کد خبر: ۲۳۸۲۰۶
زمان انتشار: ۱۲:۲۱     ۰۲ مرداد ۱۳۹۳
وزیر ورزش و جوانان گفت: وضعیت اقتصادی دولت وضعیت مناسبی نیست در نتیجه اینگونه بحث‌ها مثل وام ازدواج تا بهبود وضعیت اقتصادی دولت احتمالا به تعویق خواهد افتاد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در مراسم افطاری اصحاب رسانه که با حضور وی در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد، پس از حضور در میز افطار خبرنگاران حوزه جوانان در جمع آنان اظهار داشت: در جلسه شورای راهبردی امور جوانان برخی افرادی که مقالات و مکتوبات داشته و در زمینه حوزه جوان صاحب‌نظر بودند قرار شد که در خصوص ادغام و یا تفکیک این دو حوزه آسیب‌شناسی انجام دهند.

 

وی ادامه داد: خروجی این جلسه اگر بر تداوم ادغام باشد ما باید این ادغام را تداوم بخشیده و البته سیاست دولت و مجلس را نیز باید ببینیم و اگر نظر بر تفکیک باشد باید راهکارهای قانونی کردن این کار را در نظر گرفته و به دنبال لغو قانون گذشته و تایید قانون جدید در خصوص تفکیک باشیم و لایحه ای را آماده و از طریق دولت به مجلس تقدیم کنیم.

 

* روشنفکران: ادغام حوزه جوانان با حوزه ورزش خوب نبوده است

وزیر ورزش و جوانان افزود: در حال حاضر عموما رویکرد در این جلسه رویکرد بر تفکیک است در واقع براساس نقطه‌نظرات روشنفکران و صاحبنظران، این ادغام میمون نبوده است چرا که ورزش یک مقوله با ویژگی‌های خود است و حوزه جوانان نیز مقوله جدا بوده و محتوایش کاملا متفاوت است.

 

گودرزی در ادامه افزود: باید منتظر باشیم تا نتیجه بررسی‌ها مشخص شود که آیا این دو حوزه تفکیک شوند یا خیر ولی به طور کلی رویکرد غالب، تفکیک است. اینکه انتهایش چه می‌شود باید صبر کرد و طی 2 الی 3 جلسه آینده نتیجه این امر مشخص خواهد شد.

 

وی ادامه داد: برخی مجلسی‌ها نیز نظرشان بر این بوده که اینادغام شتاب‌زده بوده است بنابراین این موضوع باید بررسی شود.

 

گودرزی ادامه دادکه نمی‌دانم کار ادغام با مطالعه و بررسی علمی صورت گرفته یا شتاب‌زده و براساس رفتارهای سیاسی بوده است؛ احتمالا بررسی و مطالعه صورت نگرفته یا حداقل نظر صاحب‌نظران در این خصوص وجود نداشته است که اکنون این مشکل به وجود آمده چرا که اگر مطالعه شده بود مشکل به اینجا ختم نمی‌شد.

 

وی ادامه داد: باید موضوع تفکیک بررسی شود و بعد به دور از شتابزدگی این امر بررسی و صورت گیرد چرا که نباید تحت تاثیر جو قرار گیرد. این امر پسندیده نیست.

 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: ما گزیده‌ای از افراد را دعوت کرده‌ایم تا در خصوص تفکیک نظر دهند تا ببینند این امر به نفع است یا خیر. تا بعد به دنبال عملیاتی شدن آن باشیم.

 

گودرزی بیان کرد: شورای عالی باید یک جا اجرا شود؛ کار جوانان کار اجرایی است و سیاستگذاری باید از سوی دولت صورت گیرد همچنین هر سه قوه باید درگیر آن شوند ولی عملیات اصلی مربوط به قوه مجریه است.

 

وی بیان کرد: می‌توانیم مانند سبک گذشته سازمان ملی جوانان مجدد راه‌اندازی شود یا اینکه در همین وزارت حوزه جوانان جایگاهش تقویت شود به طور مثال معاونت بشود قائم‌مقام وزیر در امور جوانان.

 

* اگر تفکیک اتفاق نیفتد، به دنبال ارتقای جایگاه حوزه جوانان در وزارت ورزش و جوانان هستیم

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اگر تفکیک اتفاق نیفتد راهکار بنده ارتقای جایگاه و تقویت آن است؛ موضوع جوانان هم موضوع صنفی و هم فرهنگی است که باید به آن توجه شود. در حقیقت اگر تفکیک اتفاق نیفتد به دنبال ارتقای جایگاه حوزه جوانان در وزارت ورزش و جوانان هستیم.

 

* تا بهبود وضعیت اقتصادی دولت احتمالا موضوع وام ازدواج به تعویق خواهد افتاد

وی در خصوص وام ازدواج و مشکلات پیش روی این امر گفت: وضعیت اقتصادی دولت وضعیت مناسبی نیست در نتیجه اینگونه بحث‌ها تا بهبود وضعیت اقتصادی دولت احتمالا به تعویق خواهد افتاد.

 

گودرزی ادامه داد: این مشکل مربوط به وام ازدواج به سال 91 با وجود تحریم‌های جدی و در سال 92 که به اوج رسید، برمی‌گردد؛ آنقدر مشکلات عمیق است که این موضوع به تعویق افتاده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها