کد خبر: ۲۲۱۵۸
زمان انتشار: ۰۹:۴۸     ۱۳ مهر ۱۳۹۰
بر اساس طرحی انتقادبرانگيز برای تغییر قوانین مدنی در شهر مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک، زوج ها به زودی خواهند توانست پیش از ازدواج دائم، پیمان زناشویی "قابل تجدید"(!) ببندند.

به گزارش598 به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ منتقدان اين طرح، آنرا مصداق پیاده‌سازی "فرهنگ یک‌بارمصرف" در بنیادهای اجتماعی می‌داند و می‌گوید که اجرای آن کودکان را در این نگرانی و اضطراب قرار می‌دهد که آیا والدین‌شان با هم خواهند ماند یا جدا خواهند شد.

 بر اساس اين طرح، تازه عروس و دامادها پیش از آن که تصمیم به قطعی کردن ازدواج یا طلاق خود بگیرند، دو سال فرصت خواهند داشت.

بر اين اساس، قراردادهایی امضا مي شود که به زوج‌ها اجازه می‌دهد که ازدواج یا طلاقشان را بعد از یک توافق اولیه "تجدید یا منحل" کنند. اگر طی دوسال، زوجها به این نتیجه برسند که نمی خواهند با هم بمانند، می‌توانند به همان شیوه سنتی طلاق بگیرند.

در این قراردادها، شرط و شروط مربوط به کسب درآمد برای خانواده و نحوه تقسیم آن، آموزش کودکان، بیمه‌های درمانی و سرپرستی فرزندان بعد از جدایی، همه از قبل مشخص می‌شود.

 گفتني است، اين طرح احتمالا در ماه دسامبر به رای گذاشته خواهد شد و اعضای حزب پی آر دی، حزب حاکم در مکزیک، از این طرح حمایت می‌کنند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها