کد خبر: ۲۳۷۹۱۸
زمان انتشار: ۱۳:۳۲     ۰۱ مرداد ۱۳۹۳
به دنبال تصویب یکی از دستورات ریاست جمهوری اوکراین برای جذب سربازان بیشتر برای دفاع در برابر تعداد رو به افزایش نیروهای روسی در مرز شرقی اوکراین و روسیه، نمایندگان پارلمان کی‌یف زد و خورد کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، براساس این حکم جدید سربازان و مردان زیر 50 سال بیشتری برای کمک به عملیات مقابله با تروریست‌ها در مرز با روسیه فراخوانده می‌شوند.

در یکی از رای گیری‌های پارلمانی در شورای عالی اوکراین در کی‌یف، این حکم برای بسیج شدن نسبی اعلام شد. از 450 قانونگذار 232 تن به این حکم رای موافق دادند که هزاران نیروی بیشتر را برای پیوستن به سربازان اوکراینی در منطقه درگیر شرق کشور فرامی‌خواند.

تصاویر منتشر شده نشان دادند که به دنبال این تصمیم سیاستمداران از احزاب ناسیونالیست اوکراین و اعضای حزب مناطق به دلیل اختلاف نظر درباره این حکم با هم درگیر شده و یکدیگر را هل می‌دادند.

در این فیلم مشاهده می‌شود که نیکولای لوچنکو، یکی از نمایندگان پارلمان از حزب مناطق (حزب سابق ویکتور یانوکوویچ، رئیس‌جمهوری سابق اوکراین) مخالفت خود را نسبت به این حکم ابراز کرده و گفت: «ارتش اوکراین مردم را به کشتن می‌دهد.» سپس میکروفن وی توسط اولکساندر تورچینف خاموش شد و یکی از مخالفان وی را به پایین هل داد. پس از آن دیگر نمایندگان پارلمان اوکراین نیز وارد این درگیری شدند و پس مدتی هل دادن و مشت زدن، مجددا آرامش در پارلمان کی‌یف برقرار شد.

این تصمیم در بحبوبحه اتهاماتی اتخاذ شده مبنی بر اینکه روسیه به منظور کمک به شورشیان حامی روسیه دست به تقویت نیرو در مرز با اوکراین زده است.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها