کد خبر: ۲۲۰۶۵
زمان انتشار: ۱۲:۱۸     ۱۲ مهر ۱۳۹۰
دانشگاه مفيد قم 7 نفر از دانشجويان ارزشي و انقلابي را از تحصيل تعليق كرد.

به گزارش598 به نقل از مشرق، روزنامه کیهان نوشت: ماجرا برمي گردد به سوم خرداد سال جاري كه اين دانشگاه به مناسبت دوم خرداد(؟!) مجيد انصاري از اعضاي مجمع روحانيون مبارز را براي ايراد سخنراني به دانشگاه دعوت مي كند و وي در سخناني به برخي از نهادهاي نظام توهين كرده و تلاش مي كند برخي از عقايد خود و ديگر سران و عوامل فتنه آمريكايي - اسرائيلي 88 را توجيه كرده و نمونه هاي بارز وطن فروشي و تقابل فتنه گران- از جمله مجمع روحانيون- با مباني و آموزه هاي اسلامي و انقلابي را انكار كند و در همان حال خود و ساير سران فتنه را مصداق خط امام(ره) معرفي نمايد.

در پي زير سؤال بردن اصول و ارزش هاي انقلاب اسلامي و از طرف ديگر جلوگيري از حضور سخنرانان ارزشي براي مناظره با وي يا به طور مستقل، دانشجويان ولايي دانشگاه مفيد در حركتي قانوني نسبت به اين روند اعتراض كرده و در نامه اي به رئيس دانشگاه خواستار برگزاري جلسه اي مي شوند كه در آن رئيس دانشگاه به سؤال هاي دانشجويان پاسخ بدهد.

نتيجه آن مي شود كه نه تنها جلسه اي برگزار نمي شود بلكه با طرح اتهاماتي عليه 8 نفر از دانشجويان فعال بسيجي، كميته انضباطي دانشگاه آنها را احضار و 7 نفر از اين دانشجويان را با تفاوت در تعداد ترم تعليق مي نمايد!
طرفه آن كه راي بدوي عليه دانشجويان از سوي كميته انضباطي در تاريخ 6/4/90 صادر مي شود و پس از 84 روز«!» دانشگاه حكم قطعي هم صادر مي كند آن هم بدون ذكر تاريخ و شماره(!) به عبارت ديگر، با قطعيت اين حكم در تاريخ 29/6/90 و تنها 2 روز مانده به سال تحصيلي جديد، با بازگشايي دانشگاه ها، حق دانشجويان ضايع مي شود.
اكنون اين سؤال از مسئولين دانشگاه مفيد مطرح است كه چرا دانشگاهي كه با هدف خدمت به اسلام و انقلاب مجوز تاسيس مي گيرد علاوه بر حرمت شكني ها و نقض ارزش ها، طي سال هاي اخير اينك در عرصه عملي جولانگاه عناصر جرياني شده كه نقش موثر آنان در فتنه سال 88 بر همگان آشكار است.

البته در شرايطي كه جريان مرده فتنه و ضدارزشي ناتوان از هرگونه تحركي است، معلوم نيست چرا اين دانشگاه تصميم گرفته فقط براي آنها «مفيد» باشد!
آنچه در اين ميان تعجب آور و غيرقابل توجيه به نظر مي رسد، سكوت وزارت علوم در مقابل اين اقدام ضدارزشي و ضدانقلابي دانشگاه مفيد است.
گفتني است كه كيهان در آينده به نمونه هاي مستندي از خط مشي سؤال برانگيز دانشگاه مفيد خواهد پرداخت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها