کد خبر: ۲۲۸۳۶
زمان انتشار: ۲۳:۵۲     ۱۹ مهر ۱۳۹۰

رئیس جمهور با بیان اینکه هیچ کس نباید آدرس غلط به ملت های منطقه بدهد، گفت: اگر ملت مصر فرصت پیدا کند دولت انقلابی و در خط مقاومت برسر کار خواهد آورد.

به گزارش خبرنگار مهر دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور عصر امروزسه شنبه در مراسم رونمایی از مستند "مهار نشده" که در تالار وحدت برگزار شد با اشاره به تولید این مستند گفت: دانشجویانی که در این مستنداقداماتی را انجام دادند دارای نگاه آرمانی و رو به آینده هستند و کار قوی و زنده ای انجام دادند که پشت آن ایمان و اندیشه جاری است.

وی در ادامه به حوادث اخیر در جهان اشاره کرد و افزود: امروز همه ملت ها از وضع موجود در جهان به شدت ناراضی اند. فطرت انسانها در حال بیدار شدن است و شرایط ظالمانه موجود در جهان همه را به ستوده درآورده است چرا که در گذشته مردم جهان فرصت ابراز نظر نداشتند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در گذشته سیطره طاغوت اجازه نمی داد مطالبات ملت ها نمایان شود گفت: امروز جهان در حال تغییر است و این موج همه گیر شده است و مختص به جغرافیای خاص نیست البته در کشورهای اسلامی این موج همه گیرتر است.

احمدی نژاد با بیان این که مستکبران تلاش می کنند تحولات موجود در جهان را مدیریت کنند گفت: البته آنها در بعضی جاها موفق شدند این موج و جهت آن را مدیریت کنند.

وی ادامه داد: موج بیداری قوی و عمیق است. ملت ها و انسانها در حال بیدار شدن هستند و توده ها برای یک حرکت سرنوشت ساز آماده می شوند. غربی ها بدنبال ضربه زدن به این موج هستند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه از ملت مصر تقاضا دارم به تذکرات من گوش دهند گفت: در چند روز گذشته حادثه تلخی در مصر اتفاق افتاد معتقدم پشت صحنه این حوادث دشمنان ملت ها هستند. آنها می دانند اگر مردم مصر دست به انتخاب آزاد بزنند دولت غیر استکباری ومبارز با صهیونیست بر سر کار خواهد آمد لذا نمی خواهند ملت مصر به صحنه انتخابات آزاد نزدیک شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مستکبران می خواهند ملت مصر را مهار و کنترل کنند گفت: استکبار نمی خواهد ملت مصر فرصتی پیدا کند تا در مسائل بین المللی تاثیرگذار باشد.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: امروز توحید و عدالت مرز مشترک همه ملتها است. مردم جهان باید هوشیار باشند تا بتوانند آینده را با هم بسازند. این آینده سرشار از یگانه پرستی خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر ملت مصر فرصت پیدا کند دولت انقلابی و در خط مقاومت برسر کار می آید، گفت: به همین دلیل استکبار مشغول شیطنت و بداخلاقی در مصر است. معتقدم هیچ کس نباید آدرس غلط به ملت ها بدهد.

رئیس جمهور ادامه داد: مستکبران بدنبال ایجاد جنگ و دعوای داخلی در میان ملت ها هستند و این در حالی است که باید همه فریادها بر علیه صهیونیسم باشد و ملت ها به آدرس های غلط گوش ندهند.

احمدی نژاد در ادامه با بیان اینکه اساس دیکتاتوری مخلوق استعمارگران است، گفت: قدرت های جهانی در یک فضای آزاد و مردمی فرصت تسلط بر جهان را ندارند و اگر کشوری از آزادی برخوردار باشد، ملت آنها اجازه حضور به مستکبران نخواهد داد، آنها برای حضور نیازمند فضای خفقان ودیکتاتوری هستند.

وی تاکید کرد: دوره سرنوشت انسانها به سرعت در حال نزدیک شدن است وموجب خواهد شد تا ظلم به سرعت برچیده و فضا برای حاکمیت جهانی عدالت آماده شود.

رئیس جمهور همچنین افزود: معتقدم ملت مصر به سرعت راه خود را پیدا خواهد کرد و به هیچ وجه منحرف نخواهد شد.

در پایان سخنان خود در مراسم رونمایی از مستند "مهار نشده" اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید از گروههای جوان و آرمانی که نگاه جهانی و انسانی در حوزه هنر و سیاست دارند حمایت کنند تا اینگونه تولیدات به سرعت افزایش پیدا کند.

به گزارش مهر، مستند "مهار نشده" در خصوص قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران و جایگاه ایران در نظام بین المللی است که تا یک ماه دیگر در سینماها به اکران در می آید.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها