کد خبر: ۲۲۱۸۵
زمان انتشار: ۱۲:۵۳     ۱۳ مهر ۱۳۹۰

به گزارش سرویس حوزه و مراجع پایگاه 598،معاون محتوایی منطقه یک حوزه‌های علمیه خواهران مهلت شرکت طلاب جوان در فراخوان جشنواره علامه حلی استان تهران را 10 آبان‌ ماه ذکر کرد.

خبرگزاری فارس: 10 آبان آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره علامه حلی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، منصوره ازغندی با اشاره به برگزاری دومین جشنواره علامه حلی تصریح کرد: معاونت محتوایی منطقه یک حوزه‌های علمیه خواهران با همکاری معاونت پژوهش مدیریت حوزه علمیه برادران استان تهران با هدف گسترش فرهنگ پژوهش و تقدیر از پژوهشگران جوان حوزه‌های علمیه استان تهران دومین جشنواره استانی علامه حلی را برگزار می‌کند.
معاون محتوایی منطقه یک حوزه‌های علمیه خواهران به تشریح موضوعات آثار پژوهشی مربوط به جشنواره علامه حلی پرداخت و خاطر‌نشان کرد: جریان‌شناسی انحرافات مهدویت و عرفان‌های نوظهور یکی از موضوعات مهم این جشنواره است و موضوعاتی مانند بستر‌شناسی جریان‌های انحرافی مهدویت، شخصیت‌شناسی مریدان و مدعیان، تحلیل محتوای ادعاهای مدعیان مهدویت، راهکارهای مقابله با ادعاهای دروغین و بازشناسی شیوه‌های جذب در نحله‌های انحرافی از موضوعات مرتبط با این موضوع است.
ازغندی با اشاره به نام‌گذاری سال1390 به عنوان سال جهاد اقتصادی، جهاد اقتصادی و اخلاق معیشت را یکی دیگر از موضوعات مهم این جشنواره یاد کرد و ادامه داد: رابطه تربیت اسلامی و معیشت مقتصدانه، راه‌های ایجاد روحیه جهادی در عرصه اقتصادی، نقش جهاد علمی و تولید فکر در پیشرفت‌های کشور، نقش زنان در تحقق جهاد اقتصادی، پرورش معنوی و کرامت انسانی در پرتو جهاد اقتصادی را از زیرشاخه‌های این موضوع عنوان کرد.
وی مطالعات زنان را یکی دیگر از موضوعات مهم پژوهشی در این جشنواره نام برد و افزود: بررسی فقهی حقوقی شروط ضمن عقد نکاح، بررسی جایگاه فقهی حقوقی کار خانگی زن، نقد تفسیرهای فمنیستی از دین، مباحث فقهی حضور زن در عرصه هنرهای نمایشی، احترام در خانواده و راه‌های نهادینه‌سازی آن از نگاه اسلام، زنان و مسئولیت‌های اجتماعی، آثار و پیامدها، تحصیلات حوزوی خواهران؛ مشکلات و راه‌کارها و بایدها و نبایدهای روابط خانوادگی طلاب را از موضوعات مرتبط با این موضوع نام برد.
ازغندی با اشاره به شرایط مربوط به آثار ارسالی گفت: آثار علمی با محتوای پژوهش، تألیف، تصحیح و ترجمه در قالب مقاله، کتاب، و پایان‌نامه در این جشنواره پذیرفته می‌شود.
وی در پایان مهلت ارسال آثار پژوهشی را تا دهم آبان ماه عنوان کرد و ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر‌ یا ثبت‌نام از طریق سامانه اینترنتی جشنواره به آدرس www.tismc.hawzahqom.ir اقدام کرده و اصل اثر را به همراه پرینت فرم ثبت‌نام اینترنتی از طریق پست به آدرس تهران صندوق پستی 198- 17385 ارسال کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها