کد خبر: ۲۳۸۱۱۷
زمان انتشار: ۲۳:۳۶     ۰۱ مرداد ۱۳۹۳
به گزارش پایگاه 598،ورزشگاه ناسیونال منه گارینچا پرهزینه ترین ورزشگاهی بود که دولت برزیل برای میزبانی جام جهانی آن را آماده کرد.

اما حالا بعد از اتمام این تورنمنت، ورزشگاه شهر برزیلیا میزبان رویدادهای دیگری نیز خواهد بود. اولین رویداد غیرفوتبالی ای که در این ورزشگاه برگزار شد، یک جشن ازدواج دسته جمعی بود که شنبه گذشته دراین ورزشگاه انجام گرفت. ورزشگاه ناسیونال میزبان 7 بازی جام جهانی 2014 برزیل بود و حالا از آن استفاده های دیگری نیز می شود.

 طبق گزارش منتشره در روزنامه فولیا د سائوپائولو، طبق برنامه ریزی دولت برزیل، روز شنبه گذشته 100 زوج جوان مراسم ازدواج دسته جمعی شان را دراین ورزشگاه جشن گرفتند.این جشن توسط ارگان های قضایی، حقوق بشری و شهرداری این ایتالیا سازماندهی شده بود. در جریان این جشن که تحت عنوان «روح های دوقلو» برگزار شده بود، زمین چمن ورزشگاه با فرش های قرمزی پوشیده شده بود و عروس و دامادهای جوان با عبور از این فرش قرمز به محل استقرار می رسیدند. هزینه این مراسم را فرمانداری شهر پرداخت کرده بود.

ورزشگاه مانه گارینچا گران قیمت ترین ورزشگاه جام جهانی 2014 بود که ساخت آن حدود 636.6 میلیون دلار برای دولت برزیل هزینه دربر داشت. جالب اینجاست که هیچ تیمی از لیگ دسته اول یا دوم لیگ برزیل در این ورزشگاه بازی نمی کند و از همین رو دولت محلی این ایالت در حال بررسی امکان بهره برداری غیرفوتبالی از این ورزشگاه گران قیمت است وممکن است آن را به بخش خصوص واگذار کند. این ورزشگاه برروی بازمانده ورزشگاهی قدیمی با همین نام ساخته شده ومیزبان7تا از بازیهای جام جهانی 2014 بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها