کد خبر: ۲۳۷۷۵
زمان انتشار: ۱۲:۰۰     ۲۸ مهر ۱۳۹۰
دبیر مجمع تشخیص مصلحت گفت: هر نوع حرکتی علیه منافع ملی کشورمان از سوی دشمنان با عکس العمل شدید و بزرگ ملت ایران مواجه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو زنده با شبکه المنار در پاسخ به سوالی درباره اتهام اخیر آمریکا علیه ایران گفت: مهم ترین عامل اتهام اخیر آمریکا به ایران ، فرار از مشکلات بوجود آمده برای اسرائیل و دولت آمریکاست.

رضایی ضمن اشاره به بن بستی که امروز برای آمریکا و رژیم صهیونیستی بوجود آمده است، اظهار داشت: از بیداری اسلامی در کشورهای منطقه گرفته تا جنبش انسانی وال استریت و احتضار رژیم صهیونیستی بن بستی را برای آنان بوجود آورده که می خواهند هرطور شده بن بست شکنی کنند. وی ادامه داد: آنها برای خروج از این بن بست، توطئه جدیدی را علیه ایران طراحی کرده اند تا خودشان را نجات دهند اما امروز دولت و ملت های منطقه از اهداف این سناریو بخوبی آگاهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکایی ها با محوریت اسرائیل سناریوی جدیدی نوشتند اظهار داشت : قصد آنها چالش بین ایران و عربستان است لذا تله ای طراحی شده که می خواهند دولت عربستان را در ماجرایی وارد کنند که به نفع آنها نخواهد بود.

رضایی با طرح این سوال که ما چه دشمنی با دولت عربستان داریم اظهار داشت: ما با عربستان دشمنی نداریم البته از رفتار دولت عربستان در بحرین، یمن و سوریه انتقاد داریم.توصیه ما به دولت عربستان این است که خودشان را هزینه اسرائیل و آمریکا نکنند و وارد ماجرایی که چارچوب آن روشن نیست نشوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیشنهاد کرد: بهترین راه این است که عربستان و ایران و ترکیه دست در دست هم داده تا مسائلی را که برای جهان اسلام بوجود می آوردند چاره اندیشی کنند.

وی در پاسخ به سوالی درباره تحرک نظامی آمریکا و اسرائیل علیه ایران گفت: با هر نوع حرکت علیه منافع ملی کشورمان از سوی دشمنان ملت ایران با عکس العمل شدید و بزرگ مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه سالهاست می گویند همه سناریوها روی میز ماست اظهار داشت: روی میزتان باشد چکار می توانید بکنید؟ از زمان بوش تاکنون همین حرف ها را می زدید .

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ادامه داد: عکس العمل ما برای آمریکایی ها و اسرائیلی ها جدی است و آنها خوب می دانند با آنها چکار خواهیم کرد. البته ما پیش دستی نخواهیم کرد و متناسب با هر اقدامی خود را آماده کرده ایم.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: آمریکایی ها یک الگوی رفتاری در منطقه پیدا کرده اند و تصمیم دارند این الگوی رفتاری را طی سال های آتی در پیش بگیرند. آنها نمی خواهند بگذارند که مصر، عربستان، ترکیه و ایران در کنار هم باشند و یک منطقه واحد اسلامی را شکل دهند. زیرا اتحاد این کشورها با منافع آمریکا سازگار نیست. لذا کشورهای منطقه باید کاملا هوشیار باشند. نظر ما این است که یک اتحادیه منطقه ای بوجود آوریم ولی امریکا و اسرائیل مخالف این اتحادیه منطقه ای هستند.

این تحلیل گر ارشد مسائل نظامی در مورد حوادث منطقه تاکید کرد: تحرکات جدید منطقه نشان می دهد که آمریکایی ها قصد دارند ایران را منفعل کنند تا بتوانند به سوریه حمله کنند اما بدانند ملت های منطقه ساکت نمی نشینند و به صحنه می آیند.

رضایی تاکید کرد: سوریه ، حزب الله و حماس خط قرمز ماست و اجازه نخواهیم داد برای آنها مشکلی ایجاد شود زیرا آنها خط مقدم جهان اسلام در مقابل اسرائیل هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد : به امریکایی ها توصیه می کنیم مسیری که انتخاب کرده اند را رها کنند رفتار آنها غیر عقلانی است و دکترین یک دست و 5 هندوانه آمریکایی ها قطعا شکست خواهد خورد لذا بهتر است امور منطقه را به خود کشورهای منطقه واگذار کنند تا صلح و امنیت و توسعه بجای تنش و جنگ و درگیری جایگزین شود.
 
وی درباره مواضع دولت ترکیه در قبال تحولات منطقه گفت: دولت ترکیه با تناقض آشکاری مواجه است که از سویی می خواهد به آمریکا نزدیک و از طرف دیگر خواسته های مردم خود را پیگیری کند . رضایی ادامه داد: متاسفانه آمریکایی ها راهی را به دولتمردان ترکیه نشان داده اند که به نفع ملت و دولت ترکیه نیست و این مسیری که پیش روی دولت ترکیه قرار داده اند تناقض منافع مردم ترکیه با آمریکا را حل نمی کند. دولت ترکیه اگر بخواهد خواسته های مردمش را دنبال کند باید راه دیگری را پیش بگیرد اگر بخواهد با امریکایی ها همکاری کند و خواسته مردم را عملی نکند با ناراحتی مردمش روبرو خواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۲۹ مهر ۱۳۹۰
۰
۰
اقای استراتژی دانی که در زمان جنگ کشور را هم مدیریت می کردی ! اگر از شرایط ؟آمریکا خبر داشته باشید آمریکا توان هیچ جنگی را ندارد بلکه اینبار نیز به دنبال جنگ نیابتی است که ترکیه و اردوغان دوچهره دنبالگیر آن است .
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها