کد خبر: ۲۳۸۱۷۹
زمان انتشار: ۱۱:۱۷     ۰۲ مرداد ۱۳۹۳
«ایران در حال تبدیل شدن به قدرت موشکی جهان است و طبیعتا تمایلی بر کاهش سرعت پیشرفت خود در این زمینه ندارد».
به گزارش پایگاه 598 به نقل از کیهان، روزنامه، یواس ای ‌تودی در تحلیلی به قلم ایلان برمن نوشت: با توجه به مذاکرات هسته‌‌ای، جای تعجب نیست که جدیدترین ارزیابی سالانه وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درباره توان نظامی ایران تاکنون در محافل داخلی واشنگتن یا خارج از آن، چندان مورد توجه قرار نگرفت. گزارش پنتاگون نشان می‌دهد که ایران همچنان تهدید جدی به شمار می‌آید.

این رورنامه با بیان اینکه آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران به عنوان رهبر سیاسی و معنوی و فرمانده کل قوا در صدر ساختار قدرت سیاسی ایران قرار دارد، نوشت: جمهوری اسلامی از زمان تشکیل، تلاش‌هایی را برای «صدور» ایده‌های رادیکالی انقلاب اسلامی به کار بست و این امر اولویت اصلی تهران را تشکیل می‌دهد. با گذشت سی و پنج سال از انقلاب، چنین تلاش‌هایی همچنان به قوت خود ادامه دارد.

ایلان برمن ادامه می‌دهد: نفوذ ایران در خارج از مرزهای این کشور اکنون از خاورمیانه فراتر رفته است و آمریکای لاتین، آسیا و اروپا را در بر گرفته و این امر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به یک تهدید جهانی بدل کرده است. توان نظامی ایران پیوسته در حال افزایش است.

یواس‌ای‌تودی تصریح کرد، بر اساس گزارش پنتاگون، سلاح‌های ایران شامل زیردریایی‌های کوچک اما پرقدرت و موشک بالستیک ضدکشتی است که این امکان را فراهم می‌آورد که این کشور به شکل کامل و موثری کنترل تنگه هرمز را در اختیار داشته باشد. طبق هشدارهای مقامات آمریکایی در سال‌های اخیر، توان نظامی ایران به اندازه کافی قوی است به گونه‌ای که حتی با وجود حضور نظامی آمریکا، این کشور می‌تواند در یک زمان کوتاه اقدام به بستن این تنگه کند.
یواس‌ای‌تودی نوشت: ایران در حال تقویت ظرفیت موشکی بالستیک خود است. برآوردهای جدید دولت آمریکا نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به صورت بالقوه قادر به توسعه موشک بالستیک قاره‌پیمای خود تا یک سال آینده است.

این رسانه آمریکایی افزود: جمهوری اسلامی بی‌تردید قصد دارد به قدرت موشکی جهان تبدیل شود. پیام مخالفت ایران با خواست آمریکا آشکار است، ایران موشک‌های بالستیک را با جایگاه جهانی خود در ارتباط می‌داند و تمایلی به عقب‌نشینی در قبال هیچ یک از آنها ندارد
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها