کد خبر: ۲۳۷۸۹۵
زمان انتشار: ۱۳:۰۵     ۰۱ مرداد ۱۳۹۳
تاج:
رئیس سازمان لیگ تاکید کرد که قرارداد هافبک استقلال کمتر از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج در حاشیه جلسه فنی و توجیهی داوران لیگ برتری گفت: تمام فوتبال به داورانش است و اگر شما تمام شرایط را هم برای برگزاری مسابقات آماده کنید اما داوران حضور نداشته باشند نمی‌توانید مسابقه‌ای برگزار کنید. امیدوارم این فصل حاشیه‌های داوری به پایان برسد و جو خوبی در ورزشگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: برای لیگ چهاردهم فکر‌هایی کرده‌ایم تا درآمد داوران را افزایش دهیم. سال گذشته این افزایش 30 درصد بود که البته کافی نبود و قرار است با آقای اصفهانیان و عسگری صحبت‌هایی داشته باشیم تا درآمدها این فصل نیز افزایش داشته باشد. می‌خواهیم این افزایش در آغاز لیگ باشد و در اواسط مسابقات این کار صورت نگیرد.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به حاشیه‌هایی که سال گذشته برای داوران به وجود آمد، تاکید کرد: داوران جزو شریف‌ترین قشرهای جامعه هستند و یکی از پاک‌ترین مجموعه‌های فوتبال ما داوری است. در جام جهانی فرآیند داوری را دنبال کردیم و حالا مردم باید بدانند که حتی در معتبرترین مسابقات فوتبال دنیا هم داوران اشتباه می‌کنند. حتی این اشتباه برای ایران هم صورت می‌گیرد که به سادگی از کنار این اشتباهات گذشتند. فیفا اجازه نداد اعتراض‌ها به داوران جام جهانی عمومی شود و حاشیه به وجود بیاید. مطمئنا اشتباه جزیی از داوری است اما ما تلاش می‌کنیم که اشتباهات را به حداقل برسانیم.

تاج در پاسخ به این سوال که درخواست‌های داوران برای مجهز شدن به تجهیزات روز داوری عمل خواهد شد یا نه، گفت: برخی مسائل مربوط به سازمان لیگ است که در اسرع وقت به این مسائل رسیدگی می‌شود و مربوط به رزرو هتل، پرداخت دستمزد داوران و اینگونه مسائل است اما مسائلی مانند افزایش درآمدها و تجهیزات داوری مواردی است که باید در جلسه هیئت رئیسه مطرح شود تا درباره آن تصیم‌گیری کنیم.

وی با استقبال از مجهز شدن داوران به هدست‌های رادیویی خاطرنشان کرد: موافق این هستم که داوران بتوانند از تجهیزات روز داوری استفاده کنند اما پیش از هر چیز باید ببینیم میزان هزینه‌ها و خرید تجهیزات چقدر است و بعد از آن در این خصوص تصمیم می‌گیریم.

به گزارش تسنیم تاج در ادامه صحبت‌های خود درباره مشکل مالکیت باشگاه راه‌آهن که در آستانه لیگ برای این تیم دردسرساز شده است، گفت: این مشکل مربوط به ما نمی‌شود و مالک باشگاه باید مشکل مالکیتی را با دادستانی حل کند. درخواست ما این است که در آستانه آغاز مسابقات و تا فرصت باقی‌مانده راه‌آهنی‌ها این مشکل را برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه از سوی سازمان لیگ اعلام شده احمد آل نعمه گرانترین بازیکن این فصل لیگ است، اظهار داشت: در صداوسیما از قول ما اعلام شد که آل نعمه گرانترین بازیکن این فصل بوده در این خصوص باید توضیح بدهم که ما فقط اعداد و ارقامی که در سازمان لیگ ثبت شده را اعلام کردیم. تیم تراکتورسازی بالاترین قراردادش با احمد آل نعمه بود اما بقیه بازیکنان این تیم پایین‌تر از یک میلیارد قرارداد دارند و هزینه‌های باشگاه تراکتورسازی در لیگ چهاردهم فوق‌العاده کاهش یافته است.

تاج در پاسخ به این سوال که گفته می‌شد رحمتی گرانترین بازیکن این فصل لیگ است، عنوان کرد: قراردادی که از سوی باشگاه پیکان با مهدی رحمتی در دفتر سازمان لیگ ثبت شده، یک میلیارد و 350 میلیون تومان است و این مبلغ از قرارداد آل‌نعمه که با باشگاه تراکتورسازی حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان قرارداد بسته کمتر است.

وی اظهار داشت: در این فصل بازیکن بالای 1.5 میلیارد تومان نداریم و به جز چند نفر که یک میلیارد و 300 و 400 میلیون گرفته‌اند سایر بازیکنان قراردادی کمتر از یک میلیارد دارند، حتی آندرانیک تیموریان که فصل گذشته نزدیک به 4 میلیارد برای باشگاه استقلال هزینه در برداشت این فصل بسیار کمتر از فصل گذشته گرفته و قرارداد او هم پایین‌تر از 1.5 میلیارد تومان است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها