کد خبر: ۲۳۳۴۸
زمان انتشار: ۲۳:۴۰     ۲۴ مهر ۱۳۹۰
در پی ادعای بی اساس دولت آمریکا مبنی بر طراحی ترور سفیر عربستان در واشنگتن از سوی ایران، کاردار سوئیس در تهران برای دومین بار به وزارت خارجه احضار شد.
 
به گزارش 598 به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، در پی ادعای بی اساس دولت آمریکا مبنی بر ارتباط منصور ارباب سیر متهم بازداشت شده طرح ادعایی ترور سفیر عربستان در واشنگتن با برخی نهادهای ایرانی، کاردار سوئیس به عنوان حافظ منافع امریکا یکشنبه شب برای دومین بار به وزارت امور خارجه احضار شد.
 
دستیار معاون وزیر و رئیس دفتر آمریکای شمالی وزارت امور خارجه در این ملاقات با یادآوری تعهدات بین المللی دولت آمریکا، تأکید کرد: تردیدی در بی اساس بودن ادعای آمریکا وجود ندارد، ولی ارائه اطلاعات شخصی متهم و فراهم کردن دسترسی کنسولی به نامبرده از وظایف دولت آمریکاست و هر گونه تاخیر در آن مغایر منطق حقوق بین الملل و تعهدات دولت آمریکاست.
 
مقام ایرانی در این زمینه یادداشتی تسلیم کاردار سوئیس کرد.
 
کاردار سوئیس در تهران (حافظ منافع آمریکا) با بیان اینکه جزییات ملاقات قبلی در این زمینه به دولت آمریکا منعکس شده و همچنان منتظر دریافت پاسخ هستیم، تأکید کرد: یادداشت دریافتی را در اسرع وقت به دولت آمریکا منعکس و هرگونه نتیجه احتمالی را به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهم کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها