صورت داد و چشم‌اندازهاي جديدي را مملو از اميدواري در مسيري رويارويي و احياي نقش امت‌هاي اسلامي ايفا كرد و ارزش‌هاي اخلاقي، سياسي و اعتقادي انسان را و قدرت آن در ساخت آينده را نشان داد.

سيد حسن نصرالله خاطرنشان كرد: در اين‌جا به چهار مساله بايد اشاره كرد؛ مهم سقوط شاه و خروج آن از ايران بود كه همان سقوط منظومه ديكتاتورها و خارج كردن سلطه‌جويي آمريكا از ايران بود؛ دوم ايجاد جمهوري اسلامي با استقلال كامل و اقتدار و پيشرفت با وجود جنگ و محاصره و سوم سقوط شاه گامي در جهت احياي نقش و جايگاه جمهوري اسلامي در رويارويي با طرح سلطه‌جويي در منطقه بود و چهارم مواضع شجاعانه و ثابت جمهوري اسلامي ايران به خاطر فلسطين و بيت المقدس بوده كه همواره اين مساله را بر منافع داخلي خود ترجيح داده است.

وي در ادامه با اعلام حمايت از دولت سوريه گفت: نظام سوريه جزو منظومه آمريكا در منطقه نيست. نظام سوريه نظام رويارويي مقاومت و بازدارندگي است و سوريه به خاطر نقش و جايگاهش همواره باتحريم‌ها، تهديدها و توطئه‌چيني‌ها رو به رو بوده است.

سيد حسن نصرالله در ادامه تصريح كرد: آن چه كه در فلسطين رخ داده و رخ مي‌دهد جنايت قرن و رسوايي عصر حاضر است. اشغالگران مستكبر بر فلسطين تسلط يافتند و مي‌خواهند تاريخي را از بين ببرند و مقدسات را نابود كنند ولي ما 70 سال است كه با اشغالگري روبه رو هستيم و 70 سال است كه مقاومت مي‌كنيم و كسي كه 70 سال مقاومت كرده پيروز مي‌شود و باقي مي‌ماند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها